ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - המלמד פוטר מהעבודה ועבר את המשבר בזכות חוברת קטנה
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
המלמד פוטר מהעבודה ועבר את המשבר בזכות חוברת קטנה
"לא אשכח איזה תפילה מרגשת הייתה לי"

"פיטרו אותי מהעבודה, דחו אותי בשתי ידיים, אך יש מישהו שמתייחס אלי במילות חיבה, יש מישהו שאוהב אותי ורוצה בטובתי, יש מישהו שקורא לי - אחי בני אהובי!"

כ"א אב תשע"ג, 28/07/2013


זהו סיפורו של הרב דוד שוורץ, מלמד תינוקות של בית רבן בתלמוד תורה במרכז. לקראת תחילת שנת הלימודים החדשה פוטר המלמד מעבודתו בעקבות קיצוצים בתקציב התלמוד תורה. נפשו הייתה עגומה עליו והוא ניסה בכל כוחו להתגבר על הקושי שבהודעת הפיטורין שמשאירה אותו למעשה ללא פרנסה.

וכך הוא מספר: "חודש אב של בין הזמנים עבר עלי קשה מאוד, במשך שנת הלימודים עבדתי המון עם התלמידים בכיתה ובסוף השנה קיבלתי מכתב פיטורין, הדבר העציב אותי מאוד, עד שממש הרגשתי מחנק בגרון והייתי בשברון לב גדול". "כל מה שעשיתי על מנת להירגע לא הועיל", מספר הרב שוורץ. "החלטתי שאני נוסע עם משפחתי לעיר טבריה למספר ימים, להחליף אווירה ולפקוד את קברי הצדיקים הטמונים בעיר, אך עדיין הרגשתי רע בנשמה. יש לי משפחה גדולה לפרנס, יש לי משכנתא לשלם, ופתאום מצאתי את עצמי בלי פרנסה לשנה הקרובה. לא לחינם אמרו החכמים אין דאגה כדאגת הפרנסה...".

באחד הימים לשהותו של הרב שוורץ בעיר טבריה, הגיע להתפלל מנחה בבית הכנסת של חב"ד. בעודו ממתין לתחילת המניין, חיפש ספר קודש לעיין בו. "על אחד השולחנות היה מונח קונטרס של הצדיק מיבנאל, לקחתי אותו והתחלתי לקרוא בו, לא עזבתי את הקונטרס עד שסיימתי לקרותו מתחילתו ועד סופו, מילה במילה", משחזר הרב שוורץ בהתרגשות.

"הרגשתי איך כל מילה מדברת אלי, 'אחי בני אהובי'... פיטרו אותי מהעבודה, דחו אותי בשתי ידיים, אך יש מישהו שמתייחס אלי במילות חיבה, יש מישהו שאוהב אותי ורוצה בטובתי, יש מישהו שקורא לי 'אחי בני אהובי!'. אין לי די מילים לתאר באיזו השתוקקות קראתי את המילים האלו, כל כולי הייתי שקוע בתוך הקונטרס, כל מילה הרגיעה את נפשי, כל משפט חדר עמוק עמוק אל נשמתי".

"התרגשתי, התחזקתי, התעודדתי. התחלתי לחזור לעצמי, התחלתי להרגיש טוב בלב, מלא אנרגיה חיובית, מלא בשמחה. הכול בזכות הקונטרס 'קח את החיים בקלות' שאותו קראתי".

אל בית הכנסת של חב"ד התקבצו בנתיים מניין אנשים ותפילת מנחה החלה. "את התפילה הזאת לא אשכח", אומר הרב שוורץ ומתאר את אחת התפילות היפות בחייו: "התפללתי בשמחה, מתוך רגש, בגעגועים גדולים להשם יתברך. ביקשתי מהשם שיעזור לי להיות בשמחה למרות שפוטרתי מעבודתי, ביקשתי ממנו שייתן לי לראות את הטוב שבי, להחיות את עצמי בנקודות הטובות שהשם נתן לי, כפי שכתוב בקונטרס. לא אשכח, איזו תפילה מרגשת וחמה הייתה לי, הכול בזכות הקונטרס הקדוש שמצאתי בבית הכנסת".

"איני יודע מי שם את החוברת הזו שם, אך אני רוצה להגיד תודה רבה לכל המפיצים בטבריה. תודה רבה שזכיתם להשיב לי את מצב רוחי ולעודד אותי. תזכו למצוות ותמשיכו ביתר שאת בעבודת הקודש של ההפצה".

לעוד סיפורי הפצה

לשליחת סיפור למערכת

 

עוד בנושא זה:

אבא יהודי, אמא גויה ותינוק
שרוצים להכניס בברית המילה
פיטרו אותי מהעבודה, אני שבורה
לגמרי ומרגישה שעולמי נחרב
אני מלמד בתלמוד תורה, ואני
מרגיש שהמנהל רודף אותי בחינם

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup