ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - בג"ץ קיבל את עתירתו של בנו של מוהרא”ש ודחה את עמדת המדינה
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
בג"ץ קיבל את עתירתו של בנו של מוהרא”ש ודחה את עמדת המדינה

בית משפט העליון דחה את מועד ביצוע צו ההרס למבנה שהוקם מעל ציונו של כ"ק מוהרא”ש זצוק"ל.


ו' בניסן תשע"ט, 11/04/2019 | 22:45


הרב נחמן שיק שליט"א עם עורך הדין


כזכור בתי המשפט המחוזי והשלום קבעו כי יש להרוס את המבנה שהוקם מעל ציונו של הצדיק, אך אתמול יום ה' קיבל בית המשפט העליון את עתירתו של הרב נחמן אלכסנדר זושא שיק בנו של מוהרא"ש זי"ע ודחה את עמדת המדינה להריסת המבנה.

על פי הפסיקות הקודמות, המבנה היה צריך להיהרס באופן מיידי ולאלתר, משום שהוא נבנה ללא היתר.
עורך הדין המייצג את הרב נחמן הינו נתן רוזנבלט, אשר גם הוא נמנה מחסידי ברסלב, טען בדיון כי המאבק המדובר אינו קשור לדיני תכנון ובניה, וכי הלהיטות של רשויות החוק לכפות את החוק דווקא על מקום קדוש זה, נובעת ממניעים אחרים שאינם טהורים.
הוא טען לאכיפה בררנית בהביאו דוגמאות של עבירות בניה באותו איזור, שלא נכפו משום מה על ידי אותם גורמים ברשויות החוק.
בנוסף הסביר לבית המשפט כי אותה סגולה, אשר נהוג לקיים על קברו של הצדיק, קריאת כל ספר התהילים במקום הינו דבר שלוקח מספר שעות, ובלתי אפשרי לעשותו  ללא סככה ראויה ותנאים אלמנטריים.
כידוע לכל, על הציון חקקו את הבטחת הרב בצוואתו: "אני מבטיח שכל בחור רווק וכל בחורה רווקה שיבואו כאן לקברי ויגמרו את כל ספר התהילים מהתחלה עד גמירה לזכותי – אזי אשתדל בכל מה שרק אוכל שימצאו את זיווגם. וזה הבטחה חזקה ממני".

עורך הדין מגיב על הדברים: "מצד אחד, אנו שמחים כי הצלחנו לשכנע את בית המשפט העליון, לבטל את החלטות בתי המשפט הקודמים בתיק. נדירים המקרים אשר בית המשפט העליון פוסק לטובת הציבור החרדי כנגד עמדת המדינה, ואני שמח שהצלחתי, יחד עם ידידי עו”ד קייס נאסר, להביא להימנות על אותם מקרים בודדים. אין לי ספק כי זכותו של המוהרא”ש, סייעה לנו ממרומים. מצד שני, השמחה היא זמנית, ולעת עתה עלינו להשקיע כוחות ותפילות על מנת להגיע לדיון בעוד חודש וחצי, עם אופק תכנוני מעשי".

כרגע חסידי ברסלב נושמים לרווחת רוויה, אך כמובן שהחלטה זו אינה סופית ועוד מצפה לנו דיון בעוד כ חודש וחצי.

 עוד בנושא זה:צפו: הילולת מוהרנ"ת
לפני עשרות שנים

עיקר לימודי בספר ליקוטי הלכות
לרבי נתן, האם אני מקושר לרבינו?

כך נפטר רבי נתן מברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup