ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - הילד של רבי שמעון
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
הילד של רבי שמעון

בעצם, הילד הוא גם של רבי שמעון, וגם... של מוהרא"ש. לפניכם סיפור מדהים על הבטחתו של הצדיק מיבנאל בזכותו של התנא האלוקי הטמון במירון שכמובן לא שבה ריקם

ט"ז באייר תשע"ה, 05/05/2015 | 12:55 | דן כהן"תקראו לבן על שם רבי שמעון בר יוחאי" (צילום אילוסטרציה)

השנה: תש"ע, המקום: היישוב הושעיה בגליל התחתון. האירוע: מסיבת חומש לתלמידי התלמוד תורה המקומי.

באורח נדיר הגיע למקום כבוד קדושת מוהרא"ש זצוק"ל, הצדיק מיבנאל, לאחר שהוזמן על ידי הורי התלמידים והצוות החינוכי לפאר בהשתתפותו את המסיבה המיוחדת לכבוד התורה.

במשך האירוע בחן הצדיק את התלמידים על מה שלמדו בחומש "ויקרא" ולאחר מכן קישר את תשובות הילדים הקטנים לדברים המובאים בספר ליקוטי מוהר"ן וחיזק את הקהל הרב שגדש את האולם.

בגמר הדרשה, כאשר יצא הצדיק מהאולם, ניגשו אליו זוג הורים וביקשו את ברכתו. האימא אמרה בהתרגשות: "כבוד הרב, התלמיד הזה שבחנתם עכשיו (מצביעה על אחד התלמידים) הוא שלכם".

לשאלת הצדיק מדוע היא אומרת כך, החלה האימא לספר את המעשה תוך שהיא מנגבת את הדמעות שהחלו לזלוג מעיניה: "אני ובעלי היינו נשואים שנים רבות מאוד, ולא היו לנו ילדים. לפני מספר שנים, הגענו למירון לציון של הרשב"י התנא האלוקי, ושם בכינו וביקשנו מה' שייתן לנו ילדים. כשיצאנו מהציון, פתאום ראינו את כבודו מגיע בליווי תלמידים רבים ומתכונן להיכנס לקברו של התנא. אני ובעלי שעמדנו שם בכניסה פנינו אליכם וביקשנו את ברכתכם שיהיה לנו בן. האמת, שלא ידענו אפילו מי כבודו ומה שמו, אך אני ובעלי החלטנו שנבקש ברכה ומה יש להפסיד. הרב ברך אותנו והבטיח: 'בעזרת ה' אתם תיפקדו בבן זכר, אבל תראו לקרוא לבן שמעון על שמו של התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי'".

הישועה כמובן לא איחרה לבוא: "ברוך השם" סיפרה האמא, "בתוך תקופה קצרה נקלטתי בהריון, והיום זכיתי שהגעתם כאן ליישוב כדי לבחון את התלמיד הזה (מצביעה שוב על בנה), והוא בעצם שלכם, כי הוא נולד בזכות הברכה שלכם". לשמע הסיפור חייך הצדיק וברך: "שתרוו נחת ממנו..."

את הסיפור העיד בפנינו המשב"ק הרב אברהם משה ברדוגו.

» למאמרים נוספים של חסידות ברסלב


עוד בנושא זה:תיעוד: הצדיק מיבנאל מתפלל
על ציון הרשב"י לרגל ההילולא

'מקווה מלכה' -
המקווה שמסוגל לפקידת עקרות

כך הפכתי אמא לשלישייה
כנגד כל הסיכויים


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup