ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - ההכנות להילולת הצדיק ביבנאל עיר ברסלב עולות שלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
ההכנות להילולת הצדיק ביבנאל עיר ברסלב עולות שלב


ההכנות להילולת הצדיק ביבנאל עיר ברסלב עולות שלב: אישורים לאירוע הושגו, והאירוע יהיה מאובטח בצורה מלאה ע"י כוחות הביטחון ומגן דוד אדום • עמותת 'ישמח צדיק' דואגת לכל הנדרש על מנת שלאלפי העולים לציון יהיה מקום לשבת, לנוח ולאכול ארוחה משביעה - ואפילו מיזם ה'קוגל' המסורתי כבר יצא לדרך • 'ברסלב סיטי' בעדכונים שוטפים על כל מה שהולך להתרחש ביום הגדול

ז' בשבט תשע"ח, 13/01/2019 | 14:45ההמונים מתפללים בציון בהילולא בשנה שעברה

בעוד כשבוע וחצי, ביום שלישי בערב, תתחיל הילולת הצדיק מיבנאל -מורינו ורבינו הצדיק הקדוש רבי אליעזר שלמה שיק, הידוע בכינויו מוהרא"ש (ראשי תיבות: מורינו ורבינו הרב רבי אליעזר שלמה). מוהרא"ש זיע"א היה גדול מפיצי תורתו של רבינו הקדוש רבי נחמן מברסלב, והקדיש את חייו כדי שלא יהיה יהודי אחד שלא יכיר את רבינו ז"ל.

מוהרא"ש זיע"א גם הקים את "היכל הקודש", שמונה קהילות בכל העולם – החל מהקהילה ביבנאל, דרך הקהילות בארה"ב – בבורו פארק, וויליאמסבורג, מאנסי וקרית יואל – ועד כל בתי המדרש "היכל הקודש" הפזורים ברחבי הארץ, בירושלים, בני ברק, תל אביב, ועוד ועוד.

בצוואתו כתב הצדיק כך: "מי שירצה איזה דבר וכו', איזה ישועה לפעול וכו', איזה רפואה לבקש וכו', שיבוא שם אל קברי והקדוש ברוך הוא יעזור שאהיה לו למליץ יושר למעלה. ופרטיות בניי ובנותיי וחתניי ותלמידיי לומדי ספריי, כשתבואו לבקש אצלי - תיוושעו בעזרתו יתברך בכל מילי וימלא לכם הקדוש ברוך הוא משאלות לבכם לטובה".

באחד המכתבים האחרונים שכתב הצדיק בחייו, ערב לפני הסתלקותו, הבטיח מפורשות: "מה שרק תבקשו ממנו יתברך אצל קברי, אזי התפילות יענו מן השמים".

במשך השנים ההבטחה היוותה כאבן שואבת שמשכה מאות אלפים אל הציון הקדוש, כאשר רבים רבים חזרו כדי לספר על הישועות העצומות שחוו.

מפורסמת עוד יותר היא הבטחתו לרווקים ולרווקות, להם הבטיח במילים אלו, שאף ציווה לחרוט על מצבתו: "אני מבטיח שכל בחור רווק וכל בחורה רווקה שיבואו כאן לקברי ויגמרו את כל ספר התהילים מהתחלה עד גמירה לזכותי - אזי אשתדל בכל מה שרק אוכל שימצאו את זיווגם. וזה הבטחה חזקה ממני".

סיפורי ישועות רבים מספור ניתן לקרוא כאן באתר, על מאות זוגות שזכו למצוא אחד את השנייה בזכות ההבטחה.

לקראת ההילולא צפויים לצאת מספר ספרים חדשים – ביניהם ספרים שלא ראו אור מעולם, כדוגמת "אשר בנחל – מעגל השנה", שאוסף בתוכו מכתבים כלליים שנכתבו לאנ"ש ביבנאל, וספר "אוצר השבת", ספר "אש קודש" עם סיפורי ניסים ורוח הקודש מהצדיק זיע"א, וספר "צדיק מה פעל" – ליקוטים מאשר בנחל על חייו של מוהרא"ש, ועוד ספרים רבים במהדורה מחודשת, כמו "שמירת הזמן" ו"אמרי מוהרא"ש", ע"י "קרן הדפסה והפצה היכל הקודש".

כמידי שנה, גם השנה צפויים אלפים להגיע בליל וביום ההילולא כדי לפקוד את ציונו הקדוש של הצדיק זיע"א, ועמותת 'ישמח צדיק', שמפעילה את כלל מוסדותיו של מוהרא"ש זיע"א, נערכת בהתאם. אישורים הושגו מול הרשויות האחראיות, ואבטחה תלווה את האירוע מתחילתו ועד סופו. כמו כן סודר מערך הסעות נרחב מכל רחבי הארץ, על מנת לסייע לבאים להגיע בדרך הנוחה ביותר, מבלי להטלטל בתחבורה הציבורית. כמו כן במקום תפעל הכנסת אורחים – ע"י בית התבשיל 'אוהל אברהם', במשך כל שעות הלילה והיום, כדי לתת מענה לכלל הבאים.

ההילולא תתקיים ביום שלישי בלילה – 22.01.19 למניינם, וביום שלאחריו עד השקיעה – 23.01.19 למניינם.

להלן דרכי הגעה לציון:

להגעה דרך אפליקציית waze יש לרשום "ציון מוהרא"ש הצדיק מיבנאל".

לבאים מכיוון המרכז יש לנסוע דרך כביש עוקף עפולה לכיוון טבריה ובצומת כפר תבור לפנות ימינה לכיוון יבנאל. משם ממשיכים ישר כ-10 דקות עד ליבנאל עיר ברסלב.

לבאים דרך צומת גולני ישנם שתי אפשרויות - 1. לנסוע לכיוון טבריה ובצומת פוריה לפנות ימינה לכיוון צומת אלומות ושם ימינה לעבר יבנאל. 2. לנסוע לכיוון עפולה ובצומת כפר תבור לפנות שמאלה לעבר יבנאל.

לבאים מכיוון טבריה / הגולן, יש לפנות בצומת כנרת לכיוון העליות ולהמשיך ישר כ-10 דקות עד ליבנאל.

ביבנאל עיר ברסלב יש להגיע אל בית העלמין שנמצא במעלה ההר ע"י מוסדות החינוך של חסידי ברסלב, שם שוכן ציון מוהרא"ש הקדוש זי"ע.

לעזרה נוספת ניתן להתקשר למוקד משרדי ברסלב: 04-665-6666 
הספר "אמרי מוהרא"ש" שיצא במהדורה חדשה לקראת ההילולא

» הילולת מוהרא"ש

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


עוד בנושא זה:אבד צדיק מן הארץ: רבנים ומפורסמים
מספרים על הצדיק מיבנאל זי"ע

הימים האחרונים בחייו
הקדושים של מוהרא"ש

תיעוד דומע: מכינים את חלקת קבורת
הרבנית מברסלב ע"ה ביבנאל


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup