ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - בת-ים, רחובות, אשדוד ובאר-שבע זכו להקביל את פני הצדיק
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
בת-ים, רחובות, אשדוד ובאר-שבע זכו להקביל את פני הצדיק

'ברסלב סיטי' מגיש סיקור מלא מנסיעת הצדיק להשתתף במספר אירועים ברחבי הארץ • צפו בוידאו ותמונות

כ"ט אדר תשע"ג, 11/03/2013

צילום: ברוך מעהל, אליעזר הלאלי


התרגשות ושמחה גדולה הורגשה בקרב חסידי ברסלב ותלמידי הצדיק בעת ביקורו הקצר בעירם. אמש (ראשון) יצא הצדיק ממעונו ביבנאל עיר ברסלב לנסיעה ברחבי הארץ על מנת להשתתף במספר שמחות, ולהבדיל - ניחום אבלים.

בסביבות השעה 15:30 הגיע הצדיק לאולמי 'לבונה' בעיר בת-ים, שם נערכה שמחת הברית לבנו של ר' תומר בבאי - העוסק בקירוב רחוקים בעיר. מאות אנשים קיבלו את פני הצדיק בשירה ומיד לאחר מכן החל מעמד הברית כאשר הצדיק משמש בסנדקאות בדבקות גדולה. בהמשך נתן הצדיק שם לרך הנימול ולאחר מכן בירך את הקהל הרחב באמצעות המיקרופון: "הנה זכינו להיות פה בברית, אליהו הנביא נמצא פה. כל מי שנמצא פה הקדוש-ברוך-הוא מוחל לו על כל עוונותיו. הקדוש-ברוך-הוא יזכנו להיות רק בשמחה, כי חכמינו הקדושים אומרים (שבת קל:) מצווה שעם ישראל קיבלו בשמחה עדיין עושים אותה בשמחה". וכאן החל הצדיק לשיר "מצווה גדולה להיות בשמחה תמיד" כשהקהל מצטרף בשירה אדירה. בקושי רב חילצו המשמשים את הצדיק מהקהל האוהד שסבב את הצדיק מכל עבר והתעקש לזכות בברכת קודשו.

מיד לאחר מכן המשיך הצדיק לעיר רחובות, שם ניחם את בני משפחת גרינוולד וברדוגו האבלים על פטירת האמא ע"ה. תפילת מנחה נערכה במקום.

משם נסע לבית מדרשו של האדמו"ר מנעשכיז זצ"ל בעיר אשדוד וניחם את מחותנו הרב ממירון שליט"א, חתנו הרה"ג ר' ברוך שטערן שליט"א ובני המשפחה. לאחר מכן הגיע הצדיק לביתו של הר"ר שלמה ברוך בלוי - מחשובי אנ"ש בעיר, שם התפלל תפילת ערבית וערך סעודה עם מספר מקורבים.

לאחר סיום הסעודה יצא הצדיק לעבר העיר באר-שבע, שם התקבל בשירת 'ימים על ימי מלך' בשמחת הבר מצווה לבנו של חבר הכנסת הרב יעקב מרגי. משתתפי השמחה ניגשו בזה אחר זה אל הצדיק וזכו בברכת קודשו. לפני יציאתו של הצדיק מהשמחה רקד עם הרב מרגי ושני בניו.

מבאר-שבע חזר הצדיק לעיר אשדוד לשמחת נישואי בתו של הר"ר דניאל עמר - מחשובי אנ"ש בעיר. מאות מתושבי העיר ומשתתפי השמחה המתינו לצדיק בכניסה ובכל רחבי המדרגות המובילות אל האולם. בכניסתו רקד הצדיק עם החתן והמחותנים, ולאחר מכן ישב בשולחן הכבוד במשך כמחצית השעה, לסיום רקד את ריקוד המצווה (מצווה טאנץ) לפני הכלה ובירך את הזוג הטרי לחיים מאושרים.


שמחת הברית לבנו של ר' תומר בבאי בעיר בת-ים

ניחום אבלים בבית משפחת גרינוולד בעיר רחובות

ניחום אבלים בבית משפחת האדמו"ר מנעשכיז בעיר אשדוד

הצדיק בבית הר"ר שלמה ברוך בלוי באשדוד

שמחת הבר מצווה לבנו של ח"כ הרב יעקב מרגי בעיר באר-שבע

שמחת נישואי בתו של הר"ר דניאל עמר בעיר אשדוד

עוד בנושא זה:

יום של שמחות ביבנאל: בר מצוות,
חלאק'ה ו'שבירות צלחת'
שמח תשמח: לחיים
בבורו פארק, חתונה במונסי
שו"ת ברסלב:
שידוכים וזיווגים

4 תגובות

  • 1.
  • הייתי שם\
   מאת: יהודה
  • 2.
  • ואווווו איזה השקעה תודה רבה
   מאת: יהודי טוב
  • 3.
  • אלפי תודות על התמונות
   מאת: יוני כץ
  • 6.
  • מאת: ..............................
   תודיעו בבקשה לפני שהצדיק נוסע ולאן
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup