ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - בית המדרש "היכל הקודש" חסידי ברסלב באר שבע
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
בית המדרש "היכל הקודש" חסידי ברסלב באר שבע
מוהרא"ש באחד מביקוריו בעיר באר שבע

קצת היסטוריה

באמצע שנות ה-90 החלו להתקבץ תלמידי 'היכל הקודש' חסידי ברסלב תושבי באר שבע לשיעורי חסידות שמסר הרב אברהם לוי - מתלמידיו הוותיקים של מנהיג ברסלב כבוד קדושת מוהרא"ש שליט"א - במקלט קטן ברחוב בר גיורא בעיר.

עם הזמן התרבו הבאים לטעום את יינה המתוק של חסידות ברסלב והמקום הפך להיות צר מלהכיל, עד ש"רבי אברהם" - כפי שהוא מכונה בבאר שבע - פתח את בית המדרש 'היכל הקודש' ברחוב אליהו הנביא 19 שהוא מקום גדול ומרווח ולשם העתיקו את מוקד הפעילות.

הפעילות

    
רב בית המדרש בבאר שבע בהתייעצות עם מוהרא"ש

בבית המדרש הפעיל בכל ימות השבוע לתורה ולתפילה, מוסר הרב אברהם לוי שיעורי תורה למגוון רחב של תושבי העיר - לגברים, לנשים ולנערים צעירים. במקום יש גם מקווה טהרה מפואר ובימים אלו עובדים על בניית 'בית תבשיל' לנזקקים שנמצא לקראת סיום שלבי הבנייה.

כל הפעילות במקום מתקיימת על פי דרכו והכוונתו של כבוד קדושת מוהרא"ש שליט"א הצדיק מיבנאל, ועל פי עצותיו נוהג הרב לוי לסייע גם בשלום בית בין בני זוג, שעל כך מספר ראובן אלון מחסידי ברסלב בבאר שבע כי "עד היום מנע רבי אברהם מאות רבות של גירושין". מוהרא"ש עצמו ביקר בעיר מספר פעמים וחיזק את אלפי תלמידיו ושומעי לקחו המתגוררים במקום.

כולל אברכים

בכל ימות השבוע מתקיים בבית המדרש כולל אברכים בשעות 8:00 עד 16:00

שיעורים לגברים

בימי שני, רביעי ומוצאי שבת. השיעור מורכב משעה ראשונה לימוד בליקוטי מוהר"ן ולאחר מכן לימוד גמרא בעיון. במוצאי שבת לומדים בספר פעולת הצדיק על פי הסדר.

שיעורים לנשים

בימי ראשון משעה 20:30 עד 23:00, בשילוב סדנאות לחינוך הילדים ושלום בית, בהשתתפות רבניות אורחות.

הפצת ספרי ברסלב

תלמידי 'היכל הקודש' בבאר שבע נוהגים לצאת ולהפיץ מדי יום את אורו ותורתו של רבי נחמן מברסלב בכל אזור הדרום ובפרט בעיר באר שבע - בירת הנגב.יצירת קשר

רב הסניף: הרב אברהם לוי 054-8090282

כתובת: רחוב אליהו הנביא 19 שכונה ד', באר שבע

איש קשר: ראובן אלון

נייד: 050-2521255  דוא"ל: Robialon@gmail.com

» מוסדות חסידי ברסלב בארץ ובעולם

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup