ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - איסור לכהנים להגיע אל הציון הקדוש
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
איסור לכהנים להגיע אל הציון הקדוש

עקב הריסת הגדרות של שביל הכהנים באומן ביום ערב שב"ק פרשת שמות ע"י עובדי העריית אומאן, הודיעו העסקנים והרבנים שעוסקים בענין שהסרת הגדרות של השביל לכהנים באומן מהווה כעת איסור לכהנים להגיע אל הציון הקדוש, וכעת שוב חל האיסור של הבד"צ 'העדה החרדית' שיצאו עם 'פסק הלכה' לפני כחצי שנה כשמצאו הקברים באומן "שמאחר ובשנה האחרונה נמצא בית הקברות ברחוב בילינסקי, שהיה עד אז בחזקת מקום מותר לכהנים, אסור כעת לכהנים להכנס לכל השטח כולל הכביש והשביל והמקומות הסמוכים אשר הם בספק טומאת מת"

כ"ה בטבת תשע"ז, 23/01/2016 | 14:30 | מקור הכתבה בברסלב גלובל


כאמור לפני ראש השנה תשע"ז התקינו 'שביל מיוחד' לכהנים לאפשר להם להגיע אל הציון הק' באומן. 

אחרי הבשורה המבהילה שהארגון האנטשמיטי 'סבבודה' הורידו את כל הגדרות שעשו ב'שביל הכהנים' – כעת לכהנים המבקרים באומן אין שום גישה להגיע אל הציון הק'.

כמו כן נודע כי עיריית אומן הורידו כבר כל הגדרות חוץ מהפותח טפח ויציאת הטומאה, ובשלב הבא הם מתכוננים להרוס גם השביל והגשר, בטענה שהבנייה לא עומדת בכללי החוזה שעל פיו התקבל אישור הבנייה.
 
הרב נתן בן נון שליט"א יו"ר 'איחוד ברסלב באומן' אומר כי "השביל נבנה חוקית כפי המסוכם בחוזה, וקיבלנו אישורים על הבנייה, ושילמנו את כל המיסים וההיטלים הנדרשים, ואנו מטפלים כעת במישור המשפטי לעצור ההריסה".

בשיחה שקיימו ביום א' הרב יצחק צבי מאליק שליט"א עם הרב דוד מיכאל שמידל שליט"א יו"ר אגודת 'אתרא קדישא' ביקש הרב לנצל את הבמה החשובה ולמסור לכל הכהנים הבאים לבקר את ציון רביה"ק באומן: "שהיות שהסירו את הגדרות של שביל לכהנים על כן לעת עתה אסור לכהנים להשתמש בשביל עד שיותקנו מחדש הגדרות, וההליכה בשביל כרוכה באיסור דרבנן מכיוון שלפי ההלכה הכוהנים צריכים להרחיק את עצמם ד' אמות או להתקין גדר הפרדה בין ההולך לשטח בית הקברות.

כשנשאל מה המקור לאיסור?! הוא ענה כי - "זה הלכה מפורשת בשולחן ערוך יורה דעה סימן שע"א סעיף ה', וז"ל שם: "אסור לקרב בתוך ארבע אמות של מת או של קבר, במה דברים אמורים שאין הקבר מסויים במחיצות גבוהות י' טפחים אבל אם הוא מסויים במחיצות גבוהות עשרה טפחים או בחריץ עמוק י' טפחים אין צריך להרחיק ממנו אלא ד' טפחים".
 
הרב יצחק רוזנבלט שליט"א מו"ץ ב'העדה החרדית' אף הוא הצטרף לפסק של הגר"ד שמידל לאסור על הכהנים להשתמש בשביל עד שיתוקנו הגדרות.
 
אנו כחסידי ברסלב אין לנו אלא דברי השולחן ערוך, וכמו שהתבטא פעם רביה"ק ואמר "יָכוֹל הִנְּךָ לְקַמֵּט אֶת סִפְרִי כְּפִי רְצוֹנְךָ (לוֹמַר בּוֹ פֵּרוּשִׁים כִּלְבָבְךָ), אוּלָם אַל תִּפְגַּע בִּסְעִיף קָטָן שֶׁבַּשֻּׁלְחָן עָרוּךְ!" "קֶענְסְט קְנֵייטְשְׁן מַיין סֵפֶר וִוי אֲזוֹי דּוּ וִוילְסְט, אָבֶּער זָאלְסְט נִישְׁט טְשֶׁעפֶּען קֵיין סְעִיף קָטָן פוּן שֻׁלְחָן עָרוּךְ!".
 
ואלו שמפרסמים להיתר בלי בירור הלכתי עלולים להכשיל את הרבים באיסור דרבנן ולעבור חלילה על ולפני עיוור לא תיתן מכשול, ועתידים ליתן את הדין.
 
אומרים עסקני 'איחוד ברסלב באומן': "אנו פועלים בימים אלו מול הגורמים הרלוונטיים לסדר את כל האישורים על מנת להחזיר את הגדרות. הציבור צריך להבין כי בעיר כמו אומן שום דבר לא מובן מאליו! כאשר ניגשנו לתאם את הבנייה עם רשויות העירייה המקומית, הופנו העסקנים ללא פחות מ-16 משרדים שונים(!) לקבלת היתרי בניה. לשכות מלשכות שונות בהן חוגגת הבירוקרטיה במיטבה ונדרשנו להנפיק אישורים שונים כגון אישורי סגן אדריכלות ועד לאישורי המשטרה, משטרת התנועה (שסוגרת את הכביש במהלך העבודות), חברת המים החשמל, אישורי בטיחות, ועוד ועוד, ועד לאישור מיוחד מלשכת  ראש העיר אומן, ואפילו את חתימתו של ראש העיר בכבודו ובעצמו".
 
עסקני 'איחוד ברסלב באומן' הוסיפו: "השקענו מאמצים רבים וממון וטרחה רבה, בטרם העניקה העיריה את האישורים המיוחלים. פקידי העירייה תבעו תשלום של כל מיני חובות ישנים שלטענתם צברו ארגוני ברסלב לרשויות המקומיות, ודרשו לשלם את כל החובות בטרם יאשרו להתחיל את העבודות לסלילת דרך הכהנים. בעזרת השי"ת התקבלו סוף סוף כל האישורים וממון רב הושקע בסלילת דרך הכהנים והצבת הגדרות, אבל הדבר לא מנע מראש העיר מלפרק את הגדרות בטענה שעדיין לא הרחיבו את הכביש של רחוב בילינסקי לצד של הציון הק' ולעשות אספלט, כי לקחו חלק מהכביש מהצד השני לצורך השביל ועכשיו הכביש לא חוקי כי משאית של מכבי אש קשה לו לעבור, כפי שמוסכם מתחילה, על אף שכעת בתקופת השלגים לא ניתן לעשות זאת, בימים הקרובים הנושא יעלה במשרדים השונים באומן".


» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן

» ציון מוהרא"ש זי"ע הצדיק מיבנאל


עוד בנושא זה:


העיר אומן שבאוקראינה "מתכוננת"
מהומה באומן: נמצאו עצמות אדם
בסמוך לציון הקדוש

צלם בקודש הקדשים

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup