ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - הלם בחסידות ברסלב: שניים מבני החסידות נקטפו בתאונה הקטלנית
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
הלם בחסידות ברסלב: שניים מבני החסידות נקטפו בתאונה הקטלנית

הבחור יעקב מאיר חשין ז"ל - מפיץ מפורסם של ספרי מוהרא"ש, והבחור לוי יצחק אמדדי ז"ל - בנו של אחד מחשובי רבני קהילת ברסלב ביבנאל, נהרגו בתאונה הנוראית בקו 402. קווים ראשוניים לדמותם הטהורה

ה' באדר א' תשע"ו, 14/02/2016 | 23:56 | נחמן מעהלההרוגים הצעירים זכרונם לברכה (צילום: ברסלב סיטי)

שבר על שבר: שישה בני אדם נהרגו וכעשרה נוספים נפצעו בדרגות פציעה שונות בתאונה קטלנית שהתרחשה הערב (ראשון) בין אוטובוס של אגד למשאית.

התאונה אירעה בסמוך לשעה 18:30 בכביש 1 בין מחלף לטרון למחלף ענבה, כשקו 402 של חברת אגד שנסע מירושלים לכיוון בני ברק, התנגש במשאית שעמדה בשולי הדרך. בעל המשאית, ערבי תושב מזרח ירושלים, הוביל במשאית לוחות שיש כבדים ומנוף המשאית "גילח" את צידו הימני של האוטובוס.

מחקירה ראשונית עולה כי נהג האוטובוס, שנפצע באורח קל ונחקר במקום על ידי חוקרי המשטרה, ככל הנראה לא שם לבו למשאית שעמדה בצד הדרך, דבר שהוביל להתנגשות ולתוצאה הקשה של האירוע.

בין ההרוגים שני בחורים צעירים מבחירי בניה של חסידות ברסלב, שניהם מקורבים בלב ובנפש אל מוהרא"ש זי"ע, מוכרים מאוד ואהובים על הציבור.

יעקב מאיר חשין ז"ל

ההרוג הראשון ששמו הותר לפרסום הוא הבחור החסיד היקר יעקב מאיר חשין ז"ל (27) מירושלים. המנוח נולד בירושלים בכ"ז אדר תשמ"ח לאביו הרב ישראל ולאמו מרת דבורה יהודית, תושבי שכונת רמות בירושלים. בבחרותו למד בישיבת נדבורנה בבני ברק, ולאחר מכן עבר לשכונת מאה שערים בירושלים שם התגורר בבית סבתו.

בתקופת לימודיו בישיבת נדבורנה הוא התקרב לחסידות ברסלב ע"י ספר 'אשר בנחל' והפך לתלמיד נלהב של מוהרא"ש זי"ע, אליו היה מקושר בלב ובנפש עד לפטירתו. הוא קיים את עצותיו בתמימות ופשיטות, למד באדיקות את סדר דרך הלימוד המפורסם של ברסלב, וסחף איתו בחורים נוספים אל החסידות.

חבריו העידו כי היה "בחור משי, סמל ודוגמה לחסיד ברסלב אמיתי". הוא הקפיד על לימוד ח"י פרקים משניות מדי יום וזכה בעקבות כך לסיים את הששה סדרי משנה למעלה מ-100 פעמים. בנוסף סיים השנה את הש"ס בבלי, אמר הרבה מאוד תהילים ועסק תמיד בלימוד בהתמדה נפלאה. 

המנוח נהג להדפיס ולהפיץ אלפי ספרי חסידות ברסלב במרכזים חרדיים, ולאחרונה אף יצא ביוזמתו עלון נפלא בשם 'שלהבת אש' המגיש סיפורים מיוחדים על מוהרא"ש זי"ע. בהילולת מוהרא"ש זי"ע שהתקיימה לפני כשבועיים הדפיס המנוח אלפי ספרי 'אשר בנחל' אותם הפיץ במחיר הקרן לקהל הרבבות שפקדו את הציון הקדוש.

הרה"ח רבי יצחק לעזער התבטא עליו באופן נדיר: "הוא מפיץ כמו ר' שמואל דוד יונגרייז" (הרב יונגרייז ז"ל היה מפיץ מפורסם מאוד של ספרי חסידות ברסלב ומכונה 'המפיץ הגדול').

אברך ממכריו סיפר ל'ברסלב סיטי': "אהבתי להסתכל עליו כדמות של יהודי כשר, כמודל לחיקוי. יש הרבה על מה לקנא בו". אחר הוסיף: "למעלה מ-8 שנים שאני מכיר את יעקב מאיר, כל פעם היה מדבר איתי רק תורה ותפילה, ותמיד הוא היה שמח".

מכר נוסף העיד כי המנוח היה "אדם הדומה לשרף. בקוצק הוא היה חידוש, בסלבודקא הוא היה מושא להערצה ולחיקוי, ובברסלב עוד ידובר... אין היום בחורים כאלה! פשוט אין, כי, אין פשוט! הוא היה מזן האנשים של דור העבר, ירושלים של לפידות ומעוררי השחר והחצות של זמן חורף".

חבר אחר תמה האם "יש עוד כאלו בחורים בדור הזה? מאיפה הוא הגיע לדור שלנו? אני חושב שהוא הגיע כדי ללמד אותנו שגם בדור הזה אפשר להיות עם 'ברען' אמיתי, לבעור לה' יתברך ולהפיץ את עניין רבינו הקדוש".

לפני מספר שנים שיכל חשין המנוח את חברו הטוב ר' שמואל יצחק דייטש ז"ל, שנהרג בתאונת דרכים קשה ליד עמנואל, חשין היה זה שקירב גם אותו אל חסידות ברסלב. כעת, לדברי מכריו, הוא היה בדרכו לפגישת 'שידוך' בשלב מתקדם בעיר בני ברק, ונקטף בתאונה הנוראה.

לוי יצחק אמדדי ז"ל

ההרוג הנוסף הוא הבחור החסיד היקר לוי יצחק אמדדי ז"ל (17), בנו של הרב הלל אמדדי מחשובי רבני קהילת ברסלב ביבנאל המשמש כדיין ומורה צדק בבית ההוראה 'צדק ומשפט' של חסידי ברסלב וכר"מ בישיבת 'תפארת מוהרא"ש'.

המנוח נולד בא' באדר ה'תשנ"ט. בילדותו למד בתלמוד תורה 'ילדי חן' של חסידי ברסלב ביבנאל ולאחר מכן המשיך את לימודיו בשקדנות רבה במסגרת הישיבה הקדושה ביבנאל. בתחילת השנה האחרונה החל ללמוד בישיבת 'ברכת התורה' ברחוב רשב"ם בבני ברק, שם המשיך לשקוד על תלמודו ביגיעה גדולה.

מכריו מספרים על בחור חמד שעסק בתורה וחן מיוחד היה נסוך על פניו. "תמיד אמרנו עליו שהוא תלמיד חכם קטן ועדיו לגדולות".

חברו לספסל הלימודים ביבנאל סיפר: "הוא היה בחור עדין וצנוע ואהוב על כולם, הוא הקפיד בכבודם של אחרים וכולם העריכו אותו בחזרה. כשהישיבה לא הייתה מסודרת הוא נהג להחזיר כל ספר למקום והיה דוגמה לבחור עובד ה' בתמימות".

חבר אחר הוסיף: "ליבי ליבי, הלב מסרב לקבל. שוק נוראי. אבל לוי יצחק צוחק עלינו מלמעלה, הוא מסודר, הוא ניצל את הזמן. כל רגע פנוי הוא ישב ולמד, הוא הכין לעצמו היכל ענק בשמים, הוא זכה לסיים את התיקון שלו בעולם השקר, ואנחנו מה יהיה עלינו?!".

לפני שנתיים במסגרת מבצע 'אורות ההלכה' נערך ביבנאל עיר ברסלב מבחן פומבי בהלכות ברכות לבחורי הישיבות הקטנות, בו הגיע המנוח לדרגת סגן וקיבל במתנה עשרה חלקים של הסט 'חזון עובדיה'.

ההלם ביבנאל הוא גדול ורבים מבני הקהילה מתאספים ליד ביתו של הנפטר, כשהם מסרבים לעכל את הבשורה, זאת למרות שמועד ההלוויה עדיין לא ברור.

תהא נשמתם של הבחורים הטהורים צרורה בצרור החיים.

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


יעקב מאיר חשין ז"ל חופר את קברו הקדוש של מוהרא"ש זי"ע לפני שנה (צילום: ארכיון ברסלב סיטי)
יעקב מאיר חשין ז"ל בהפצת ספרי ברסלב באומן (צילום: ארכיון נחמן מעהל)

יעקב מאיר חשין ז"ל בלימוד עם חבירו שמואל יצחק דייטש ז"ל (צילום: ברסלב live)

יעקב מאיר חשין ז"ל בצעירותו עם מוהרא"ש זי"ע (צילום: ארכיון נחמן מעהל)

יעקב מאיר חשין ז"ל בהפצת ספרי חסידות ברסלב (צילום: ארכיון נחמן מעהל)

יעקב מאיר חשין ז"ל בפדיון נפש אצל מוהרא"ש זי"ע באומן (צילום: ארכיון נחמן מעהל)
לוי יצחק אמדדי ז"ל בלימוד בבית הכנסת הגדול ביבנאל (צילום: ארכיון ברסלב סיטי)

לוי יצחק אמדדי ז"ל בהפצת ספרי ברסלב בילדותו (צילום: ארכיון נחמן מעהל)

לוי יצחק אמדדי ז"ל מתברך ממוהרא"ש זי"ע (צילום: ארכיון נחמן מעהל)
לוי יצחק אמדדי ז"ל בלימוד עם חבריו (צילום: ארכיון ברסלב סיטי)
לוי יצחק אמדדי ז"ל בהיכל ישיבת פונוביז' בבני ברק (צילום: ארכיון ברסלב סיטי) 
לוי יצחק אמדדי ז"ל מקבל דרגת סגן בחידון הלכה שנערך ביבנאל (צילום: ארכיון ברסלב סיטי) 

עוד בנושא זה:מדוע קורים לנו
אסונות כאלה נוראיים?
תיעוד ענק: רבבות השתתפו
בהילולה הקדושה ביבנאל

ברוך דיין האמת: נפטרה הרבנית
הצדקת אשת מוהרא"ש זי"ע


4 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup