ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - ב-4 לפנות בוקר: הלוויתו של הבחור לוי יצחק אמדדי ז"ל ביבנאל
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
ב-4 לפנות בוקר: הלוויתו של הבחור לוי יצחק אמדדי ז"ל ביבנאל

הפרח הצעיר שנקטף בתאונה של 'אוטובוס המוות' בכביש 1 הובא למנוחות בסמוך לקברו הקדוש של מוהרא"ש זי"ע ביבנאל. אביו ספד: "אני מודה לבורא עולם שהוא היה אצל רבינו, הוא נפטר עם פיאות ועם זקן, הוא נפטר כבן תורה"

ו' באדר א' תשע"ו, 15/02/2016 | 12:45 | נחמן מעהל

צילום: באדיבות ארכיון נחמן מעהל


מאות מחסידי ברסלב ביבנאל ליוו בשעת לפנות בוקר (שני) את המנוח הבחור החסיד לוי יצחק אמדדי ז"ל שנקטף בפתאומיות בתאונה הקטלנית שהתרחשה אמש בכביש 1, כשקו 402 של חברת אגד שנסע מירושלים לכיוון בני ברק, התנגש במשאית שעמדה בשולי הדרך.

ההלוויה יצאה בסביבות השעה 4 לפנות בוקר מבית המדרש 'היכל הקודש' של חסידי ברסלב ביבנאל לעבר בית העלמין במעלה ההר, שם הונחה מיטת הנפטר בסמוך לקברו הקדוש של מוהרא"ש זי"ע ולאחר מכן נערכה הקבורה לקול בכיותיהם של קהל המשתתפים.

הרב הלל אמדדי, אביו של המנוח ומחשובי רבני קהילת ברסלב ביבנאל, ספד מעל הקבר הטרי: "לוי יצחק, היום בבוקר דיברתי איתך, שאלתי אותך מה שלומך? אמרת לי מצוין. רבותי, אתם יודעים למה הוא אמר לי שהוא מרגיש מצוין? כי היום סידרו לו חברותא מיוחדת שילמד איתו בסדר ג'. הוא היה שבת בירושלים וחזר משם היום לישיבה בבני ברק, אבל הקדוש ברוך הוא רצה שהוא יילך לישיבה של מעלה".

"אני רק מודה לבורא עולם שברוך ה' הוא היה אצל רבינו, והוא נפטר עם פיאות ועם זקן, הוא נפטר כבן תורה. הוא זכה להיות היום בכותל לפני שהוא נסע, התפלל על זה שהוא יצליח בישיבה. לוי יצחק, תפעל בישיבה של מעלה עבור עם ישראל!".

"מורי ורבותי", הוסיף הרב אמדדי, "אני חושב שכולנו חייבים להתחזק בזמן הזה, חייבים להפסיק עם מחלוקת בכל צד ואופן שהוא. רבותי, אנחנו משלמים קורבנות יותר מדי גדולים! ה' ישמור ויציל, כולנו צריכים להגיד 'אבל אשמים אנחנו'. רבותי, צריכים להתחזק בעניין הזה מאוד, מאוד מאוד. כל אחד שייקח לתשומת ליבו, לראות איך אפשר שיהיה שלום. מחלוקת זה אש, וגם אם מתכוונים לשם שמים זה שורף. חייבים להתחזק מורי ורבותי. אני מודה לכולם שבאו לחלוק כבוד אחרון למרות השעה המאוחרת. הקב"ה יעזור שיהיה בילע המוות לנצח ומחה ה' אלוקים דמעה מעל כל פנים".

ראש ישיבת 'תפארת מוהרא"ש' הרב שלמה ברוך בלוי זעק בהלוויה: "איך אפשר לראות גופה של ילד בן 17 ולא לדמוע?! איזה לב יכול להישאר שליו כאשר אנחנו נמצאים בשעה כזו?! לקחו את לוי יצחק להיכלות עליונים, ללמוד תורה בישיבה של מעלה. מי יכול לסבול צער של אבא ואמא שהולכים אחרי מיטתו של בנם, צעיר לימים, כמו פרח שקמל פתאום. היום בבוקר הוא קם, הלך למקווה, הלך לתפילה, כמו למלאות עוד יום של תורה ומצוות, ומחר בבוקר הוא כבר נמצא בגן עדן! רבותי, בואו נקרע את הלבבות שלנו לאבינו שבשמים. אם נתעורר בתשובה אז הנשמה הזו שנלקחה בעוונותינו הרבים עולה מעלה מעלה, והמיתה הזו לא תהיה בחינם חס ושלום. לוי יצחק, לוי יצחק, לך בשלום, לך לרבינו, לך לצדיקים האמיתיים, תעורר רחמים בשמיים ליד כיסא הכבוד, אצל מוהרא"ש הקדוש הטמון כאן במרומי ההר - עד מתי??!!".

הרב רפאל מימוני מנהל תלמוד תורה 'ילדי חן' דחסידי ברסלב ביבנאל דיבר אף הוא על האבידה הגדולה שנקטפה בטרם עת, ואמר: "לוי יצחק, קשה לעכל שאנו עומדים עכשיו על יד הקבר שלך. בברסלב לא נהוג להספיד לכן רק נעורר מעט את הקהל, שנתחזק, שנדע מה איבדנו. אני מדבר עכשיו גם בתור דוד וגם בתור מלמד שלו במשך הרבה שנים, אין מושג איזה פרח הקדוש ברוך הוא קטף פה עכשיו, כל הבחורים יעידו - איזה נעים הליכות, איזה כבוד לרבנים, איזו אהבת התורה. קשה לעכל את זה, 'דודי ירד לגנו' - הקב"ה ירד לקטוף את הטובים ביותר. לוי יצחק, תחסר לנו מאוד מאוד, לכל המשפחה, לבחורים, לכל אנ"ש, אנחנו לא מעכלים את זה. שנזכה באמת ללמוד מהמעשים הטובים של הפרח הנפלא הזה שאיבדנו, כמו שהאבא הרב הלל הזכיר - שכולנו בעזרת ה' נתחזק ונתאחד, שנפיק את הלקח, שהקב"ה לא יקטוף מאיתנו עוד דברים טובים כאלו. מהמובחרים שבחבורה, מהבחורים הכי טובים שלנו איבדנו עכשיו. יהי רצון שהקורבן הזה יהיה באמת סוף ודאי לצרותינו".

אמש סיפרו מכריו של המנוח על בחור חמד שעסק בתורה וחן מיוחד היה נסוך על פניו. "תמיד אמרנו עליו שהוא תלמיד חכם קטן ועדיו לגדולות".

חברו לספסל הלימודים ביבנאל אמר: "הוא היה בחור עדין וצנוע ואהוב על כולם, הוא הקפיד בכבודם של אחרים וכולם העריכו אותו בחזרה. כשהישיבה לא הייתה מסודרת הוא נהג להחזיר כל ספר למקום והיה דוגמה לבחור עובד ה' בתמימות".

חבר אחר הוסיף: "ליבי ליבי, הלב מסרב לקבל. שוק נוראי. אבל לוי יצחק צוחק עלינו מלמעלה, הוא מסודר, הוא ניצל את הזמן. כל רגע פנוי הוא ישב ולמד, הוא הכין לעצמו היכל ענק בשמים, הוא זכה לסיים את התיקון שלו בעולם השקר, ואנחנו מה יהיה עלינו?!".

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן

» מנויי אתרוג ורימון? תוכלו לצפות בסרטון כאןהרב הלל אמדדי, אבי המנוח, מרבני קהילת ברסלב ביבנאל
גאב"ד יבנאל הרב משה יעקב קורץ
הרב יעקב ועקנין מרבני קהילת ברסלב ביבנאל
מיטת הנפטר מונחת בסמיכות לקברו הקדוש של מוהרא"ש
הרב שלמה ברוך בלוי ראש ישיבת 'תפארת מוהרא"ש'

הרב אברהם שושן רב בית המדרש 'היכל הקודש' ברסלב בבני ברק


אבי המנוח מספיד
עוד בנושא זה:תיעוד כואב: מסע ההלוויה של
ר' אליעזר שלמה רפאל טולדנו ז"ל

מדוע מתרחשים אצלינו
אסונות כאלה נוראיים?

הלם בחסידות ברסלב: שניים מבני
החסידות נקטפו בתאונה הקטלנית


1 תגובות

    • 3.
    • מאת: המשיח קרוב
      שנישמע רק בשורות טובות אמןןןןןן
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup