ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אהבתו הגדולה של הצדיק לספרי קודש
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אהבתו הגדולה של הצדיק לספרי קודש

אהבתו הגדולה של הצדיק לספרי קודש לא ידעה שבעה, פעם התבטא מוהרא"ש זי"ע, ברבים ואמר: "לכל אדם יש תאווה לדבר מסוים, לי יש תאווה לספרי קודש..." "ואיני רוכש ספר שאני יודע שלא אלמד בו מתחילתו ועד סופו..."

 

ט"ז חשוון תשע"ח, 05/11/2017 | 15:50 | דן כהן
הדבר ידוע ומפורסם שלצדיק הייתה ספריית קודש שהכילה עשרות אלפי ספרים, ובמכתבי הרבים ובספריו שכתב הוא מצטט מקורות רבים של דיבורי קודש בכל מעיינות הנצח של עם ישראל.

תלמידיו היקרים שרצו לשמח את הצדיק, היו רוכשים עבורו ספרי קודש חדשים שייצאו לאור, וכל ספר שהגיע לידיו של מוהרא"ש שמחו אותו מאוד.

מוהרא"ש זי"ע לא היה מחזיר ספר לספרייתו עד שהיה גומר ללמוד בו עד הסוף

ביום שני י"ב באייר התשע"ג, ערך רבי אברהם שושן שליט"א רב בית המדרש היכל הקודש - בבני ברק, רשימת ספרים חדשים מעודכנת בכל מכמני היהדות, במטרה שהצדיק יסמן אילו ספרים חסרים לו והתלמידים ירכשו ספרים אלו עבורו.

הרשימה בת שנים עשר הדפים הגיעה לידו של הצדיק והוא סימן X בצד כל ספר שנמצא בספרייתו. בצד פריט ס"ט (דף ח') ציין הצדיק בכתי"ק: "יש לי ח"ג אני צריך ח"א ח"ב..."

מסמך תיעודי זה מלמדנו על כמות הספרים האדירה שהייתה מצויה בספרייתו של הצדיק בהם הגה יומם ולילה בשקידה עצומה.

 

 


עוד כתבות:דף היומי מפי הרב
אדלשטיין שליטא

מתעדכן כל יום

הדרך לישועה: מסע מופלא אל
ציונו הקדוש של מוהרא"ש ביבנאל

נחשפו ספרי ברסלב
של הרב עובדיה יוסף


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup