ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - הדרך של הרב רונן חזיזה לברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
הדרך של הרב רונן חזיזה לברסלב
הרב רונן חזיזה

רובכם מכירים את שיריו המפורסמים שמיוסדים על תורת ברסלב, יש גם שמודעים לפעילות הקירוב שבה הוא עוסק במשך שנים, אבל איך בכלל הגיע הרב רונן חזיזה אל חסידות ברסלב? ומי הוא האיש ששינה את חייו?

ז' ניסן תשע"ד, 07/04/2014


את הרב רונן חזיזה רבים מכירים כזמר והיוצר של השירים 'אילו יהודי היה יודע', 'אבאל'ה אוהב אותך בכל מצב' ושירים מפורסמים נוספים ברוח של חסידות ברסלב. הוא עצמו חסיד ברסלב נלהב שזוכה ומקרב עוד יהודים רבים אל דרכו המיוחדת של רבינו נחמן מברסלב. אבל הוא לא נולד כך. כמו אלפים אחרים הוא התקרב לחסידות ברסלב באמצעות ספריו של כבוד קדושת מוהרא"ש שליט"א ששינו את דרכו.

"בצעירותי למדתי בישיבה התיכונית 'נתיב מאיר' בשכונת בית וגן בירושלים", מספר הרב חזיזה ל'ברסלב סיטי'. "ישיבה יוקרתית זו נחשבת לחוד החנית של הזרם הדתי לאומי, והמורה שלי לאנגלית היה יהודי בשם ר' אליהו, שהוא תלמיד של מוהרא"ש. כשהיה מספיק לסיים מוקדם את שיעור האנגלית, היה מדבר איתנו על חסידות וגם על הצדיק מוהרא"ש, על הנהגותיו עצותיו החכמות וספריו הקדושים".

"המורה הזה היה נוהג לחלק ספרים לתלמידים מצטיינים", מעלה הרב חזיזה זכרונות, "כך יצא שגם אני קיבלתי ממנו כמה ספרים וביניהם את ספריו של הצדיק - 'דרשות מוהרא"ש' ו'אוצר האמונה'. את הספר 'דרשות מוהרא"ש' למדתי ושיננתי עשרות פעמים עד שכמעט ידעתי אותו בעל פה, והספר 'אוצר האמונה' פשוט מילא אותי באמונה עצומה, כך נקשרתי למוהרא"ש. הקשר המיוחד נבע גם מזה שמוהרא"ש מדבר כל הזמן על השם יתברך, שהכל זה אלוקות והשם נמצא סביבך איתך ואצלך... וזה בדיוק מה שחיפשתי כל השנים", הוא מוסיף.

שר ומדבר על השם יתברך. הרב רונן חזיזה

"יהודי אחד כבר הצלת ממוות"

רונן הלך והתקרב יותר ויותר אל חסידות ברסלב, בהמשך גם עזב את הישיבה התיכונית ועבר ללמוד בישיבה חסידית עד שזכה להקים את ביתו. הוא זכה להגיע אל מוהרא"ש מספר פעמים ושאב חיזוק רב. גם באומן זכה לעשות פדיון נפש בערב ראש השנה, "אבל הקשר החזק שלי עם הצדיק נובע בעיקר מהספרים 'שיחות מוהרא"ש' 'דרשות מוהרא"ש' וכל השאר", הוא מבקש להדגיש.

אנשים רבים התקרבו להשם יתברך דרך השירים המיוחדים שלך, מה הסוד שלך?

"אני שר ומדבר רק על דבר אחד, דבר שכל יהודי מחובר אליו, והוא השם יתברך. יהודי יכול להתרחק ולהגיע להתנגדות לתורה ואפילו לצדיקים מסויימים, אבל להשם – לעולם לא תהיה לו התנגדות, ומאחר ואני מדבר ושר רק עליו – כל יהודי מרגיש מחובר לשירים".

ספר לנו מקרה מיוחד שקרה בעקבות אחד מהשירים שלך.

"לפני כמה שנים הגעתי לאשדוד לנגן בחתונה, כשעמדתי על הבמה וכיוונתי את הכלים, ראיתי זוג עומד בפתח האולם. הם חיכו עד שאסיים ואז הגבר ניגש אלי ואמר לי: 'אני רוצה לספר לך משהו. לפני כשנתיים הגעתי למצב של ייאוש מהחיים, והחלטתי לשלוח יד בנפשי חס ושלום, הכנתי את מה שצריך ונסעתי ברכב ליער כדי לבצע זאת. בדרכי ראיתי חבר בתחנת אוטובוס, הוא עצר אותי ואמר לי: 'יש לי קלטת שנקראת 'תפילה', יש בה שירים מאוד מחזקים... קח תשמע..' לקחתי אותה ושמתי בטייפ. בדרך ליער שמעתי את השירים - שיר ועוד שיר ועוד שיר, וכשהגעתי ליער, החניתי את הרכב ונשארתי בו לשמוע את כל הקלטת, שמעתי עוד ועוד במשך כמה שעות... עד שהחלטתי שאני לא פוגע בעצמי, כי השם אוהב אותי והוא בוודאי יעזור לי. החלטתי לפתוח דף חדש והנה ברוך ה' זכיתי השנה להתחתן עם אשה יראת שמים ולהקים בית קדוש על אדני התורה'. הוא סיים את דבריו המרגשים ואמר: 'חשוב לי שתדע, שלא משנה מה יעבור עליך בחיים, דע לך שיהודי אחד כבר הצלת ממוות'. כמובן, שנפלנו אחד על צווארי השני בדמעות חמות, ואז הבנתי מה שיר של אמונה יכול לעשות".

כוח לקרב. הרב רונן חזיזה בהופעה

הרב חזיזה הבין בשלב מסוים את הכוח המיוחד שיש בידיו - כוח הקירוב להשם יתברך. הוא הקים לפני מספר שנים את ארגון 'אש קודש' במטרה להפיץ תורה בעם ישראל ולחבר את העם לאבינו שבשמים, כמו כן הוא גם פתח בית מדרש וישיבה בעיר צפת, אבל פעילותו המרכזית מתבטאת באמצעות הכישרון שבו ניחן - הניגון והשירה.

רבים מתקבצים להופעותיו המוזיקליות המתקיימות חלקן בחושך מוחלט ומאזינים לשירי חיזוק ואמונה הנוגעים בנשמה, כשהקהל מרגיש חופשי להתחבר ולהתפלל אל השם יתברך עם השירה המעוררת ברקע כשאף אחד לא רואה אותם.

מתי הוצאת את האלבום האחרון שלך?

"כבר כמה שנים שאני לא מוציא שירים, אלא עוסק בהופעות. מדובר בשעות של ניתוק מענייני העולם וחיבור להשם יתברך דרך ניגון ושירה. חושך באולם, כמה נרות דולקים, הציבור מכבה פלאפונים, חושב על השם ומתחיל לדבר איתו ולשיר לו. אלו שעות קדושות ומרוממות, חלק מהשעות האלו הוקלטו ונערכו וכך יש מעל 20 דיסקים כאלו שמחזקים את עם ישראל. בהופעות יש המון שירים חדשים ויפים, אבל כאמור, אני לא הולך לאולפן להוציא אותם, כי אני מרגיש שזה יותר אמיתי ויותר עבודת השם כשזה בא עם דיבורים והתבודדות".

בקרוב אולי יצא אלבום חדש?

"עוד מעט יוצאות שתי הופעות מרגשות ומיוחדות שהוקדשו לרב עובדיה יוסף זצ"ל ובנו הצדיק הרב יעקב יוסף זצ"ל שהיה רבי ומורי בהלכה. בהופעות אלו ניגרות דמעות כמים על פטירת הצדיקים הללו, ותפילות מעומק הלב להשם יתברך שיחזק אותנו להשלים את הפער".

הכל בזכות מי?

אז המונים מתחזקים, מתקרבים להשם יתברך ומתעודדים מההופעות המיוחדות ומהדיסקים הנפלאים של הרב חזיזה, אבל הוא דווקא מצטנע וזוקף את הכל למורה שלו בישיבה התיכונית. "בעצם, כל התקרבותי לחסידות ברסלב ולצדיק האמת, הכול היה בזכות המורה לאנגלית שהטעים לנו דברי חיזוק ואמונה מספרי מוהרא"ש", אומר הרב חזיזה ומוסיף: "כל זיכוי הרבים שאנו עושים נזקף לזכותו של המורה לאנגלית שקישר אותי אל הצדיק".

ספר לנו מקרה או סיפור מיוחד שראית אצל מוהרא"ש.

"ישנה עובדה מופלאה שזכורה לי היטב. פעם הגעתי לקבלת קהל אצל הצדיק במוצאי שבת ביבנאל ושאלתי אותו כיצד הספיק ללמוד כל כך הרבה ספרי קודש מלבד כתיבת ספריו הרבים ופעילות הקודש שבה עוסק לזיכוי הרבים. הצדיק חייך את חיוכו הטוב, והראה לי סיכה משרדית המסמנת את המקום שבו אחז בספר שלמד באותו הזמן, 'כשאתה תצא מהחדר', הסביר לי הצדיק, 'אני אלמד עוד כמה שורות עד שהאדם הבא ייכנס ואז אשים שוב פעם את הסימניה, אשוחח איתו ולאחר מכן שוב אחטוף כמה שורות של לימוד, וככה עוד ועוד, ככה זוכים ללמוד ולסיים ספרים'. מי ייתן ונזכה להפיץ את דעת הצדיק בכל מקום ונהיה תמיד קשורים אחרי צדיק האמת בעבותות של אהבה"

» לסיפורים ומאמרים נוספים

» לשליחת סיפור אישי למערכת


עוד בנושא זה:

נכדו של הרב גלינסקי:
"סבי התוודה בציון רבינו באומן"
חדשות המוזיקה
של חסידות ברסלב
כך שאב הרבי מגור
חיזוק מספרי הצדיק

1 תגובות

    • 1.
    • מאת: Y
      הרב רונן חזיזה עושה עבודת קודש!!!
      ממליצה לכל אחד ואחת להגיע בימי שלישי לצפת!!
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup