ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - "בברכת האילנות פעלתי עבורכם בשמיים שיהיו לכם בן ובת"
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
"בברכת האילנות פעלתי עבורכם בשמיים שיהיו לכם בן ובת"
מוהרא"ש בברכת האילנות (ארכיון)

כבר עשרים שנה, בהגיע ראש חודש ניסן, מגיע כבוד קדושת מוהרא"ש שליט"א לחצר משפחת פרנקנברג ביבנאל כדי לברך את 'ברכת האילנות'  מדוע דווקא שם? על כך תקראו בסיפור הבא

כ"ט אדר ב' תשע"ד, 31/03/2014


נועם פרנקנברג גדל בקיבוץ וחזר בתשובה בצעירותו, זאת לאחר מסע ארוך ברחבי העולם שהוביל אותו להכיר את בורא העולם דרך חוברת של חסידות ברסלב שכתב כבוד קדושת מוהרא"ש שליט"א. לאחר שחזר בתשובה, נישא נועם עם בת זוגו, אך לצערם של בני הזוג הם לא זכו לילדים במשך מספר שנים.

תפילות רבות הם התפללו לבורא עולם שיזכו לבנים ובנות, אך ישועה עדיין לא נראתה באופק. דבר אחד החזיק את בני הזוג שלא ליפול ליאוש מר - הבטחתו של הצדיק מיבנאל שתמיד עודד וחיזק אותם והבטיח להם: "יהיו לכם ילדים! אני מבטיח לכם שיהיו לכם בן ובת".

שמונה וחצי שנים עברו וילדים עדיין אין. בצר לו, פנה נועם פעם נוספת לצדיק והתחנן: "רבי, מה עושים? עדיין אין לנו ילדים, התייעצנו עם רופאים מומחים ועשינו כפי שהורו לנו, אך טרם זכינו לחבוק בן או בת. מה עוד נותר לעשות?"

היה זה מספר ימים לפני ראש חודש ניסן, בו נוהגים לצאת לגינות ולפרדסים ולברך את ברכת האילנות, והצדיק פנה אל נועם תלמידו ושאל: "אולי יש לך אילנות מאכל בחצר ביתך?". "כן! ודאי שיש לנו!", השיב התלמיד, "גם עץ תפוזים וגם עץ לימונים יש בחצר שלי, ושניהם מלבלבים ומלאי פרחים", הוסיף. "אם ככה" אמר הצדיק, "בראש חודש ניסן, נבוא לחצר ביתך כל אנשי שלומינו לאחר תפילת שחרית ונברך על האילנות ברוב עם הדרת מלך".

ר' נועם פרנקנברג עם כבוד קדושת מוהרא"ש שליט"א בגינת ביתו (צילום ארכיון: מאיר גרונבלאט)

"היה זה בשנת תשנ"ד", מספר נועם ל'ברסלב סיטי' כשהתרגשות גדולה נשמעת בקולו, למרות השנים הרבות שעברו מאז. "סיימנו את תפילת שחרית ויצאנו כולנו יחד ללוות את הצדיק עד לחצר ביתי. התרגשתי מאוד, כי זאת הייתה הפעם הראשונה שברכו בגינה שלי את ברכת האילנות, ועוד בנוכחות הצדיק".

ואז התרחש דבר שהותיר את בני הזוג חשוכי הילדים המומים ונרגשים. מיד כשסיים הצדיק לברך את ברכת האילנות, פנה אל נועם ואשתו ואמר להם: "עכשיו פעלתי בשמיים בשבילכם...".

תשעה חודשים עברו והלא יאומן קרה - לבני הזוג נולדה בתם הבכורה. שנה לאחר מכן זכו לחבוק גם בן זכר. "הבטחתו של הצדיק התקיימה במלואה" מוסיף נועם ומספר, "הרי תמיד הבטיח לנו שיהיו לנו בן ובת וברוך השם זכינו לכך. השנה, בא' בניסן תשע"ד, תהיה זו בדיוק השנה העשרים בה הצדיק מוהרא"ש מברך בחצר ביתנו את ברכת האילנות. כהכרת הטוב, זכינו גם לממן את הדפסת הקונטרס המיוחד 'ברכת האילנות' שכתב הצדיק על מעלת הברכה הנפלאה הזו שמברכים רק פעם בשנה בימי ניסן.

» לסיפורים ומאמרים נוספים

» לשליחת סיפור אישי למערכת


עוד בנושא זה:

שיחות מוהרא"ש:
ראש השנה לאילנות
מקיימים את מצוות היום:
ברכת האילנות

שיחות מוהרא"ש:
 חודש ניסן

1 תגובות

    • 1.
    • איזה סיפור יפה :)
      מאת: קובי פרג
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup