ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מה דעתו של הרב עובדיה יוסף על אומן ראש השנה?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מה דעתו של הרב עובדיה יוסף על אומן ראש השנה?
מרן הרב עובדיה יוסף (עיבוד: ברסלב סיטי)

העדויות בנושא דעתו של הרב עובדיה יוסף על הנסיעה השנתית לציונו של רבי נחמן מברסלב שנויות במחלוקת כשרבים מספרים כי מרן הורה להם לנסוע לאומן  גם הזמר אבי בן ישראל טוען: "הרב אמר לי שמי שאשתו מאשרת לו - שיסע"

כ"ט בתשרי תשע"ה, 23/10/2014 | א. צמח, נחלי נצח


במלאות שנה לפטירת מרן הרב הגאון רבי עובדיה יוסף זצוק"ל זיע"א, שוחחנו עם הזמר אבי בן ישראל, אחד מן המקורבים ביותר אל מרן זצ"ל בחיי חייו, מעין חוט מקשר בין מרן לחסידות ברסלב...

כבר עשרים שנה שהוא נוסע אל הציון של רבינו הקדוש באומן, והוא מספר בהתרגשות: "מאז ששמעתי לפני עשרים שנה על אומן, על הצדיק רבי נחמן, אני לא מפסיק לנסוע לאומן, לפעמים גם באמצע השנה. גיסי, חסיד ברסלב, בא אלי ואמר לי 'בוא לאומן!' אז אמרתי לו 'לאומן נוסעים רק משוגעים'... בכל זאת הוא לא הירפה ואמר לי 'בוא פעם אחת וזהו!' זו היתה הפעם הראשונה שלי באומן. מאז אני לא יכול בלי אומן".

כל מי שזכה להגיע אל הצדיק השנה ראה את ה"בית מרן" שהקים באומן. "לפני כמה שנים שאלתי את מרן על אודות הנסיעה הקדושה, והרב זצ"ל אמר לי: 'מי שהאשה שלו מאשרת לו לנסוע לאומן - שיסע. ויותר מזה, כל מה שמרן התייחס בזמנו בשיעורו השבועי לנושא הנסיעה היתה מסיבה אחת בלבד – היו מספר ראשי ישיבות שקבלו לפניו על מספר בחורים שנסעו ואינם ממשיכים להגיע לישיבה"...


הרב עובדיה יוסף זצ"ל באחת מפגישותיו עם מנהיג חסידי ברסלב מוהרא"ש שליט"א (צילום: ארכיון משפחת זילבר)

בכל שנה יותר ויותר אנשי תקשורת וזמרים חדשים מגיעים לאומן, אבי הוא אחד הראשונים בהם, אשר זכות גדולה היתה לו לזרז את המזורזים שבחבריו לנסוע גם הם. אבי מודה ואומר: "זה רבינו! כל שנה אני אומר לכל החברים שלי 'בואו לאומן!', הם שואלים 'למה? מה ייצא לנו מזה?'... ובסופו של דבר איכשהו הם משתכנעים, בזכות רבינו... יש לי הרבה חברים שכבר כל שנה ושנה באים לאומן על ראש השנה, אפילו עם הילדים, ועוד חברים – פשוט מדבק!".

גם פה, בארצנו הקדושה, מידי שנה בשנה בפרוס חג הסוכות הקדוש, מארגן אבי סעודת הילולא רבתי לכבוד רבינו הקדוש בסוכתו. במוצאי שבת קודש חול המועד סוכות האחרון אירח אבי את סעודת ההילולא בסוכתו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל. אגב, בחג הפסח, אבי אחראי על אירגון של סלי מזון לכמה אלפי משפחות בישראל.

עוד מספר אבי: "היה לי חבר, זמר גדול מאוד, שלא היו לו ילדים. אמרתי לו: 'אתה מוכרח לבוא איתי לאומן בראש השנה!'. החבר טען 'אני לא יכול, אני חזן בראש השנה בחו"ל'. אמרתי לו: 'אז ניסע לאומן בחנוכה!'. באותו חנוכה נסענו, ואחרי חודש נפקדה אשתו בילדים בחסדי שמים גדולים. לאחר שנולד לו בנו בכורו הוא חזר לאומן להודות לרבינו".

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


עוד בנושא זה:

התופעה שהולכת וגוברת:
'סלבס' באומן

צפו: כשמרן ביקש
שמוהרא"ש יישב על כיסאו

הסרטון שיגרום לכם לרוץ
לקנות כרטיס לאומן

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup