ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - בן האדמו"ר שהתחזק לאחר שקרא קונטרס ב...שירותים
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
בן האדמו"ר שהתחזק לאחר שקרא קונטרס ב...שירותים
מתאים רק לבעלי תשובה? (אילוסטרציה)

לאחר שפקפק האם זה "מכבודו" לקרוא ספר של ברסלב, פתח בן האדמו"ר את קונטרס 'סדר דרך הלימוד' ולמד בו ב..שירותים • איך זה נגמר? הסיפור לפניכם

י"א אייר תשע"ג, 21/04/2013


בנו של אחד האדמורי"ם קיבל לידיו את הקונטרס הנפלא 'סדר דרך הלימוד', המסביר כיצד צריך ללמוד על פי דרכו של רבינו נחמן מברסלב זי"ע, ועל ידי זה לזכות לטייל ולהיות בכל חלקי התורה.

אותו הבן היה סקרן מצד אחד לדעת מה כתוב בפנים, אך מצד השני התבייש שייראו אותו מחזיק "ספר של ברסלב" ביד... כי אולי זה מתאים רק לבעלי תשובה... בסופו של דבר החליט החלטה מזעזעת - לקרוא את הקונטרס ב..שירותים!!

בעקבות קריאת הקונטרס, המדבר בין היתר על מעלת לימוד הרבה משניות, החליט בן האדמו"ר לאמץ אל עצמו את העצות הנפלאות המובאות בו והחל לגרוס עוד ועוד משניות, עד שהתחיל ללמוד בכל יום ח"י פרקי משניות. לא זאת בלבד, אלא שמרוב התלהבות סחף איתו יחד עוד בן תורה ובמשך תקופה ארוכה ישבו יחד ולמדו ח"י פרקים בכל יום.

אך השטן אינו יכול לשבת בחיבוק ידיים כאשר הוא רואה יהודים מתחזקים בקדושה... וכך יום אחד הגיע אחד מחבריהם ושאל אותם לפשר מעשיהם. כאשר סיפרו לו שברוך השם הם זוכים לגרוס בכל יום ויום משניות, התחיל לקרר אותם מהלימוד, ואמר: "מה אתם גורסים משניות בלי להבין? מזה לא צומחים להיות גדולי ישראל!".

חלשה דעתו של אותו בן האדמו"ר והוא הפסיק לגרוס משניות. לעומת זאת, חברו שהתחזק בעקבותיו המשיך בלימוד, וכל יום היה מסמן לעצמו עד להיכן הגיע במשניות. לאחר תקופה ארוכה, הראה לחברו שפרש מהלימוד שהנה עד כה זכה לסיים כבר 90 פעם את כל הששה סדרי משנה! בן האדמו"ר שמע את דבריו ונותר המום, ופתאום הבין כמה עשרות אלפי משניות הוא הפסיד. החל מאותו היום הסיר מעליו את דברי ההבל שביטלו אותו מכל-כך הרבה לימוד וקיבל על עצמו לשוב ללמוד ולשנן בכל יום ויום ח"י פרקים משניות.

לעוד סיפורי הפצה

לשליחת סיפור למערכת

 

עוד בנושא זה:

מחופי אילת
בחזרה לבית המדרש
בגלל שאני בן אדמורי"ם איני משיג
עבודה מכובדת כפי יחוסי, מה עושים?
צפו בחתונה: בן האדמו"ר
נישא לבתו של הנגיד

2 תגובות

  • 1.
  • מאת: דינה
   ברסלב אור לנשמתינו! וכל הרחוקים ממנה לא יודעים מה הם מפסידים, "טעמה כטעם גן עדן ממש"
  • 2.
  • למה לא מפרסמים את שמו של הצדיק
   מאת: משה
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup