ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מוהרא"ש מגיב להסתה: "הנאצים הרגו גם מי שלא אכל קניידלך"
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מוהרא"ש מגיב להסתה: "הנאצים הרגו גם מי שלא אכל קניידלך"
"הגיע הזמן להתאחד" (צילום: עזרא וישניא)

הצדיק מיבנאל הגיב בחריפות על ההסתה נגד החרדים שהושמעה ברדיו 'גלי צה"ל' והזהיר מפני ההתפתחויות • "עם מחלוקת ופירודים בין הדתיים, בין החרדים ובין החילונים לא נגיע לשום מקום, רק לשואה חדשה"

ח' אייר תשע"ד, 08/05/2014


שנאת אחים מזעזעת: בליל יום העצמאות האחרון הושמעו בתחנת הרדיו הצבאית 'גלי צה"ל' אמירות חמורות כנגד הציבור החרדי, דברים שהזכירו ימים אפלים. "אנשים שהכי הייתי רוצה לדלל את האוכלוסייה שלהם זה החרדים", אמר אחד המשתתפים בתכנית והוסיף: "אבל בטח יש להם את הטעם הכי מגעיל, זה בטח נורא דלוח". בתגובה תהתה מגישת התכנית: "הם מסריחים כי הם אוכלים קניידלך?", לאחר מכן הסבירה ש"הכל בהומור".

לדברים החמורים הגיב כבוד קדושת מוהרא"ש שליט"א הבוקר (חמישי) דרך אתר 'ברסלב סיטי' במענה לשאלה ששלחה חסידת ברסלב על ההסתה הפרועה בתקשורת כלפי החרדים. "אלו הקריינים והקרייניות בכלי התקשורת חושבים שעם ההסתות שיסיתו נגד אלו ששומרים תורה ומצוות, יועיל להם ביום מהימים כדי להינצל" כתב הצדיק מיבנאל והזכיר את מה שהתרחש בשואה לכל המגזרים ללא יוצא מן הכלל: "כולם שוכחים מה היה בשואה - העמלקים הגרמנים ימח שמם וזכרם לא בדקו בציציות, ואת מי הם לקחו הראשונים? את כל אלו שהתרחקו ממנו יתברך, ואפילו אלו שהתבוללו בין הגויים וכו' אמרו העמלקים אתה יהודי, ולא עזר להם שום דבר בזה שהתפארו שהם עזבו את הדת. חבל מאד ששוכחים את זה כל כך מהר, אם היו זוכרים את זה היו עם ישראל מזמן מתאחדים יחד וזורקים את כל ההסתות הפרועות מאחד על השני, כי בעיני הגויים כולנו יהודים".

עוד כתב הצדיק: "חבל מאד על ההסתות הפרועות שיש עכשיו בין נשמות ישראל מכל גווני הקשת, כי ההסתות הפרועות האלו יביאו רק שואה רחמנא ליצלן. אף אחד לא רוצה לדבר מזה, ואף אחד לא רוצה להאמין בזה, כמו שהיה לפני מלחמת העולם השניה שהיו כל כך הרבה פירודים בין חילונים לדתיים, בין חילונים לבין עצמם, בין דתיים לבין עצמם, והשנאה חגגה, עד שבא עמלק ומחק את כולם רחמנא לישזבן, גם אלו שלא אכלו 'קניידלך'... אצל הגויים כולנו יהודים, כולנו מאמינים בו יתברך והם שונאים את כולנו, והם אף פעם לא ישלימו איתנו - זו המציאות המרה, וכל זמן שלא ילמדו את זה עם ישראל, אזי הם בבעיה רצינית".

מוהרא"ש הזכיר גם את המחלוקות הקיימות בתוך הציבור החרדי והזהיר להימנע מהם: "החרדים צריכים ללמוד מזה איך שלא הועילה חסידות זו, או חסידות זו, את כולם לקחו הגרמנים ישר אל עבודת הפרך ועינו אותם בעינויים קשים ומרים מאוד, עד שהכניסו אותם בתאי הגז ונחנקו ונשרפו אחר כך והיו לאפר, וחבל מאד ששוכחים את זה, ומזה באות כל ההסתות הפרועות שיש עכשיו, וכבר יוצא מהאף שבכל יום ויום יש הסתות חדשות - אלו נגד אלו ואלו נגד אלו".

"הגיע הזמן שנתחיל להתיישב בישוב הדעת אמיתי שעם מחלוקת ופירודים בין הדתיים, בין החרדים ובין החילונים לא נגיע לשום מקום, רק לשואה חדשה, בוודאי אף אחד לא רוצה לשמוע את זה ואף אחד לא רוצה להאמין לדברים כאלו, אבל ככה היה גם לפני השואה שלא חלמו מה העמלקים הארורים עם העוזרים שלהם האוקראינים הפולנים וההונגרים מסוגלים לעשות לאנשים אומללים חפים מפשע, וכל זה בא מחמת השנאת חינם וההסתות הפרועות שהיו".

יצויין כי ב'גלי צה"ל' התנצלו על הדברים שנאמרו כלפי הציבור החרדי במהלך התכנית. מנהל התכניות בגל"צ עומר בן רובי אמר לרדיו 'קול ברמה' כי הוא "מתבייש בדברים שנאמרו", גם מפקד גל"צ ירון דקל ביקש להתנצל בפני הציבור החרדי ואמר ש"מדובר באירוע בודד שאינו מייצג את רוח התחנה".

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


עוד בנושא זה:


מדוע יש מחלוקת אצל החסידים 
והליטאים, וגם בין הספרדים?

חילונים וחסידים רקדו
יחד בהקפות בעיר ברסלב

הצדיק מיבנאל בראיון: "כשיש
שמחה - אין חטאים ואין חילונים"

6 תגובות

  • 1.
  • מוהרא''ש הקדוש מגיב בזמן האמת
   מאת: יהושע
  • 6.
  • מוהרא''ש הצדיק צודק בכל מילה
   מאת: דודי ולס
  • 7.
  • הנאצים הרגו גם מי שלא אכל קניידלעך צודק ב-100 אחוז
   מאת: יוצי
  • 9.
  • די די די הגיע הזמן שעם ישראל יתאחד
   מאת: יוסי
  • 10.
  • כואב הלב לראות שמסיתים עלינו ככה
   מאת: יהודה
  • 11.
  • אם זה תלוי בי אני ממנה את המוהרא"ש לראש ממשלה
   מאת: ניר
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup