ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מוסדות "היכל הקודש" חסידי ברסלב בדרום העיר תל אביב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מוסדות "היכל הקודש" חסידי ברסלב בדרום העיר תל אביב
בית המדרש שבו מתבצעת פעילות חסידי ברסלב בדרום תל-אביב

קצת היסטוריה

לפני מספר שנים החל ר' גיא מתוק - חסיד ברסלב מתלמידי מוהרא"ש - למסור שיעור בליל שבת בבית המדרש של הרב מאיר קובי ברחוב הבושם 9 בתל אביב, כשאט אט נוספו לשיעורו עוד ועוד משתתפים.

בהמשך החליטו ר' גיא מתוק וחברו ר' רפאל יוסף - אף הוא מתלמידי מוהרא"ש - שהגיע הזמן להתרחב. כך החלו שיעורים נוספים ב'ליקוטי מוהר"ן' שנמסרו בימות השבוע, הוקלטו והופצו בדיסקים להאזנה בכל הסביבה. אחר כך החלו חסידי ברסלב שבמקום להתפלל יחד מדי יום ובכך חיזקו משמעותית את הקהילה המתפתחת.

הפעילות

    

בית המדרש 'מקור הברכה והשלום' של הרב מאיר קובי קיים בתל אביב כבר עשרות שנים ומשמש מגדלור רוחני לכל הסביבה. הרב עצמו חזר בתשובה בגיל צעיר, כשלספרי מוהרא"ש חלק בלתי נפרד מתהליך התחזקותו. הוא עצמו מקורב לברסלב ומעניק בשמחה את השימוש בבית מדרשו לבני הקהילה העורכים את מרבית הפעילות במקום - החל מתפילות משותפות בכל השבוע והמשך בסעודות מצווה ושיעורי תורה.

שיעורים לגברים ונוער

בכל יום שלישי בשעות 21:00-23:30

בליל שבת ובמוצאי שבת בשעות 21:30-00:30

מפגשים רוחניים לנשים

פעם בחודש מתקיים מפגש רוחני לנשות הקהילה במקום, עם דיבורי אמונה וחיזוק המלווים בסיפורי השגחה מרתקים.

הילולות מרכזיות לצדיקים

בכל הילולה של אחד מגדולי הצדיקים, עורכים חסידי ברסלב סעודת מצווה עשירה בליווי תזמורת.

הפצת תורת ברסלב

בני הקהילה נוטלים חלק פעיל בקיום צוואתו של רבי נתן מברסלב "יפוצו מעיינותיך חוצה" ועוסקים בהדפסת והפצת חוברות חיזוק של מוהרא"ש ודיסקים להאזנה בכל האזור.

סיוע לרווקים ורווקות להקים בית בישראל

את הפרויקט נטל על עצמו גיא מתוק בעקבות ישועה אישית שלה זכה, ומאז הוא פועל לסייע לרווקים ורווקות להקים את ביתם על פי דרך היהדות. כל רווק או רווקה המגיעים למקום מקבלים ממנו קונטרס ודיסק להאזנה בנושא מציאת הזיווג, ובכך מקבלים עצות חיוניות להקמת הבית.

הוצאת עלון שבועי

מדי ערב שבת מוציאה הקהילה את עלון 'הנחל שבפרשה' העוסק בענייני הפרשה עם פירושיו וביאוריו של מוהרא"ש.

אתר אינטרנט

עוד לפני שהוקם אתר 'ברסלב סיטי' תחזקו בני הקהילה מתל אביב אתר אינטרנט להפצת שיעורי תורה המבוססים על משנתו הרוחנית של מנהיג ברסלב כ"ק מוהרא"ש שליט"א.


יצירת קשר

מנהל הסניף: ר' גיא מתוק 054-844-3922

כתובת: רחוב הבושם 9, כפר שלום, תל אביב

איש קשר: ר' רפאל יוסף

נייד: 054-848-0699  דוא"ל: rjbrrjbr@gmail.com

» מוסדות חסידי ברסלב בארץ ובעולם

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup