ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - ארגון 'אש התורה' הגיעו מארה"ב להפקת סרט תיעודי ביבנאל
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
ארגון 'אש התורה' הגיעו מארה"ב להפקת סרט תיעודי ביבנאל
בראיון בבית הכנסת הגדול ביבנאל

לצורך הפקת סרט מיוחד המעודד קירוב רחוקים שלח ארגון 'אש התורה' צוות צילום והפקה מניו יורק • ראיון מיוחד נערך עם אחד מאנשי שלומנו בבית הכנסת הגדול ביבנאל • הסיפור לפניכם

ח' תמוז תשע"ב, 28/06/2012


ארגון 'אש התורה', הידוע ומפורסם כארגון בינלאומי להפצת יהדות וקירוב רחוקים,  מפיק בימים אלו סרט תיעודי שנועד לעודד יהודים שומרי תורה ומצוות לעסוק בעבודת הקירוב, ומציג בפניהם כמה סיפורים אישיים מרתקים של בעלי תשובה שהתקרבו לדת בזכות פעולות אלו. לצורך כך פנו מפיקי הסרט לארבעה אנשים שהתקרבו בצורה כזו, חזרו בתשובה וחיים כיום כשומרי תורה ומצוות מאושרים.

אחד מהארבעה הוא ר' ליאור טוביאס חסיד ברסלב המתגורר ביבנאל. לצורך הפקת הסרט, הגיע צוות צילום והפקה בטיסה מיוחדת מניו יורק לישראל. "התקשרו אלי מארגון 'אש התורה' וביקשו לצלם אותי לסרט שיוקרן בתשעה באב. ראשי הארגון החליטו להקרין את הסרט דווקא בתאריך זה, בו נחרב בית המקדש בגלל שנאת חינם, כדי להראות מה יכולים לפעול על ידי אהבת חינם" מספר ר' ליאור ל'ברסלב סיטי'. "הם יקרינו את הסרט בבתי המדרש שלהם ברחבי העולם, במחנות קיץ בארה"ב, באינטרנט ובמפגשי קירוב ביתיים. לדברי המפיקים, מדובר ביחד בכ-50,000 צופים".

הצוות ביקש לערוך את הצילומים בבית הכנסת הגדול ביבנאל "אחד המקומות המפוארים ביותר שראיתי בחיי" לדברי אחראי ההפקה. במהלך הראיון סיפר ר' ליאור על הווי ילדותו שהיה רחוק מכל זיק של יהדות ועל הדרך בה התקרב, על חסידות ברסלב עליה הוא נמנה כיום כתלמידו של כ"ק מוהרא"ש שליט"א ועל דרך ההפצה המיוחדת לקירוב רחוקים בה פועלים חסידי ברסלב.

"אחד הצעדים הראשונים שלי ביהדות היה בערך בגיל עשרים ושלוש" מספר ר' ליאור, "נכנסתי לבית הכנסת בקנדה כשלב ראשון בתחילת החיפוש הרוחני שלי. אשתו של חזן בית הכנסת ראתה אותי והזמינה אותי יחד עם בעלה לשבת קודש בביתם. בשלב מאוחר יותר, לאחר שחוויתי והתפעלתי מאווירת שולחן השבת היהודי, היא הכירה לי כמה חברים בגילי איתם התחלתי ללמוד בחברותא ולהכיר יותר ויותר את מסורת ישראל. בזכות 'המעשה הקטן' של האירוח בשבת התחיל תהליך החזרה בתשובה שלי והחלטתי להכיר את היהדות לעומק".

"בהמשך דרכי זכיתי שהגיע אלי קונטרס של מוהרא"ש שחיזק אותי מאוד והכיר לי את חסידות ברסלב ואת דרכו המיוחדת של רבנו נחמן ולאחר כמה וכמה שנים זכיתי לעבור לגור בקהילה הקדושה ביבנאל עיר ברסלב. כיום אני יוצא בעצמי בכל יום לקירוב רחוקים ועוסק בהפצת ספריו של רבנו הקדוש כדי לזכות עוד יהודים באור הגדול הזה, שיכירו את היהדות ויתחילו להתקרב לבורא עולם".


עוד בנושא זה:

מה הוא בעצם חסיד ברסלב?
ומה מוטל על חסיד ברסלב בזמננו?
בֹּאוּ שְׁעָרָיו:
רבנים ואישים ממשיכים להתפעל
חדשות ברסלב

5 תגובות

  • 1.
  • מאת: מזועזע
   זהו ביה"כ שהמוהרא"ש הקדוש עמל לבנותו במניעות עצומות ואמר שזה תלוי בביהמ"ק השלישי ואתם מחללים אותו בסרטים???????????????????
   כותב בצער
  • 3.
  • מאת: משפחת שפיר
   משפחת שפיר גאה בך
   על ייצוג יבנאל ומוהרא"ש שליט"א.
   תצליח!
  • 4.
  • מאת: משה לייב
   האם אתה לא מבין מה שסרט כזה יכול לגרום? הרי 50,000 איש יצפו בו ויראו את הקהילה הקדושה ביבנאל ואת בית הכנסת המפואר, האם אתה לא מבין כמה קידוש השם זה יגרום?
   אז חשוב שתדע שאחד מהמטרות שבית הכנסת הגדול בנה הוא להפיץ את האור של רבנו הקדוש זי"ע בכל העולם, וצילום הסרט פועל בדיוק בכיוון הזה
  • 5.
  • מאת: מזועזע
   סליחה לא ידעתי שזה יגרום קידוש ה'
  • 9.
  • מאת: ענת
   ליאור טוביאס הוא בן דוד שלי ענת נשיקות לילדים מענת שנה טובה ילד צדיק. אוהבים ומחזקים כול המשפחה נפגש בעזרת השם בחתונה הקרבה של נטלי שלנו אמן!
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup