ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - הרב שבתי יודלביץ זצ"ל - המגיד הירושלמי - כ"ב כסלו
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
הרב שבתי יודלביץ זצ"ל - המגיד הירושלמי - כ"ב כסלו

הרב שבתי יודלביץ  זצ"ל (תרפ"ו, 1926 – כ"ב בכסלו תשנ"ז, 3 בדצמבר 1996) היה דרשן נודע בירושלים.

חי בשנים: תרפ"ו-תשנ"ז, נפטר בגיל: 70 • מקום מנוחתו: ירושלים


קורות חייו

נולד בירושלים לרב שמואל אהרן יודלביץ ולרשא, בתו של הרב אריה לוין זצ"ל . למד בישיבת 'עץ חיים'. באמצע שנות ה-40 נישא לנחמה יונגרייז, בת הרב (חיים) אברהם הלוי יונגרייז בנו של מזכיר העדה החרדית הרב ברוך ראובן שלמה הלוי יונגרייז, ואחיו של ראב"ד העדה החרדית הרב דוד הלוי יונגרייז. מנישואים אלו לא נולדו ילדים. בשנות ה-70 נישא בשנית ללוסיל, עולה מצרפת.

    
הרב שבתי יודלביץ - "המגיד הירושלמי"

דרשן נודע

במשך שנים נודע כדרשן בירושלים, וכונה "המגיד הירושלמי" (לצד עמיתו הרב שלום מרדכי שבדרון זצ"ל) בשנות החמישים והשישים סבב בערי ישראל ודרש בפני אוכלוסיות שונות ובהן עולים חדשים מהעלייה מתימן וצפון אפריקה. עסק בהוצאת ספרי אביו.

אחרית ימיו

נפטר בכ"ב בכסלו תשנ"ז, ונקבר בהר המנוחות. כעבור שנה בדיוק, בכ"ב בכסלו תשנ"ח, נפטר עמיתו הרב שבדרון. לאחר פטירתו יצא לאור הספר 'דרשות המגיד '- דברי חיזוק והתעוררות מאוצר שיחותיו ודרשותיו של המגיד הירושלמי הרב שבתי בנימין יודלביץ, בהוצאת 'יפה נוף '.

הקשר שלו לחסידות ברסלב

רבי שבתי יודלביץ זצ"ל - המגיד הירושלמי - נסע פעם אחת לאומן בראש השנה ואף דרש לפני הציבור בשבת "שובה".

לימים סיפר, ששאלו אותו אנשים באומן, מדוע צריך להגיע מארץ ישראל לאומן, הרי ארץ ישראל מלאה בקברי צדיקים?

וענה לשואלים במשל. יהודי אחד נסע  מארץ ישראל לחו"ל וחיפש להגיע דווקא לאיזה גביר מסוים, שאלו אותו אנשים: 'מדוע אתה  דווקא מעוניין להיפגש עם הגביר הזה? הרי יש הרבה עשירים וגבירים רבים שנותנים צדקה ביד רחבה?'

ענה להם האיש: 'הגביר הזה הבטיח שייתן אחרים לא הבטיחו'.

הנמשל הסביר המגיד רבי שבתי, ברור ומובן. רבנו הקדוש מוהר"ן הבטיח לעזור לבאים להתפלל על ציונו אבל צדיקים אחרים לא הבטיחו, על כן הוא נוסע לאומן..."

מוהרא"ש בצעירותו למד אצל הרב יודלביץ וכך הוא מעיד:

"אני למדתי אצל הרב שבתי יודלביץ זצ"ל במשך שנתיים, הייתי צעיר לימים, אך אלו זמנים שנחקקו היטב בליבי".

בקשר לכך אפשר לציין את העובדה שמספר לנו רבי אברהם שושן שליט"א רב ביהמ"ד "היכל הקודש בני ברק". כי מוהרא"ש ביקש ממנו לרכוש עבורו את הספרים שליקטו את דרשותיו של הרב יודלביץ זצ"ל, הצדיק היה מחבב מאוד את דרשותיו"-מספר רבי אברהם.

מקורות: ויקפדיה, הספר 'שבחו של צדיק' עמ' רצד. ריאיון עם הצדיק בקו עיתונות דתית , יב בניסן תשע"ב.


עוד בנושא זה:

מה המעלה של סיפורי
מעשיות מצדיקים?
מדוע בספר 'סיפורי מעשיות'
כלולים דווקא המעשיות הללו?
מה המעלה של תפילה בקברי צדיקים?
ומה התדירות המומלצת ללכת אליהם?


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup