ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - בית המדרש של ברסלב בקרית יואל עלה באש
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
בית המדרש של ברסלב בקרית יואל עלה באש

שריפה פרצה בבתי המדרש של ברסלב וספינקא השוכנים ברחוב ליז'ענסק בעיירה הסאטמרית. הנזק: ספרי תורה ותשמישי קודש שעלו בלהבות

כ"ד באדר ב' תשע"ו, 03/04/2016 | 14:34 | נחמן מעהל


בית המדרש של חסידי ברסלב ברחוב ליז'ענסק בקרית יואל מונרו בניו יורק עלה באש ונשרף כליל מדליקה שפרצה בו בצהרי יום חמישי בשבוע האחרון.

מדובר באחד מתוך כעשרה(!) בתי מדרש של ברסלב הקיימים כיום בעיירה הסאטמרית שבה גדל בשנים האחרונות הסחף והצימאון לתורתו של רבינו הקדוש רבי נחמן מברסלב זי"ע.

לא פחות מ-12 כבאיות הוזעקו למקום ובחסדי שמים הצליחו להשתלט על השריפה ללא נפגעים בנפש, אך למרבה הצער האש כילתה ספרי תורה, תפילין וספרי קודש רבים. בבניין שוכן גם בית מדרשם של חסידי ספינקא בעיירה וגם הוא נשרף כליל.

תושב המקום סיפר כי בבניין שעלה באש מתגוררים בנוסף שלושה משפחות עם ילדים. לדבריו, "הקירות נשרפו בזה אחר זה, חלקים נפלו על הדשא והעצים והיה חשש לשריפת יער. בחסדי שמים מכבי האש הצליחו להשתלט על האש. העיירה כולה הייתה אפופה עשן, סגרו את כל הכבישים מסביב לרחוב והקריה נראתה כמו אחרי מלחמה".

"האש התלקחה תוך דקות ופשטה בכל הבנין. מכבי האש הצליחו להציל את ספרי התורה מבית המדרש ספינקא וניסו להציל גם את ספרי התורה של בית המדרש ברסלב שבקומה הראשונה, אך התברר שהם נמצאים בתוך כספת ולא היה מפתח בהישג יד. הכבאים קשרו את ארון הקודש עם שלשלאות ברזל במטרה לנסות לגרור את כל הכספת החוצה, אבל בשלב מסוים האש אפפה את בית הכנסת, העשן היה כבד, הקיר שמאחורי הכספת קרס וגם הגג ולא ניתן היה לבצע את המשימה".

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


עוד בנושא זה:כך התמודדו חסידי ברסלב בניו יורק
עם הסופה 'סנדי'

בברסלב בוערת אש,
והתושבים? זועמים
תמונות: בונים בית מדרש
חדש בקרית יואל


1 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup