ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מדהים: החלום שהצביע על פטירת מוהרא"ש
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מדהים: החלום שהצביע על פטירת מוהרא"ש

בתאריך ד' בתמוז תשס"ד שהה מוהרא"ש זצוק"ל באוסטריה וחלם דבר שגרם לו להתעורר מיידית משנתו ולהתחיל לכתוב את תולדות חייו. למפרע הסתבר לחסידים כי בחלום נרמז באופן מדהים תאריך הסתלקותו מהעולם

ד' בתמוז תשע"ה, 21/06/2015 | 16:00חלום עם רמזים מדהימים על ההסתלקות (צילום: ארכיון נחמן מעהל, עיבוד: ברסלב סיטי)

התאריך: ד' בתמוז ה'תשס"ד, המקום: עיירת הנופש זמרינג באוסטריה, השעה: לפנות בוקר.

הצדיק מיבנאל מוהרא"ש זצוק"ל נמצא בעיירה לצורך נופש, דבר שלא היה נהוג אצלו אלא במקרים נדירים. והנה חולם הוא חלום נורא שאותו הוא מתאר מיד לאחר מכן בספרו 'רגעי מוהרא"ש' שהודפס לאחר הסתלקותו השנה:

"היום הזה יום ד' לסדר 'זאת חוקת התורה' ד' תמוז התשס"ד, חלמתי שקראו אותי לעלות לספר תורה, והיתה פרשת בשלח, וקראו לי עליית רביעי, וברכתי ברכת התורה, והבעל קורא התחיל לקרות, וכשבא להמשיך את הקריאה, והוצרך לגלול את הספר תורה, והנה נפסק, אין עוד עמודים, כי שם נסתיים. והתחלתי להקפיד איך הכניסו ספר תורה שעדיין לא נשלם, איך זה יכול להיות, שבדיוק באמצע הקריאה נגמר. והייתי בכעס וברוגז גדול, וסיימתי את הברכה, כדי להוציא ספר תורה חדש ולהתחיל לקרוא מהתחלה, אבל קודם התחלתי לגולל את הספר תורה חזרה, לראות מה כתוב קודם: "ויהי בשלח פרעה", והיו אותיות הספר תורה יפות מאוד, אבל אני הייתי בכעס ורוגז ובקפידה גדולה על זה. ואיך שהתחלתי לגולל חזרה לתחילת הפרשה, והנה על עמוד אחד חלק היו שתי תיבות כתובות בדיו: אדם חוה, ומתוך הכתב הם צועקים עליי: מה אתה כל כך בכעס וקפידות, הלא כתיב 'זה ספר תולדות אדם', אינך יודע שכל מה שעובר עליך כבר נכתב אצלי? קום מהר, ותתחיל לכתוב את כל הקורות אותך. ואקיץ בבהלה"

בעקבות החלום החל מוהרא"ש באופן מיידי בכתיבת הספר הנפלא 'רגעי מוהרא"ש' שבו מתוארים קורות חייו הקדושים מילדותו ועד לשנות אברכותו, כולל תקופת התקרבותו לחסידות ברסלב והמהפכה החסידית שבאה בעקבות כך.

הלווית הרבבות שנערכה למוהרא"ש זי"ע ביבנאל עיר ברסלב

עם פרסום הספר ודבר החלום שנכתב בו, מצאו כמה מחסידי ברסלב רמז בולט לתאריך הסתלקותו של מוהרא"ש כפי שנרמז בצורה מדהימה בחלום: כידוע יצא מוהרא"ש מביתו בפעם האחרונה לבית החולים ביום רביעי פרשת בשלח תשע"ד בדיוק במקביל לחלום שבו נפסק ספר התורה בעליית רביעי פרשת בשלח.

הרמז המופלא הזה מצטרף לרמזים נוספים ובלתי מוסברים שמוכיחים כי מוהרא"ש ידע את דבר הסתלקותו הקרובה מהעולם עוד לפני שגילו את מחלתו הנוראה: הרמז הברור ביותר נעשה במפורש על ידי מוהרא"ש כאשר יצא בפעם האחרונה מביתו ביבנאל בדרכו לארה"ב - בתאריך כ' בטבת תשע"ה - הוא הניח על שולחנו את מחברת צוואתו הקדושה, דבר שלא היה מקובל אצלו, כשלושה שבועות לאחר מכן גילו בגופו את המחלה הנוראה שממנה נפטר כשבוע לאחר מכן. עוד דבר מעניין הוא הציור המופיע בצוואה שנכתבה בשנת תשמ"ח, כאשר היה מוהרא"ש בן 48 שנים בלבד, שם צייר את מצבת קבורתו ולצידה 74 עיגולים, בדיוק כמניין שנות חייו בעולם. ורמז מדהים נוסף: השם אליעזר שלמה שיק עולה בגימטריה בדיוק י"ז שבט תשע"ה (תאריך הפטירה).

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן

הציור בצוואתו של מוהרא"ש שם חזה את שנת הסתלקותו מהעולם

עוד בנושא זה:בלעדי: הספר 'רגעי מוהרא"ש' לקריאה
כבה אור העולם: אדמו"ר
מוהרא"ש הצדיק מיבנאל זצוק"ל

הדרך לישועה: מסע מופלא אל
ציונו הקדוש של מוהרא"ש ביבנאל


2 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup