ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מעמד הכתרת רב ומורה צדק חדש ביבנאל
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מעמד הכתרת רב ומורה צדק חדש ביבנאל

בית הוראה 'צדק ומשפט' מיסודו של כ"ק מוהרא"ש זי"ע חוגג את מעמד הכתרת רב ומורה צדק חדש, הרב יעקב שמש שליט"א מחשובי תלמידי כולל הוראה 'תפארת בנימין'. את האירוע החשוב כיבדו בנוכחותם הרה"ח ר' יצחק לעזער שליט"א והרה"ג ר' משה פנירי שליט"א ראש בית הוראה 'אפיקי מים' ירושלים תובב"א


כ"ח מנחם אב תשע"ז, 20/08/2017 | 22:10


A (1).jpg (600×450)
סיקור מעמד כבוד התורה

אשרינו שזכינו למעמד כבוד התורה, כל מי שהיה במעמד הרגיש כמה היה המעמד מרגש ומרומם מאד לאנ"ש בראותם את כל רבני בית ההוראה מאוחדים ביחד ואמרו שהרבה זמן לא התרגשו והתחזקו מכזה מעמד, עם מו"ה יצחק לעזער שליט"א, והרב הגאון רבי משה פנירי שליט"א, ומה גדלה השמחה שעתה הצטרף לששת הרבנים הקיימים, הרב יעקב שמש שליט"א, שהוסמך לרב ומורה צדק בקהילתנו הקדושה.

בראשית המעמד דבר הגאב"ד דקהילתנו הרב משה יעקב קורץ, שהרבה זמן לא היה כזה מעמד של כבוד התורה, וזה היה רצונו של מוהרא"ש זי"ע שיהא בקהילתנו חבורה שלמה של מורי הוראות, ותלמידי חכמים.

לאחר מכן דיבר הרב גד סולומון ראש הכולל תפארת בנימין", והזכיר שמוהרא"ש זי"ע הקים את הבית הוראה ולאחר מכן את הכולל תפארת בנימין שכל אברך שמתחתן יכנס לכולל הזה, וכבר בחודש אייר תשס"ט כתב ואמר שמהכולל הזה יצאו מורי הוראות לקהילתנו, וברוך ה' חפץ בידו הצליח וכבר יצאו שלשה מורי הוראות שעושים חייל בזיכוי הרבים, ועוד היד נטויה. ושכל זה בזכות כ"ק מו"ר עט"ר כ"ק מוהרא"ש זי"ע.

לאחר מכן דיבר הרב יעקב שמש שליט"א, במעלת לימוד ההלכה, והודה מקרב לבו לרבנים שליט"א, וסיפר שמוהרא"ש זי"ע בחיים חיותו ביקש ממנו להיות מורה הוראה בקהילתנו ועתה זה יום שמחתו שזכה להגיע לרגע זה. יהי רצון שיזכה לזכות את הרבים בדבר ה' זו הלכה, ויחד עם ששת הרבנים יעשה חייל למען קהילתנו הקדושה.

כמה היה מרגש לשמוע את הרב הגאון רבי משה פנירי שליט"א, שאמר הנה כ"ק מוהרא"ש זי"ע נמצא כאן והוא שמח כ"כ, ושבכנס הקודם לפני שלש שנים אמר האדמו"ר שזה היה מעין מעמד הר סיני,  והזכיר שהתלמידים שלו הם הכי טובים, מכל תלמידיו בכל רחבי הארץ וכשהם מגיעים הוא חולק להם כבוד מאד ומעריך איך הם נוסעים נסיעות וטורחים על מנת לשמשו, וביאר כמה חשוב שימוש תלמידי חכמים ושאדם שלמד ולא שימש תלמידי חכמים אינו יודע איך להתנהג, ואע"פ שהרבנים נראים צעירים, אבל רבה חכמתם וביחד עם תשועה ברוב יועץ ידם רב בכחא דהיתרא, ואמר אשריכם שזכיתם שיש לכם כאן את הרב יצחק לעזער שליט"א, שעמו עוז ותושייה, שקיבל ממו"ר מוהרא"ש זי"ע, להמשיך ולחזק את קהילתנו הקדושה.

הרב דיבר במעלת של כל רבני בית ההוראה, וכן דיבר ממעלת הרב יעקב שמש שליט"א, שנחשב אצלו כבן וכמה שעות היה אצלו ולמד ועליו הוא סומך בפסיקת ההלכה.

בסוף המעמד דיבר מו"ה יצחק לעזער שליט"א, ואמר שכנס הזה לכבוד התורה הוא שעשוע עולם הבא, כי מי שלומד הלכה הוא מובטח שהוא בן עולם הבא, והיכן כאן בעולם הזה, בפרט שלומד הלכה שנקרא הליכות, שמורה לך דרך איך להתנהג בעולם הזה, ורבי נתן כתב ליקוטי הלכות כדי שתדע איך לקום מהמטה, עם נקודות טובות עם הקפדת ההלכה כגון נטילת ידיים ליד המטה, אמירת ק"ש בזמנה, ועוד, ולכן המעמד הזה זה תענוג מעין עולם הבא, ודיבר וחיזק את כל רבני בית ההוראה, אשרינו שזכינו.

מה גדלה השמחה לראות איך הרבנים מו"ה יצחק לעזער שליט"א, והרה"ג משה פנירי שליט"א, וראש הכולל הרב גד סולומון חותמים על התעודת הוראה, ומעניקים לרב יעקב שמש שליט"א, עד שכולם קמו ורקדו לכבודה של תורה, כמה היה מרגש ומרומם ומשמח.

תודה רבה לכל העוזרים והמסייעים, ויישר כוח גדול לעמותת "ישמח צדיק", ולרב אברהם נאור שליט"א. (הסיקור נכתב ע"י הרב גד סולומון שליט"א).

A (1).jpg (600×450)
A (1).jpg (600×450)
A (1).jpg (600×450)
A (1).jpg (600×450)
A (1).jpg (600×450)
A (1).jpg (600×450)
A (1).jpg (600×450)
A (1).jpg (600×450)
A (1).jpg (600×450)
A (1).jpg (600×450)
A (1).jpg (600×450)
A (1).jpg (600×450)
A (1).jpg (600×450)
A (1).jpg (600×450)
A (1).jpg (600×450)
A (1).jpg (600×450)
A (1).jpg (600×450)
A (1).jpg (600×450)
A (1).jpg (600×450)
A (1).jpg (600×450)
A (1).jpg (600×450)

 

» לחדשות ברסלב

» ציון מוהרא"ש זי"ע הצדיק מיבנאל


עוד מאמרים:


בית הוראה "צדק ומשפט"
ביבנאל עיר ברסלב
הרה"ג ר' משה פנירי שליט"א
בדרשה ביבנאל

שאלות ותשובות בהלכה
בית ההוראה "צדק ומשפט"
חסידי ברסלב יבנאל


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup