ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מקווה הישועות: המראה החדש של 'מקווה מלכה' ביבנאל
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מקווה הישועות: המראה החדש של 'מקווה מלכה' ביבנאל

כך נראה כיום מקווה הישועות ביבנאל. וגם: סיפורו של המקווה שהפך לאחד האתרים המרכזיים ביבנאל עיר ברסלב ועדויות על ניסים ונפלאות שהתרחשו במקום

ז' בחשוון תשע"ו, 20/10/2015 | 13:40מקווה מלכה ביבנאל (צילום: ברסלב סיטי)

מאות סיפורי ניסים כבר נשמעו במשך שני העשורים האחרונים בהקשר למקווה הישועות ביבנאל הנקרא 'מקווה מלכה', אך נראה כי דווקא לאחר פטירתו של הצדיק מיבנאל מוהרא"ש זי"ע בשנה שעברה התפרסמה השמועה על סגולתו של מקווה הטהרה באופן חסר תקדים ומאז התוודעו אל הסגולה המוני נשים נוספות שהגיעו לפקוד את המקום בציפייה להפקד בזרע של קיימא.

לכבוד יום הילולת הרבנית מלכה שיק ע"ה, אימו של הצדיק מיבנאל מוהרא"ש זי"ע אשר מקווה הטהרה ביבנאל קרוי על שמה, אנו מביאים על קצה המזלג את סיפורו של המקווה שנבנה במסירות נפש של ממש והתפתח מאז לאחד האתרים המרכזיים ביבנאל עיר ברסלב.

הכל התחיל באמצע שנות ה-80 כאשר קהילת חסידי ברסלב שהתמקמו ביבנאל נתקלו בקשיים למצוא מקווה טהרה כשר בקרבת מקום, ומנהיג ברסלב קיבל החלטה לבנות מקווה למהדרין בתוך המושבה למרות כל הקשיים.

הרב אבנר סלמה, מותיקי החסידים, מספר: "לא הייתה לנו שום אפשרות אחרת, הרי מקווה זה היסוד של היהדות ולכן נאלצנו לעשות מעשה. ביצענו חפירה מתחת לבית שלי ביבנאל למרות הסכנה שבדבר והחלנו בבנייה. עשינו את זה במסירות נפש עצומה שאי אפשר לתאר, מוהרא"ש לקח הלוואות גדולות כדי שנוכל לקנות חומרי בניה ואנחנו ביצענו את העבודה בשטח. השתדלנו לעשות את הכל בחשאיות וכשסיימנו את הבניה וקיבלנו הכשר למהדרין מהעדה החרדית, נפתח לי פתאום בדרך נס ופלא מעיין בתוך החצר ואותו חיברנו לתוך המקווה".


מקווה מלכה ביבנאל (צילום: ברסלב סיטי)

מוהרא"ש זי"ע הבהיר בעבר כי "המקווה הזה נבנה במסירות נפש הכי גדולה שרק יכולה להיות, כמו ברוסיה תחת הקומוניסטים לפני שבעים ושמונים שנה, בלי שום גוזמא כלל, כי זה שהיה צריך להיות ממונה על הדת, הוא לחם נגד המקוה הזה ברציחה כזו שאי אפשר לשער ולתאר כלל, ובנינו את המקווה הזה במסירות נפש שאי אפשר לתאר כלל, והלוואי שיבוא היום שיעלו על כל הגניבות והשחיתות והמלחמות שיש לו נגד הדת וכו' וכו', עם כל זאת המקווה נבנה בשפיכות דמים תרתי משמע, הן שסבלנו עלבונות בזיונות חירופים וגידופים, והן שבנינו את זה בעניות ודחקות גדולה מאד. והקדוש ברוך הוא ראה בעוניינו מה שעברנו בארץ ישראל דייקא בשנות האלפיים, כדי לזכות לבנות מקווה טהרה כשרה לנשים, ולכן שילם לנו חזרה שכל אשה שצריכה להפקד בזרע של קיימא, אם היא טובלת פה, היא רואה ישועה והיא נפקדת, כי המקווה הזה עושה פלאות, וכמו בכל דבר שצריכים לקיים בתמימות ובפשיטות, ולהאמין בו יתברך, גם בטבילת מקוה זו צריכים להאמין בהקדוש ברוך הוא שבוודאי יעשה נס בתוך נס, והאשה תפקד בזרע של קיימא".

בעבר פרסמנו ב'ברסלב סיטי' מספר עדויות על ניסים שראו אנשים במקווה ביבנאל. אחד מהם היה סיפורו של המוזיקאי רמי צמח שסיפר: "קיבלנו ממישהו קלטת עם דרשה של מוהרא"ש שבה הוא מבטיח כי אשה שתטבול במקווה הנשים ביבנאל תיפקד בזרע של קיימא, עשינו זאת ותיכף ראינו ישועה גדולה ונולדו לנו תאומות מתוקות".


מקווה מלכה ביבנאל (צילום: ברסלב סיטי)

אשה אחרת סיפרה כי "חודש לאחר הטבילה נודע לי שאני בהריון. בזכות הצדיק מיבנאל זי"ע שהבטיח שכל אישה שתטבול ב'מקווה מלכה' תיפקד, זכינו לשתי בנות תאומות לאחר 16 שנים של המתנה".

במקרה אחר סיפרה אישה בשם רויטל: "ביציאתי מהמקווה הודתי לבלנית על המקום המפואר והנקי ועל האווירה המיוחדת. היא חייכה אליי ואמרה: 'בעזרת השם תהיה לך ישועה, אך אל תשכחי לבשר לנו...'. והישועה באמת הגיעה, הגיעה ובגדול. עוד באותו החודש נפקדתי בפרי בטן, לא אשכח את השיחה הנרגשת שהייתה לי עם האחות שהתקשרה להודיע לי כי הבדיקה חיובית ואני בהריון!".

יצויין כי לצורך הכנת הכתבה יצאנו להביא תיעוד ממקווה הישועות, בביקורנו במקום ראינו את מה שמדברים עליו רבות כי המקווה עבר לאחרונה שיפוץ נרחב ושודרג לרמה יוקרתית במיוחד - ממש פאר והדר.

טלפון במקווה

04-665-6666 (עד שעה 16:00)

077-4243070 (בשעות הערב)

במקרה הצורך: 052-882-5429


שעות פתיחה

להלן זמני פתיחת וסגירת המקווה: 

שעון קיץ: בימים א' - ה' מזמן שקיעת החמה עד השעה 22:00 

שעון חורף: משקיעת החמה עד השעה 20:30 

ערבי שבת קודש (יום שישי בערב) - משקיעת החמה עד כשעה לאחריה. 

מוצאי שבת - משעה וחצי לאחר הזמן הראשון ליציאת השבת למשך כשעתיים

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן

מקווה מלכה ביבנאל (צילום: ברסלב סיטי)
מקווה מלכה ביבנאל (צילום: ברסלב סיטי)

עוד בנושא זה:האם זה נכון שאשה עקרה שתטבול
במקוה ביבנאל תפקד בזרע של קיימא?

המקווה שמסוגל לפקידת עקרות
מקווה מלכה ביבנאל
16 שנים קשות הסתיימו
בנסיעה אחת ליבנאל


2 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup