ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אברך מחסידות מפורסמת: "אקרב עוד ועוד לברסלב"
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אברך מחסידות מפורסמת: "אקרב עוד ועוד לברסלב"
אילוסטרציה (צילום: יעקב נחומי)

אברך מחסידות מפורסמת בארץ התקרב לפני מספר שנים לברסלב באמצעות קונטרס שקיבל בשדה התעופה • הוא נסע לאומן והגיע גם ליבנאל, אך נשאר בחסידות ממנה הגיע ופועל לקרב עוד ועוד יהודים לחסידות ברסלב

כ"ב שבט תשע"ד, 23/01/2014


אני אברך מחסידות מפורסמת שאיני רוצה לחשוף את שמה, להוריי ואחיי אין שום קשר לחסידות ברסלב, אך אני זכיתי להתוודע ולהתקרב לרבי נחמן מברסלב זי"ע ובפרט לתלמידו הצדיק מוהרא"ש שליט"א.

היה זה לפני כשלוש שנים, הייתי בשדה התעופה נתב"ג בדרכי לנסיעה משפחתית בארה"ב, ובטרמינל של הנוסעים פגש אותי חסיד ברסלב שנתן לי קונטרס בשם 'חבל על הזמן'. במהלך הטיסה הארוכה קראתי בקונטרס זה בעיון רב, וראיתי איך שכל מילה ומילה שם מדברת אל ליבי וחודרת אל נשמתי. פשוט הוקסמתי.

הייתי סקרן מאוד לראות את הצדיק שכתב את הקונטרס המחזק הזה, ולברר פרטים אודותיו וכיצד ניתן להגיע אליו. היות והיה זה כשבועיים לפני ראש השנה לקחתי החלטה אמיצה, ולאחר התייעצות עם אשתי החלטתי לטוס לראש השנה באומן כדי לראות את הצדיק מחבר הקונטרסים מקרוב.

"בטרמינל קיבלתי קונטרס". הפצת החוברות של ברסלב בנתב"ג (אילוסטרציה. צילום: נחמן מעהל)

הגעתי לאומן ושהיתי בכל מהלך החג במחיצתו ובבית מדרשו של הצדיק מוהרא"ש. התפעלתי מאוד גם מאנשי קהילתו ובפרט מהאהבה והאחווה שראיתי אצל התלמידים, והדבר מצא חן בעיני.

באחד מהביקורים של מוהרא"ש בארץ, נסעתי לשבות במחיצתו ביבנאל, שם הרגשתי תחושה מרוממת מאוד והתעלות רוחנית מיוחדת במינה. במוצאי השבת זכיתי לדבר עם הצדיק ולקבל ממנו עצה וברכה.

כיום אני לומד בכולל השייך לחסידות ממנה באתי, אך אני מחובר בכל ליבי ונשמתי לחסידות ברסלב ואף עוסק בהפצת הספרים של ברסלב, כמו שנוהגים תלמידיו של מוהרא"ש. אני חושב שמי שהתקרב לצדיק האמת, חלק מהכרת הטוב כלפי הצדיק זה להפיץ את תורתו הלאה והלאה, לקרב יהודים נוספים ולזכות גם אותם להיות מחוברים למעיינות הקדושה של חסידות ברסלב.

» לסיפורים ומאמרים נוספים

» לשליחת סיפור אישי למערכת

 

עוד בנושא זה:

איך להחזיר לצדיק טובה על מה
שעושה עבורי ברוחנית ובגשמיות?
המהפך שעברתי באוטובוס אני חסיד ויז'ניץ והתקרבתי לברסלב,
כיצד עליי לנהוג?

3 תגובות

  • 1.
  • מדהים מחזק נורא
   מאת: שרוליק
  • 2.
  • החסידות המפורסמת היא ויזניץ
   מאת: הותר לפרסום
  • 3.
  • הגאולה כבר קרובה מאוד תחזיקו חזק
   מאת: א''ש
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup