ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - נחשף לראשונה: הדרשה של הרב אברג'ל ביבנאל
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
נחשף לראשונה: הדרשה של הרב אברג'ל ביבנאל

עם פטירתו של הגאון רבי יורם אברג'ל זצ"ל חושף אתר 'ברסלב סיטי' לראשונה את הדרשה שמסר ביבנאל עיר ברסלב ועליה התבטא מוהרא"ש: "אלמלא לא זכינו לרדת לזה העולם רק בשביל הלילה הזו - זה כבר היה כדאי". נדיר ומיוחד!

כ"ח בתשרי תשע"ו, 11/10/2015 | 01:45


דרשתו של הרב אברג'ל יחד עם מוהרא"ש ביבנאל עיר ברסלב (צילום: ארכיון 'ברסלב סיטי', ארכיון נחמן מעהל)

בתאריך י"ח בשבט ה'תשס"ז הגיע הגאון רבי יורם אברג'ל זצ"ל לביקור ראשון ביבנאל עיר ברסלב ומסר דרשה משותפת יחד עם מנהיג ברסלב מוהרא"ש זי"ע שכיבד והעריך אותו מאוד.

בדרשתו אמר הרב אברג'ל: "אשרי עין ראתה אלה, אשרי עין שרואה איך שכבודו של ה' יתברך מתעלה ומתרומם, כל נפש טהורה שיוצאת ממקום שיוצאת ומגעת ממקום שמגעת, על ידי עבודתו הקדושה של מורינו ורבינו שהוא המשכיות הנהר הגדול שמטהר כל הכתמים. ובוודאי שלא בא כבושם הזה בכל ה-100 שנים האחרונות, עד שריחם ה' על עמו וראה את שארית הפליטה, ובפרט את אחינו הספרדים היקרים אשר נולדו בתומם ובתמימותם ובקדושתם, וירדו ירידה לצורך עליה בסיועו הגדול של מורינו הרב, על ידי תורתו הקדושה שתוקד עד ביאת המשיח של עמוד העולם מורינו ורבינו רבי נחמן זיע"א".

הרב העיד בפני הקהל הרב כי הוא עוסק בספרי מוהרא"ש במשך שנים רבות: "אנחנו כבר שלושים שנה לומדים את הקונטרסים של רבינו, פירושו על ליקוטי מוהר"ן מהשנים האחרונות, המכתבים הנפלאים - קוראים אותם".

"התפקיד שלנו ללכת לאיפה שעוד לא יודעים ולהגיד להם שיעורים של רבינו", הוסיף הרב אברג'ל זצ"ל. "איך אפשר בלי ליקוטי מוהר"ן? זה חמצן! איך אתה חי? זה נקרא חי בנס. היום העולם חי בנס, איך אפשר? אם אדם לא ילמד כל יום איזה עשרה קטעים מליקוטי תפילות, אם לא ילמד לפחות תורה או שניים המפארות את הנפש את הגוף ואת הנשמה מרבינו הקדוש, איך יוכל? ליקוטי הלכות, איזה דברים! העיד אחד מגדולי ישראל על ה"חפץ חיים" שלא ירד מעל שולחנו הספר ליקוטי הלכות. צדיקי האמת לא מתבלבלים! ומי בדור הזה הגיע למצב שכל מילה מרבינו לדעת אותה כמו מורינו ורבינו המוהרא"ש?! לא מצאנו כבושם הזה!".

עוד אמר הרב: "הרבה פרשנויות יצאו על תורת רבינו, אבל בדרך שמוהרא"ש הוריד את התורה עד לאיש האחרון שבקצה האחרון שיוכל למצוא איזה פתח מאיפה לצאת מיד... זה רק דרך הספרים. לכן בדרך צחות אמרנו שיבנאל זה בגימטרייה 'מנחה', רבינו הביא לה' מנחה חדשה לה' - זו התורה הנפלאה הזו. ידוע שכיסא הכבוד יושב מעל כל אזור הכינרת והצפון, אבל נראה לי שמרכז הכיסא זה פה! מכאן תצא ישועה לכל עם ישראל, כמו שכתוב בזוהר שמתי גליל יקומו לפני כולם. למה? בזכות המקום הזה בעזרת השם".

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


עוד בנושא זה:הצדיקים נפגשו: הרב יורם
אברג'ל זצ"ל הלך לעולמו

הרב אברג'ל: "מוהרא"ש
היה מלאך ה' צבאות"

הקלטה מדהימה: מוהרא"ש מגלה
כיצד יפעל מהשמים למען הרווקים


5 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup