ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - הבבא סאלי וחסידות ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
הבבא סאלי וחסידות ברסלב

האם הרב הקדוש רבי ישראל אבוחצירא נפגש עם מנהיג חסידי ברסלב? ומדוע חילק בנו ה'בבא מאיר' חוברות של הצדיק מיבנאל למבקשים ישועה?

ג' בשבט תשע"ו, 13/01/2016 | 14:40הבבא סאלי ומוהרא"ש - זכותם תגן עלינו (עיבוד: ברסלב סיטי)

בתאריך ד' בשבט ה'תשמ"ד, הלך לעולמו הצדיק הקדוש רבי ישראל אבוחצירא זי"ע המכונה 'בבא סאלי' שהיה מלומד בניסים ופעל ישועות גדולות לרבים מעם ישראל.

לבבא סאלי היה קשר חם עם חסידות ברסלב והוא נהג לעסוק רבות בספרי רבינו הקדוש רבי נחמן מברסלב זי"ע. אחד מבני ביתו העיד שהוא היה בקיא גדול בספר ליקוטי מוהר"ן ו"ידע את כולו ישר והפוך", מלבד זאת הוא גם נהג בספר כבוד גדול וכשהייתה נערמת על שולחנו ערימת ספרים הוא היה מניח את ספר ליקוטי מוהר"ן מעל כולם.

סיפרו מקורביו, שלאחר פטירת בנו רבי מאיר אבוחצירא (שנפטר בחיי אביו), אמר הבבא סאלי לסובבים אותו כי בנו נגלה אליו בחלום וסיפר שכל הצדיקים בשמיים הולכים לשמוע תורה מפיו של רבי נחמן מברסלב.

כשלושה שבועות לפני פטירתו של הבבא סאלי הוא התבטא על רבינו נחמן מברסלב ותלמידו הגדול מוהרנ"ת מברסלב ואמר: "הצדיקים הללו יוציאו את השכינה מהגלות". היה זה ביום ההילולה של רבי נתן מברסלב זי"ע.

זמן מה לאחר פטירתו, התגלה הבבא סאלי אל מוהרא"ש מברסלב זי"ע, בעת שעלה לנוח בביתו שבארה"ב, ושאל אותו: "מדוע אתם נותנים לגבאי שלי לחכות?". מוהרא"ש התעורר מיד ובירר עם בני משפחתו האם יש מישהו שמחפש אותו, ואכן בבית המדרש ששכן מתחת לביתו המתין לו באותה השעה משמשו של הבבא סאלי - הרב אליהו אלפסי שהגיע מארץ ישראל ובפיו מסר סודי. הפרטים הידועים על אותה הפגישה הם שמוהרא"ש שוחח עם הגבאי במשך זמן ארוך ולאחר מכן ערך איתו ריקוד משותף.

יצויין כי גם בנו של הבבא סאלי, הרב הקדוש רבי מאיר אבוחצירא המכונה 'בבא מאיר', היה מוקיר ומכבד מאוד את חסידות ברסלב ומנהיגיה, ועל שולחנו היו מונחים תמיד ספרי ברסלב. בתו העידה שפעם נתן לה אביה את הספר 'ליקוטי עצות' שכתב רבי נתן מברסלב, ואמר לה: "כשתהיי זקוקה לעצה בכל עניין שהוא - הביטי בספר זה!".

אחד מתלמידיו הקרובים של הבבא מאיר היה הרב עמיקם מזרחי - חסיד ברסלב שבהמשך עבר לגור ביבנאל והיה לראשון חסידי ברסלב בעיירה הצפונית. הרב מזרחי מספר כי באחת ההזדמנויות הוא הביא לבבא מאיר קונטרס 'חוזר בתשובה' שחיבר מוהרא"ש מברסלב זי"ע והוא החל להפיצו למבקשי עצתו. לדבריו, "לאחר שרבי מאיר עיין בחוברת, הוא התפעל מאוד וביקש שאביא לפניו קרטון מלא בחוברות כאלו. מאז הוא הניח את החוברות מתחת לשולחנו והיה מחלק אותם לכל יהודי שהיה מגיע אליו כדי להתייעץ ולקבל את ברכתו. הוא היה נותן החוברת ואומר: 'תעיין בחוברת הזו, זה יחזק אותך!' כך הוא בעצם הפיץ את העצות של חסידות ברסלב בעולם".

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


עוד בנושא זה:הסיפורים שלא הכרתם
על הבבא סאלי זי"ע
'הרנטגן' ובנו של 'בבא ברוך'
נופשים ביבנאל עיר ברסלב

הבטחה לישועות: נכד הבבא סאלי
נשא תפילה בציון מוהרא"ש זי"ע


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup