ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - חשיפה: החוברת ששינתה לשלומי קוריאט את החיים
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
חשיפה: החוברת ששינתה לשלומי קוריאט את החיים
רבי נחמן שינה לו את החיים. שלומי קוריאט

"הרגשתי כאילו שרוח הקודש נחתה עליי במכה אחת. פתאום, בום!" כך הגדיר השחקן המפורסם את מה שקרה לו כשגילה משפט חיזוק מיוחד של רבי נחמן מברסלב בתוך חוברת של הצדיק מיבנאל

ח' בשבט תשע"ה 28/01/2014


לפני כעשר שנים פסע השחקן שלומי קוריאט ברחוב שינקין בתל אביב ופגש שם חסיד ברסלב שחילק חוברות עם דברי חיזוק מרבי נחמן, מידיו הוא קיבל חוברת שכתב הצדיק מיבנאל בשם "האושר" ובה גילה משפט ששינה את חייו.

"הרגשתי כאילו שרוח הקודש נחתה עליי במכה אחת", הוא מספר על תחושותיו לעיתונאי צבי יחזקאלי בראיון לתכנית "מסע לילי" בערוץ 20. המשפט שגילה שם הוא "כשאדם יודע שכל מאורעותיו הם לטובתו, זאת הבחינה היא מעין עולם הבא" (מתוך ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן ד').

באותו הזמן היה נתון קוריאט בתקופה קשה בחייו, גם ברמה האישית וגם בענייני פרנסה. "אני זוכר שאמא שלי הייתה מגיעה אליי מדי פעם ורואה מקרר ריק והייתה אומרת 'אלוקים ישמור, מה עובר עליך?' הייתי חצי בנאדם" הוא משחזר.

דווקא באותה תקופה קשה הוא גילה את העצה של רבי נחמן מברסלב ששינתה את חייו. "ואז מגיע יום אחד שאני מטייל בשינקין" מספר השחקן, "ובא אליי אחד החסידים של רבי נחמן, אלו שמחלקים את הפליירים (חוברות) עם תרומות, שמתי לו 2 שקל ביד. הוא רואה אותי עם פרצוף כזה מבואס ואומר לי: 'אחינו מה קרה? מה יש לך?' זרק לי מילה טובה ונתן לי איזשהוא עלון שהכותרת שלו 'האושר', אמר לי 'לך הביתה תקרא'. קראתי. לא קראתי את הכל, קראתי כמה עמודים ובסוף הפכתי את הכריכה, שם היה את המשפט 'כשאדם יודע שכל מאורעותיו הם לטובתו, זאת הבחינה היא מעין עולם הבא' והרגשתי פתאום הארה, כאילו רוח הקודש נחתה עליי. פתאום, בום. במכה אחת. ופתאום אתה עושה את הסוויץ' ואתה אומר לעצמך 'אוקיי, די, חלאס! ירדת לתחתית של השאול ומפה יש רק לאן לעלות. עכשיו רק ככה, רק תסתכל קדימה'".

קוריאט מתגורר בפתח תקווה, נשוי ואב לשלושה ילדים. הוא שחקן וקומיקאי ישראלי מפורסם שכיכב במספר סדרות הנחשבות למוצלחות במיוחד בטלוויזיה, שיחק במחזות שונות בתיאטרון ומשמש כחלק מההרכב הישראלי הקומי שנקרא 'שלישיית פרוזק'.

צפו בשלומי קוריאט מספר כיצד השפיעה עליו העצה המיוחדת של רבי נחמן מברסלב.

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


עוד בנושא זה:אביב אלוש: "ממליץ בחום לקרוא
עצות של רבי נחמן מברסלב"

מדוע מעלת ההפצה
גדולה כל כך?

צפו: השחקן
גולן אזולאי באומן

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup