ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - בדרך לדפוס: ספר 'תוספתא' בהוצאת חסידי ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
בדרך לדפוס: ספר 'תוספתא' בהוצאת חסידי ברסלב

ספר התוספתא שמוהרא"ש עורר רבות על חשיבות הלימוד בו יוצא כעת במהדורה חדשה ומאירת עיניים שתקל מאוד על הלומדים. כל הפרטים

ט"ו באלול תשע"ה, 30/08/2015 | 14:45ספר התוספתא החדש (עיבוד: ברסלב סיטי)

בימים אלו עמלים בקרן ההדפסה 'היכל הקודש' של חסידי ברסלב על הדפסת ספר התוספתא במהדורה חדשה, מנוקדת ומאירת עיניים, שתהיה בעיקר נוחה מאוד לקריאה מהירה - ללא פירושים מלבד ביאורי מילים.

כידוע, רצונו של רבינו נחמן מברסלב זי"ע היה שתלמידיו יעברו על כל התורה כולה, ואמר (שיחות הר"ן סימן כ"ח): "ראוי לאדם שיעבור וילך בזה העולם בכל הספרים הקדושים וללמוד כולם כדי שיהיה בכל מקום".

אי לכך החדיר תמיד מוהרא"ש זי"ע בחסידי ברסלב את מעלת קביעת סדר ללימוד בכל חלקי התורה הקדושה, וכאשר הבחין כי הלימוד בספר התוספתא - שבו מובאים מאמרי תנאים שלא נכללו במשניות ולמרות זאת הלימוד בו נזנח מאוד אפילו בקרב תלמידי הישיבות - החליט מוהרא"ש להרים את הכפפה ולעמול על כך שלימוד התוספתא יוחדר בעם ישראל כראוי.

בחודש סיון ה'תשנ"ח כינס מוהרא"ש את תלמידיו והורה להם להתחיל ללמוד פרק אחד מתוך ספר התוספתא בכל יום, כך שיסיימו את כולו מדי שנה בשנה. לימים הסביר מוהרא"ש את כוונתו בכך ואמר כי "תהילה לאל אנו זוכים ללמוד חומש ורש"י עם התרגום ולסיימו בכל שבוע, וכן לומדים בכל יום משניות, וכן קבעו ללמוד דף גמרא בסדרת הדף היומי בבלי וירושלמי. ואמרתי, למה שדייקא התוספתא תהיה מוזנחת שאף אחד לא לומד בזה? ולכן בשנת תשנ"ח התחלתי להכניס את המחזור הראשון ורבים ושלמים זוכים ללמוד בכל יום פרק תוספתא, ונמצא כשבר ישראל זוכה ללמוד בכל יום ב'בלי י'רושלמי ות'וספתא, הרי זה בונה לעצמו בי"ת נצחי, וזה מה שילווה אותו".

מוהרא"ש הוסיף ואמר: "מובא בשם צדיקים שלימוד התוספתא מקרב את הגאולה, וזה לימוד שהזניחו מאד בכל הדורות, ומובא (ספר חסידים - סימן רס"א) 'אהוב לך את המצוה הדומה למת מצוה, שאין לה עוסקים, כגון שתראה מצוה בזויה או תורה שאין לה עוסקים, כגון שתראה שבני עירך לומדים מועד וסדר נשים, תלמוד סדר קדשים, ואם תראה שאין חוששים ללמוד מועד קטן ופרק מי שמתו, אתה תלמדם ותקבל שכר גדול כנגד כולם, כי הם דוגמת מת מצוה, אהוב אותן מסכתות ואותן הלכות שבני אדם אין רגילים בהם' וכו', עיין שם. מכל שכן וכל שכן לימוד כל כך יפה כמו התוספתא שהזניחו לגמרי, ואף אחד לא לומד את זה, בוודאי ראוי לכל אחד ללמוד בכל יום פרק תוספתא".

בעקבות דבריו הקדושים של מוהרא"ש, עוסקים חסידי ברסלב כבר שנים רבות בלימוד התוספתא ובהפצת מעלתו לציבור יראי ה', וכעת כאמור הספר גם יודפס במהדורה חדשה ומאירת עיניים על מנת להקל באופן משמעותי את הלימוד בו. המהדורה תכלול שלושה כרכים ובהן כל ששת הסדרים של ספר התוספתא.

להזמנת התוספתא ניתן ליצור קשר עם המדפיסים:

052-7637729, 08-8647729

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


עוד בנושא זה:מתחילים מחדש: מחזור
נוסף של לימוד התוספתא

מוהרא"ש בהסבר מרתק:
מה העניין בלימוד תוספתא?
התעוררות אדירה להדפסת
ספריו של מוהרא"ש אחרי פטירתו


1 תגובות

    • 1.
    • מאת: גבי
      האמת מאוד כיף לגרוס תוספתא, כתוב בשפה יפה, בעזרת השם ארכוש את הספרים הנ״ל
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup