ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - "סמל של חסיד ברסלב אמיתי": מסע הלוויתו של הבחור יעקב מאיר חשין ז"ל
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
"סמל של חסיד ברסלב אמיתי": מסע הלוויתו של הבחור יעקב מאיר חשין ז"ל

תלמידו האדוק של מוהרא"ש זי"ע אשר זכה להוות סמל ודוגמה ליהודי קדוש בדורינו ונקטף בחטף בתאונה הנוראה בקו 402, הובא למנוחות בירושלים. עֹז וְהָדָר לְבוּשָׁהּ, וַתִּשְׂחַק לְיוֹם אַחֲרוֹן!

ו' באדר א' תשע"ו, 15/02/2016 | 14:10 | נחמן מעהל

צילום: ברסלב live, קובי הר צבי - בחדרי חרדים, מאיר ורטה


מאות חסידים בראשות אדמו"רים ורבנים השתתפו במסע הלווית הבחור החסיד יעקב מאיר חשין ז"ל (27), שנהרג אמש (ראשון) בפתאומיות ב'אוטובוס המוות' בדרכו מירושלים לבני ברק.

במסע ההלוויה שיצא מבית ההלוויות שמגר בירושלים, הספידו רבנים ובני משפחה. אביו הזכיר בדבריו את הקשר האדוק של בנו אל מורינו ורבינו מוהרא"ש זי"ע: "הוא היה צמוד לצדיק הזה ונסע אליו תמיד ליבנאל, הוא דיבר איתו תמיד, שאל אותו על כל דבר, הכל הלך יחד איתו. הוא פרסם אצל כל ידידיו את הבטחת מוהרא"ש שמי שיבוא אל קברו ויאמר את כל התהילים אזי יפעל עבורו שיהיה חתן. לכבוד היארצייט של הצדיק שהתקיימה לפני כמה שבועות, הבן שלי שהה ביבנאל במשך שבוע שלם".

יצויין כי אחיו של המנוח זכה להתארס בגיל 28, חודש ימים בלבד לאחר שסיים את כל התהילים על ציונו הקדוש של מוהרא"ש. גם המנוח עצמו היה בדרכו לפגישת שידוך שנקטעה עקב הטרגדיה.

יעקב מאיר ז"ל נולד בירושלים בכ"ז אדר תשמ"ח לאביו הרב ישראל ולאמו מרת דבורה יהודית, תושבי שכונת רמות בירושלים. בבחרותו למד בישיבת נדבורנה בבני ברק, ולאחר מכן עבר לשכונת מאה שערים בירושלים שם התגורר בבית סבתו.

בתקופת לימודיו בישיבת נדבורנה הוא התקרב לחסידות ברסלב ע"י ספר 'אשר בנחל' והפך לתלמיד נלהב של מוהרא"ש זי"ע, אליו היה מקושר בלב ובנפש עד לפטירתו. הוא קיים את עצותיו בתמימות ופשיטות, למד באדיקות את סדר דרך הלימוד המפורסם של ברסלב, וסחף איתו בחורים נוספים אל החסידות.

חבריו העידו כי היה "בחור משי, סמל ודוגמה לחסיד ברסלב אמיתי". הוא הקפיד על לימוד ח"י פרקים משניות מדי יום וזכה בעקבות כך לסיים את הששה סדרי משנה למעלה מ-100 פעמים. בנוסף סיים השנה את הש"ס בבלי, אמר הרבה מאוד תהילים ועסק תמיד בלימוד בהתמדה נפלאה.

המנוח נהג להדפיס ולהפיץ אלפי ספרי חסידות ברסלב במרכזים חרדיים, ולאחרונה אף יצא ביוזמתו עלון נפלא בשם 'שלהבת אש' המגיש סיפורים מיוחדים על מוהרא"ש זי"ע. בהילולת מוהרא"ש זי"ע שהתקיימה לפני כשבועיים הדפיס המנוח אלפי ספרי 'אשר בנחל' אותם הפיץ במחיר הקרן לקהל הרבבות שפקדו את הציון הקדוש.

הרה"ח רבי יצחק לעזער התבטא עליו באופן נדיר: "הוא מפיץ כמו ר' שמואל דוד יונגרייז" (הרב יונגרייז ז"ל היה מפיץ מפורסם מאוד של ספרי חסידות ברסלב ומכונה 'המפיץ הגדול').

אברך ממכריו סיפר ל'ברסלב סיטי': "אהבתי להסתכל עליו כדמות של יהודי כשר, כמודל לחיקוי. יש הרבה על מה לקנא בו". אחר הוסיף: "למעלה מ-8 שנים שאני מכיר את יעקב מאיר, כל פעם היה מדבר איתי רק תורה ותפילה, ותמיד הוא היה שמח".

מכר נוסף העיד כי המנוח היה "אדם הדומה לשרף. בקוצק הוא היה חידוש, בסלבודקא הוא היה מושא להערצה ולחיקוי, ובברסלב עוד ידובר... אין היום בחורים כאלה! פשוט אין, כי, אין פשוט! הוא היה מזן האנשים של דור העבר, ירושלים של לפידות ומעוררי השחר והחצות של זמן חורף".

חבר אחר תמה האם "יש עוד כאלו בחורים בדור הזה? מאיפה הוא הגיע לדור שלנו? אני חושב שהוא הגיע כדי ללמד אותנו שגם בדור הזה אפשר להיות עם 'ברען' אמיתי, לבעור לה' יתברך ולהפיץ את עניין רבינו הקדוש".

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאןעוד בנושא זה:הלם בחסידות ברסלב: שניים מבני
החסידות נקטפו בתאונה הקטלנית

ב-4 לפנות בוקר: הלוויתו של
הבחור לוי יצחק אמדדי ז"ל ביבנאל

מדוע מתרחשים אצלינו
אסונות כאלה נוראיים?


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup