ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אבא יהודי, אמא גויה ותינוק שרוצים להכניס בברית המילה
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אבא יהודי, אמא גויה ותינוק שרוצים להכניס בברית המילה
ברית באומן. (צילום אילוסטרציה: יעקב נחומי)

מדוע התגיירה האם האוקראינית ובנה התינוק? ולמה האבא היהודי שנשוי לגויה התעקש לעשות ברית לבנו דווקא על ציונו של רבינו נחמן מברסלב באומן? • הסיפור המלא לפניכם

כ' סיון תשע"ג, 29/05/2013


הסיפור הבא התרחש לפני למעלה מעשר שנים ונותן הוכחה נוספת לכוחם העצום של ספרי חסידות ברסלב ומעלת הפצתם, וכיצד בזכות ההפצה מתקרבים אל ה' יתברך אפילו גויים ממש, כפי שאמר רבינו הקדוש רבי נחמן מברסלב: "כל אומות העולם כולם אני יכול להחזירם להשם יתברך".

אברהם, אחד מחסידי ברסלב שעסק בהפצת ספרי רבינו הקדוש באיזור המרכז, קיבל טלפון. על הקו היה יהודי ובפיו בקשה: "אני גר באוקראינה, התחתנתי כאן וכעת נולד לי בן. הייתי מאוד רוצה לעשות לילד ברית מילה דווקא בציון של רבי נחמן מברסלב בעיר אומן, הבעיה שנתקלתי בקשיים להשיג מוהל והפנו אותי אליך. אולי תוכל לעזור לי בנושא ולהשיג לי מוהל שיסכים למול את בני באומן?".

"למה אתה רוצה לעשות את הברית דווקא בעיר אומן? מהיכן הקשר שלך אל רבינו הקדוש?", שאל אברהם את היהודי מאוקראינה. "לפני מספר שנים הייתי עובד בישראל בתור מציל באיזור עין גדי", סיפר היהודי בתגובה. "יום אחד הגיע חסיד ברסלב למקום ונתן לי חוברת קטנה של הצדיק מיבנאל שבזכותה הכרתי את רבי נחמן מברסלב, מה שגרם לי להתחזק בקיום מצוות. לכן אני רוצה עכשיו לעשות את הברית דווקא בציון הקדוש".

בסיום השיחה הטלפונית הבטיח אברהם לברר עבורו מי יוכל למול את הבן באומן וליצור קשר בחזרה.

באותו היום שוחח אברהם עם כ"ק מוהרא"ש שליט"א דרך הטלפון ושח בפניו את המעשה על אותו היהודי מאוקראינה שהתחזק בזכות קונטרס וכעת רוצה למול את בנו בציון הקדוש. "מי אומר שהתינוק הזה הוא בכלל יהודי?" שאל הצדיק וסיים את השיחה.

הטלפון הבא שעשה אברהם היה בחזרה אל אותו היהודי מאוקראינה: "תענה לי בכנות", ביקש. "הבן שלך הוא יהודי? אשתך יהודיה?". בתגובה הודה היהודי בפניו כי אכן לאחר תקופת התחזקות נפל שוב ברוחניות ונשא אשה גויה וכמובן שגם הילד אינו יהודי וזו הסיבה שבגללה אף אחד לא הסכים לערוך את הברית.

אברהם הסביר כי למרות הרצון שלו לעזור, משום שהאמא אינה יהודיה, ולכן גם בנה אינו יהודי - אי אפשר לערוך ברית מילה.

שמע היהודי מאוקראינה את הדברים והחליט כי הגיע הזמן לשוב ולהתחזק. הדיבורים שקרא בקונטרס הקדוש שקיבל לפני מספר שנים בישראל צפו ועלו שוב במוחו והוא קיבל על עצמו לעשות מפנה בחייו.

בשלב הראשון עבר יחד עם אשתו לישראל, כאן התחילה האשה בלימודי יהדות ולאחר מכן התגיירה כהלכה יחד עם בנם. רק לאחר ששבו בתשובה שלימה ערך היהודי את שמחת הברית לבנו בסמוך לציונו הקדוש של רבינו בעיר אומן.

לעוד סיפורי הפצה

לשליחת סיפור למערכת


עוד בנושא זה:

מחופי אילת
בחזרה לבית המדרש
אומן תשע"ג: כל העדכונים,
כל המידע, כל הכתבות
אבא שלי גוי. לשמור איתו על קשר?
להראות לו את בני שנולד?

1 תגובות

    • 1.
    • מאת: ננמ
      סיפור נפלא אני בטוח שיש עוד הרבה סיפורים כאלה אנחנו רק צריכים לפתוח את העינים.
      אשרינו שיש לנו צדיק כזה!
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup