ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - רבי ישעיה מקרעסטיר
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
רבי ישעיה מקרעסטיר

בעל הסגולה הידועה: תליית תמונתו בבית מהווה סגולה מוכחת להרחקת עכברים ומזיקים.

חי בשנים: תרי"ב-תרפ"ה, נפטר בגיל 73 • מקום מנוחתו: קרעסטיר, הונגריה


מייסד חסידות קרעסטיר, שימש כאדמו"ר בעיירה קרעסטיר על יד העיר מישקולץ שבהונגריה. 

 

    
הרב ישעיה מקרעסטיר

תולדות חייו:

רבי ישעיה שטיינר המכונה בפי כל רבי ישעיה מקרעסטיר, נולד בשנת ה'תרי"ב (1852) לרב משה והענטשא מרים שטיינר בכפר זאבריו שבסלובקיה. בגיל שלוש התייתם מאביו, ובגיל שתים עשרה שלחה אותו אמו ללמוד אצל רבי צבי הירש פרידמן - האדמו"ר מליסקה, בהמשך הזמן נעשה למשמשו של האדמו"ר.

נישואיו:

נשא לאישה את שרה בתו של הרב יצחק ווינשטוק  ביום ד' בניסן ה'תרל"ה.

רבותיו:

למד תורה אצל רבי מרדכי מנדבורנא, רבי שמואל פרנקל מדאראג ורבי חיים הלברשטאם מצאנז. לאחר פטירת רבו, רבי צבי הירש פרידמן, החל לשמש כאדמו"ר והתפרסם כבעל חסד עצום ובעל מופתים, ורבבות חסידים נהרו לחצרו. ילדיו:רבי אברהם.קריינטשע אשת רבי שמואל גרוס רבה של קרולי. רבקה פייגא אשת הרב ראובן חיים קליין רבה של סונינה.רחל אשת רבי ישראל אברהם אלתר לנדא. רבה של עדלין ומחבר הספר "בית ישראל". הנצחתו:מקובל להשתמש בתמונתו כסגולה לשמירה מפני עכברים. ארגון החסד "ברכת ישעיה" נקרא על שמו וגם ישיבת "ישועת מרדכי" שביישוב נחליאל קרויה על שמו. צאצאיו מפעילים "הכנסת אורחים" בביתו.

מוהרא"ש זי"ע היה מספר בשבחו:

הרב הקדוש רבי ישעיה מקרעסטיר זי"ע, היה חידוש נורא ונפלא במצוות צדקה וחסד בין אדם לחברו. ביתו היה פתוח לרווחה לכל עני ומר נפש, כולם מצאו אצלו סעודה מספקת להשיב את נפשם, והייתה לו עבודה גדולה כזאת בצדקה ובהכנסת אורחים, עד שאמרו עליו צדיקי הדור, שמפתח הפרנסה נמסר לידו. היה רגיל לומר בענוותנותו שאכן הוא אב"ד של עיר קרעסטיר...
כי אב"ד ראשי תיבות אורחים בורחים דורכים. כי תמיד היו נמצאים אצלו המון 'אורחים' שנתן להם לאכול בשפע. וכן היו אצלו המון 'בורחים' שברחו מן הצבא של רוסיה והונגריה, ונחבאו אצלו. ראו אצלו אותות ומופתים נוראים, כי האנשים שנחבאו אצלו היו בגדר "רואים ואינם נראים", בכל פעם שבאו אנשי הצבא לחפש אצלו – לא ראו ולא מצאו כלום.וכן היו המון 'דורכים' אצלו, כי עיר קרעסטיר היא בגלילות העיר טוקאי, ששם צומחים וגדלים ענבים רבים וטובים, וסוחרי היין שייצרו שם הרבה יין, הוצרכו לאנשים רבים לעזור להם לדרוך את הענבים בעשיית היין.

ולכן בענוותנותו נקרא אב"ד של קרעסטיר כי מסתובבים אצלו אורחים, בורחים דורכים, ראשי תבות אב"ד והוא נתפרסם בעולם לפועל ישועות גדולות לכל נשמות ישראל  כי מרוב צדקה וחסד שעשה עם הבריות גילה ופרסם את האמונה בכוח גדול. והראה לכולם מה נקראת התפשטות האמונה בידיים ובכל האיבריים. (תוך הנחל שנת תשמ"ד, פרשת תזריע מצורע, עמ' קצה).

אחרית ימיו:

נפטר ביום ג' באייר ה'תרפ"ה (1925), ונטמן בעיר קרעסטיר.

זכותו הגדולה של הצדיק תגן עלינו ועל כל עם ישראל. אמן


עוד בנושא זה:

מה הכוונה ש"על ידי סיפורי צדיקים
זוכים לטהרת המחשבה"?

חסידי ברסלב מבכים את פטירתו
של הרב יעקב יוסף זצ"ל
"גם לאחר מאה ועשרים שנה
אמשיך להפיץ את ספרי ברסלב"

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup