ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - "בזכות אתר 'ברסלב סיטי' עברתי לגור ביבנאל"
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
"בזכות אתר 'ברסלב סיטי' עברתי לגור ביבנאל"
יבנאל עיר ברסלב

גיא מקריית שמואל עבר ליבנאל לאחר שהתוודע לקהילה המיוחדת דרך האתר, וכעת הוא מספר את סיפורו האישי השזור ברוח הקודש שראה אצל מוהרא"ש

י' כסליו תשע"ד, 13/11/2013


שמי גיא, ואני רוצה לספר לכם איך הכרתי את הצדיק מוהרא"ש, ואיך בזכות ברכתו זכיתי לבית משלי ביבנאל.

אני ואשתי חזרנו בתשובה לפני מספר שנים וגרנו בקריית שמואל, באזור הקריות ליד חיפה. ה' יתברך עזר לנו וקנינו דירה חדשה יד ראשונה מהקבלן, הדירה הייתה מרווחת והיינו מאוד מרוצים ממנה, מה גם שבנוסף לדירה הייתה לנו גם גינה נחמדה וירוקה.

בתקופה ההיא התקרבנו מעט לחסידות ברסלב, אבל לא היינו קשורים לרב או לקהילה מסוימת, ולמעשה היו לנו הרבה תהיות לאיזה צדיק כדאי להתקרב ומי יוביל אותנו באמת בדרך הישר.

יום אחד הגעתי איכשהוא לאתר 'ברסלב סיטי' ושם יצא לי לעיין בקונטרס 'סדר דרך הלימוד'. מאוד נהניתי והתחזקתי מקריאת הקונטרס הזה, וזה מה שמשך אותי להיכנס שוב ושוב לאתר, ובכל פעם נוכחתי לראות שיש ביבנאל קהילה מסודרת ומגובשת, קהילה עם אחדות בין ספרדים ובין אשכנזים, קהילה שיש לה מוסדות חינוך וחסד - מגן ילדים ועד כולל אברכים. 

התחלתי להתעניין יותר ויותר דרך אתר 'ברסלב סיטי' ועשיתי לעצמי מעין מחקר על הקהילה ועל הצדיק העומד בראשה, וככה התחלתי להכיר את מוהרא"ש - הייתי שומע את דרשותיו דרך האתר ולאט לאט אני ואשתי התחזקנו בדעתנו שהרב שלנו ומורה דרכנו בחיים יהיה הצדיק מיבנאל.

לפני שלוש שנים שלחנו למוהרא"ש מכתב באמצעות הפקס, ובו הסברנו שאנו מאוד רוצים לעבור לגור ביבנאל, אך ישנם קשיים טכניים, שהרי רק עתה נכנסנו לדירתנו המרווחת והנוחה בקריית שמואל ומאוד קשה לנו לעבור לגור ביבנאל בדירה קטנה וצפופה ועוד בשכירות...

תשובתו של הצדיק לא אחרה לבוא, ובין היתר היה כתוב כך במכתבו: "אל תדאגו, כאן ביבנאל תהיה לכם וילה רחבת ידיים".

כשקיבלנו את המכתב החלטנו ש"נעשה ונשמע" - ועברנו לגור ביבנאל בדירה שכורה וקטנה. האמת היא שהמעבר היה קשה מנשוא, מדירה מרווחת עם גינה פרטית, דירה שהשקענו בה המון כספים והמון כוחות הגוף והנפש, לדירה קטנה ישנה ובשכירות, אך תלינו תקווה בבורא עולם שברכתו של הצדיק תתקיים ונזכה לדירה מרווחת משלנו ביבנאל.

ימים ספורים לאחר המעבר ליישוב יבנאל, יצאתי מבית המדרש המרכזי של חסידי ברסלב לעבר המקום שחניתי בו את רכבי, ולפתע ראיתי מולי את הצדיק בכבודו ובעצמו צועד בלווית כמה משמשים לעבר ביתו.

היה זה בתקופת בניית בית הכנסת הגדול של חסידי ברסלב ביבנאל, שכידוע בתקופה זו היה הצדיק מעורה בכל הליך הבנייה של המקום אליו השתוקק במשך למעלה מעשרים שנה, והיה עולה מדי פעם בפעם לאתר הבנייה לבדוק בעצמו את התקדמות הבנייה כדי הכל ייעשה על הצד הטוב ביותר.

כאשר ראיתי את הצדיק התרגשתי ונבוכתי מאוד, ומיד רציתי לסוב על עקבי ולעמוד באיזו פינה מוסתרת, אך הצדיק כבר הבחין בי והתקדם לעברי, הוא פתח את ידיו לרווחה, הושיט לי את ידו, חייך חיוך רחב ואמר לי: "שלום עליכם. שיהיה לכם יישוב טוב ביבנאל, אל תדאג - יהיה לכם בית משלכם!".

אני הייתי המום מהפגישה המפתיעה ומכך שהצדיק כבר ראה מה שמציק לי מבלי שהוצאתי הגה. ההגיון אומר שמוהרא"ש לא אמור היה לזהות אותי בכלל, שהרי נפגשנו בעבר רק פעם אחת לפני מספר שנים וגם זה היה לשניות חטופות בזמן קבלת הקהל במוצאי שבת ביבנאל.

בכל אופן, ברוך ה' ברכתו של הצדיק מתקיימת במלואה, ובעוד כחודש ימים אנו מסיימים לבנות את הוילה רחבת הידיים שלנו ביבנאל בדיוק כמו שהבטיח הצדיק - "אל תדאגו, כאן ביבנאל תהיה לכם וילה רחבת ידיים".

לסיפורי ניסים נוספים

לשליחת סיפור אישי למערכת

 

עוד בנושא זה:

אנחנו רוצים לגור ביבנאל,
אך איננו מוצאים שם דירה להשכרה
מיערות הג'ונגל לאומן קידוש ה' ביבנאל: מבנה חדש
למתנדבי מד"א נחנך בטקס מרשים

3 תגובות

  • 1.
  • סיפור מדהים
   מאת: אליהו ברסלב
  • 2.
  • מאת: בר-עמי שפירא
   מקסים אני מאמין כאן לכול מילה, תודה
  • 3.
  • התמונה של יבנאל למעלה מאד יפה
   מאת: א''ש
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup