ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - קידוש השם: "החברותות" ערכו ערב אחדות וגיבוש
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
קידוש השם: "החברותות" ערכו ערב אחדות וגיבוש
"החברותות" בערב הגיבוש

מידי יום יושבים ביבנאל אברכים ובחורים צעירים ומתחזקים יחד, אתמול (ג') בערב ערכו "החברותות" ערב גיבוש של אחדות והתחזקות • מתי החלה הפעילות המבורכת? באיזה ציון של צדיק ישבו לשיר שירי דבקות ואמונה? ומי אלו בכלל "החברותות"? • בכתבה

ט"ז טבת תשע"ב, 11/01/2012דבר נפלא מאוד מתרחש בקהילה הקדושה של חסידי ברסלב ביבנאל, מידי יום יושבים אברכים יחד עם בחורים צעירים ולומדים יחד ומדברים דברי חיזוק ואמונה.

הפעילות מתרכזת בבחורי הישיבה הצעירים שבמסגרת "אגודת בני הנעורים" אשר לומדים יחד עם אברכי כולל להוראה "תפארת בנימין". לכל אברך יש בחור אשר אותו הוא מחזק ומעודד, יושב איתו יחד ללמוד, הולך איתו מידי פעם לטיול באוויר הצח של יבנאל ומדבר עימו דיבורים של אמונה ועבודת ה'.

לפני כחצי שנה הורה כ"ק מוהרא"ש שליט"א לכל אברך לחזק בחור, מאז יצאה לדרך פעילות "החברותות" כאשר כל צמד של בחור ואברך נקראים "חברותא". כמובן שהפעילות המבורכת של השיתוף הפורה בין האברכים לבחורים עוזרת מאוד לבחורים הצעירים בתחומים רבים, כאשר בחור מתקשה בהבנת הגמרא או סתם צריך עזרה במשהו ובפרט כאשר מחפש עצה עידוד וחיזוק, יש לו חבר!

וכבר אמר רבנו ז"ל (ליקוטי מוהר"ן ח"א תורה ל"ד): צָרִיך כָּל אָדָם לְדַבֵּר עִם חֲבֵרוֹ בְּיִרְאַת שָׁמַיִם כְּדֵי לְקַבֵּל הִתְעוֹרְרוּת בְּלִבּוֹ מֵהַנְּקֻדָּה שֶׁיֵּשׁ בַּחֲבֵרוֹ יוֹתֵר מִמֶּנּוּ.

אתמול (ג') בערב ערכו "החברותות" ערב גיבוש של אחדות והתחזקות, באוטובוסים מאורגנים יצאו לעיר טבריה שם נשאו תפילה בקברי צדיקים להצלחתם בגשמיות וברוחניות, להצלחת כלל עם ישראל ולהצלחת כ"ק מוהרא"ש שליט"א אשר הכל מתנהל על פי עצתו וברכתו.

לאחר תפילה נרגשת בציון רבי חייא ובניו, התיישבו "החברותות" זה לצד זה ברחבה שעל יד הציון הקדוש ושרו שירי דביקות ואמונה במשך זמן רב. השירה הנעימה והמיוחדת של כל בחור יחד עם "החברותא" שלו גרמה לקידוש השם גדול כאשר מבקרים רבים שהגיעו לשאת תפילה בציון רבי חייא ובניו הביעו את התפעלותם מהחן השורה על הקבוצה המיוחדת.

בסיום השירה בציון רבי חייא המשיכה הקבוצה למקום שהוכן מבעוד מועד, שם סעדו את ליבם. במהלך הסעודה נשא דברים ראש הכולל להוראה הרה"ג ר' גד סולומון שליט"א אשר חיזק ועודד את הפעילות המבורכת שאברכים מחזקים בחורים צעירים שצפויים לעלות מעלה מעלה במעלות התורה והיראה.

את הערב חתמו "החברותות" בשירה וריקודים בליווי כלי נגינה, כאשר הם מודים להקב"ה על כל הטוב שגמלם.

"החברותות" יוצאים לדרך...
בתפילה בציון התנא הקדוש רבי עקיבא
בתפילה בציון התנא הקדוש רבי חייא ובניו
בשירי דבקות ואמונה בציון רבי חייא ובניו על רקע העיר טבריה
בתפילה בקברי צדיקים
הבחורים הצעירים סועדים יחד עם האברכים
עוד בנושא זה:

צפו: הקליפ של
בחורי הישיבה בוויליאמסבורג
האברכים במקומות הקדושים
בירושלים
התאומים
סיימו את הש"ס ביום הבר מצווה!

2 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup