ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - "העניין מסודר" הבטיח הצדיק, והפתרון של החתן והכלה הגיע מיד
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
"העניין מסודר" הבטיח הצדיק, והפתרון של החתן והכלה הגיע מיד
"העניין מסודר". הצדיק מיבנאל

"המצב הגיע לכדי כך שהורי הכלה איימו עלי באיומים נוראים כדי שאעזוב את הבת שלהם. מרוב צער ותסכול לא ידעתי מה לעשות" • סיפורם של חתן וכלה שנקלעו לבעיות משפחתיות ונושעו בעקבות שתי מילים שאמר הצדיק מיבנאל

ט"ו אלול תשע"ג, 21/08/2013


לפני כ-13 שנה התקרב הבחור רונן מבני-ברק אל חסידות ברסלב. רונן למד באותה התקופה בישיבת הסדר במרכז הארץ והתקרב לחסידות על ידי הרב אברהם שושן - רב בית המדרש 'היכל הקודש' בבני-ברק.

לאחר תקופה של התחזקות מצא הבחור שידוך, אך בני משפחתה של הכלה שהשתייכה לזרם הדתי-לאומי חששו מהבדלי השקפת העולם בין בני-הזוג והתנגדו בתוקף ובנחרצות שבתם תתחתן עם בחור חרדי מבני-ברק.

"המשפחה של הכלה עשו הכל כדי שלא נתחתן", מספר רונן. "אני והכלה המיועדת לא ידענו מה לעשות, מצד אחד רצינו אחד את השני, ומהצד השני הורי הכלה התנגדו לחתונה באופן חד משמעי. היינו אובדי עצות".

החתן והכלה המיועדים פנו עם בעייתם אל רבנים חשובים וביקשו שיעזרו להם במציאת הפתרון, התשובות שקיבלו היו שונות ומגוונות, אך פתרון מעשי לבעיה - אין.

במשך שנה שלימה נמשך הדבר, וככל שעבר הזמן החמיר המצב ובני הזוג נכנסו לוויכוחים קשים עם בני המשפחה. "המצב הגיע לכדי כך שהורי הכלה איימו עלי באיומים נוראים כדי שאעזוב את הבת שלהם. מרוב צער ותסכול לא ידעתי מה לעשות - האם להתחתן או לא להתחתן, ואולי להמתין עד שהמצב יירגע או שעדיף להתחתן כבר עכשיו. בקיצור הייתי מבולבל מאוד".

"שמענו שיש צדיק גדול ביבנאל, ואמרנו לעצמנו שכדאי לנסוע ולשטוח בפניו את הבעיה. היה זה במוצאי שבת לפני למעלה מעשר שנים, כל אותו הלילה קיבל הצדיק קהל עד אור הבוקר, אני לא זכיתי להיכנס בגלל העומס הגדול אך התפללתי עם הצדיק שחרית בנץ החמה, ובסיום התפילה נגשתי אל הצדיק שהיה עדיין מעוטר בטלית ותפילין והגשתי לפניו דף שבו גוללתי את הבעיה".

"הצדיק קרא את המכתב, ואמר לי: 'העניין מסודר'. לא נרגעתי מהתשובה, זה לא הספיק לי. פניתי אל הצדיק שוב והסברתי שיש לי בעיה גדולה וזה לא כל-כך פשוט, אך הצדיק שוב השיב לי באותם מילים: 'העניין מסודר'. לא הרפיתי וביקשתי מהצדיק שאולי אקרא לכלה שלי שתשמע את מה שהצדיק אומר, אך בפעם השלישית ענה הצדיק, והפעם בתקיפות: 'העניין מסודר!'. ראיתי שהצדיק כל כך איתן בתשובתו והבנתי שזה יהיה כבר חוצפה להפריע שוב. חזרנו לביתנו שבמרכז הארץ וחיכינו לבאות".

רונן וכלתו לא הוצרכו להמתין לתוצאות זמן רב, האירועים התגלגלו בקצב מסחרר. "כבר באותו השבוע הבחנו שהורי הכלה ובני משפחתה התחילו לדבר אלי בצורה יפה ולהתייחס בכבוד. אחרי כשבועיים פתאום קלטנו שמאז שהיינו אצל הצדיק לא היה שום ויכוח ושום מריבה עם המשפחה. הכל נהיה פתאום שקט ורגוע".

מיד לאחר מכן קבעו הזוג מועד לאירוסין ולחתונה, וכיום הם נשואים באושר עם ארבעה ילדים.

לסיפורי ניסים נוספים

לשליחת סיפור אישי למערכת


עוד בנושא זה:

כיצד הצדיקים עושים ניסים,
הרי הם מתערבים בהשגחה העליונה?
סיפור אישי: "הבת שלי תרמה
לקופת הצדיק וזכתה לישועות"
כִּי הִצַּלְתָּ נַפְשִׁי: בר מצווה
מרגשת לילד שניצל מטביעה

2 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup