ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האמא שהפתיעה את החסיד ואת בתה הצעירה
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האמא שהפתיעה את החסיד ואת בתה הצעירה
"מתפקדת רק בזכות הקונטרס"

לפעמים מגיעים למצבים קשים בחיים ואף אחד לא מצליח לעזור - גם לא אנשי מקצוע • פעמים רבות הפתרון מגיע דווקא בדמותם של חסידי ברסלב המגישים את האוצרות ובהם ההסבר איך להתמודד עם החיים

א' שבט תשע"ד, 02/01/2014


הסיפור התרחש לפני כ-15 שנה, הרב אבנר סלמה - שהינו מותיקי חסידי ברסלב המתגוררים ביבנאל, יצא להפיץ את ספרי ברסלב בקריית ים.

הוא עבר מבית לבית, נקש בדלתות והציע בפני האנשים את הקונטרסים הנפלאים שחיבר הצדיק מיבנאל.

באחת הדירות פתחה את הדלת בחורה צעירה ושאלה למבוקשו של החסיד, מאחוריה בתוך הבית עמדה האמא שלה ושאלה את בתה: "מי זה האיש הזה? הוא ברסלב?".

- "כן, זה איש מברסלב שהביא חוברת" ענתה הבת הצעירה.

- "תני לו צדקה, אבל סכום יפה" אמרה האם.

הרב סלמה אמר תודה, בירך את המשפחה בחיים מאושרים וכל טוב והתעניין האם יש עניין מסויים שבעקבותיו האמא ביקשה מהבת לתת סכום יפה לצדקה לברסלב.

האמא פתחה את סגור ליבה והסבירה: "לפני זמן לא רב, הייתי בדיכאון עמוק, למי לא פניתי כדי לקבל עזרה, לפסיכולוגים מקצועיים, למטפלים בעלי שם בתחום הנפש, ואף אחד לא הצליח לחלץ אותי מהדיכאון שהייתי נמצאת בו".

"עד שיום אחד פגשתי חסיד ברסלב שהביא לי קונטרס הנקרא "אל תדאג", קראתי אותו וחזרתי וקראתי בו, עד שכמעט אני יודעת אותו בעל-פה. את הקונטרס הזה אני שומרת אצלי מכל משמר – הקונטרס הזה הציל את החיים שלי. ממש, הציל את חיי" סיפרה בהתרגשות.

"אם יש לך היום אימא שמתפקדת" פנתה האמא לבתה הצעירה, "זה רק בזכות הקונטרס הזה...".

לסיפורים ומאמרים נוספים

לשליחת סיפור אישי למערכת


עוד בנושא זה:

הספר שהציל
את בחור הישיבה
אני נמצא כל הזמן בדיכאון. אנא
תצילו אותי, אני מרגיש שאני גמור
מדוע מעלת ההפצה
גדולה כל כך?

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup