ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - גדול השלום
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
גדול השלום

בדור הפלגה כשבנו את מגדל בבל אמר הקב"ה "הן עם אחד ושפה אחת לכולם וזה החילם לעשות, ועתה לא יבצר מהם כל אשר יזמו לעשות" עם האחדות שבהם יכלו לפעול כל דבר בלי הגבלה, וזה כוחה של האחדות

ד' כסליו תשע"ז, 04/12/2016 | 11:50 'כנגד הזרם'

לכל חומר ממציאים את החומר הנוגדני, אם יש דבק חזק מאוד, יש חומר שמנטרל את הדבק למקרה שארעה תקלה. 

לצערנו החומר שנוגד את השלום הוא לשון הרע שאת הדבק והאחדות שיש בין אדם לחבירו ובין איש לאשתו, הוא מפרק וזורע פירודים. 

בסיפורי מעשיות לרבי נחמן מברסלב זי"ע מובא שאם יגיע לאילן מים תהיה הגאולה, ואת המים מונעים ה'מדברים' שזורעים מחלוקת ופירודים, ועל ידי כך מתעכבת הגאולה המיוחלת זה אלפיים שנה, הבעל דבר יודע שאם יש אחדות שום דבר לא יצליח בידו, מפעל שכל עובדיו אוהבים זה את זה יגיע לתפוקה אדירה אך כשיש פירודים ותחרות של 'מי בראש', סופו של מפעל זה לפשוט רגל, זוג שיש בניהם אהבה ושלום אמיתיים בלי תנאים, יזכו להשראת השכינה ולילדים נפלאים כל רואיהם יכירו כי הם זרע ברך ה', אך כשיש פירוד לבבות, כשיש לשה"ר מהבעל על אשתו ומהאשה על בעלה, השכינה בורחת ואש אוכלתן. 

קהילות רבות הונהגו ביד רמה עם מנהיג אחד, אך לאחר פטירתו 'צצו' הרבה אדמור"ים, וכל אחד מושך אחריו בטענת 'כולה שלי', והסוף הוא מוסדות נפרדים ואפילו בית עלמין נפרד כיוון שכל אחד נשאר בשלו. 

גם בשלטון לו היו כולם מתאחדים כגוף אחד, תחת מפלגה אחת - שהדגל שלה היה להרבות כבוד שמיים ולהרביץ תורה בארץ, לא היה דבר שלא היינו יכולים לפעול, ואדרבה הצד השני היה מעריך אותנו, שהרי את ה' אנו עובדים, ותורה אחת לכולנו. 

אך כשקליפת הפירוד נכנסת וכל הראש עסוק מי יהיה בראש... מי ישלוט... 

זה התוצאה: שכל אחד מושך לכיוון אחר, ואנו מאבדים את הכח העוצמתי של כ'איש אחד בלב אחד', שעם וותרנות היינו פועלים לכל גוף ועדה את הישועה לה הם מצפים. 

החלום אותו רצה הצדיק לפעול שלפחות כל הסרים למשמעתו יהיו מאוחדים, שכל תלמידיו בכל מקום יהיו עם רצון אחד ללמוד ביחד להתפלל ביחד, לעזור לכל אחד, איש את רעהו יעזורו ולאחיו יאמר חזק, וזה חביב בעיני ה' מכל הדברים בעולם. 

יש הרבה דברים לשפר צניעות, שבת וכו' אך הדבר העיקרי החביב ביותר בעיני ה' זה השלום האמיתי בפנים כבחוץ ולא מן השפה לחוץ, הקדוש ברוך הוא" אמר "אם בחוקותי תלכו ואת מצוותי תשמורו.. ונתתי גשמיכם בעיתם, ונתנה הארץ יבולה, ועץ השדה ייתן פריו, והשיג לכם דיש את בציר.. ואכלתם לחמכם לשובע וישבתם לבטח בארצכם" ולאחר כל הישועות הכתובות הפסוק מוסיף הכתוב "ונתתי שלום בארץ" אומר רש"י ללמדינו שעם כל הבטחון והחוסן הכלכלי, "אם אין שלום אין כלום". 

כשדור הפלגה בנו את המגדל אמר הקב"ה "הן עם אחד ושפה אחת לכולם וזה החילם לעשות, ועתה לא יבצר מהם כל אשר יזמו לעשות" עם האחדות שבהם יוכלו לפעול כל דבר בלי הגבלה, זה כוחה של האחדות, ואסור להיכנע לבעל דבר שכל כוחו זה 'הפרד ומשול', כשבאחדות אהבה ופירגון אחד לשני אנו נמשול בו, ולא יהיה שום דבר שיעמוד בפנינו. 

בואו נציית את כל הלימודים של רבינו ז"ל, שרצה 'שכל העולם יתמהו מגודל האהבה שבין אנשיו', בואו ניישם את כל הדרשות והמכתבים מהצדיק שרצה שנראה רק את הטוב בזולת ונדון לכף זכות, חז"ל אומרים "שמואל בדורו כיפתח בדורו" 'לא משנה איכות המנהיג, אלא אחדות המונהג'. 

אם כולם מאוחדים אפילו אחרי מנהיג פשוט יוכלו לכבוש בכך את כל העולם ואם אין אחדות, אפילו המנהיג הטוב והחכם ביותר, לא יוכל לפעול מאומה , "ה' עוז לעמו תן ה' יברך את עמו בשלום".

 

» לפינת המאמרים הקליקו כאן

» ציון מוהרא"ש זי"ע הצדיק מיבנאל


עוד מאמרים:


'טיפול שורש'
לחיות כמו במדבר!
האזניים הקטנות של הגמל

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup