ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מה אמר זקן המקובלים לאחר פגישתו עם מוהרא"ש?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מה אמר זקן המקובלים לאחר פגישתו עם מוהרא"ש?
זקן המקובלים הרב יצחק כדורי זצ"ל

המקובל רבי יצחק כדורי שנפטר לפני כעשור זכה להתברך מפיו של ה'בן איש חי' בשלוש ברכות - אריכות ימים, שלא יזדקק למשקפיים ושייראה פני משיח • איך התקיימה הברכה השלישית?

כ"ח טבת תשע"ד, 31/12/2013


על מנת שסיפור זה יובן כשורה, הבאנו הקדמה קצרה: מסופר שבתקופת רבינו נחמן מברסלב היה יהודי שקיבל ברכה מהבעל שם טוב הקדוש שיזכה לקבל את פני משיח, ואכן אותו יהודי האריך ימים והגיע לגיל מופלג. מרוב זקנותו, הוא כבר קץ בחייו ורצה למות, והיה נוסע אל כל הצדיקים לספר על ברכתו של הבעל שם טוב שעדיין לא זכה לה, ואין לו עוד כוח לחיות מאחר והוא כבר זקן בא בימים.

פעם אחת הגיע אותו זקן, שהיה כבר בן מאה וחמש עשרה, לעיר ברסלב. הוא שמע שבעיר זו גר רבי נחמן מברסלב שהוא נכדו של הבעש"ט והחליט להיכנס אליו. כשנכנס, התאונן כהרגלו על הברכה שעדיין לא התקיימה וכבר אין לו עוד כוחות. כשיצא מהפגישה אצל רבינו הקדוש עלה במחשבתו שאולי הבעש"ט התכוון בברכתו שיזכה לקבל את פניו של נכדו - האברך הצדיק הזה, ושמח מאוד שהנה כנראה התקיימה הברכה, וחזר לביתו ואכן נפטר בשיבה טובה.

סיפור דומה מעט התרחש לפני פטירתו של זקן המקובלים הרב יצחק כדורי.

היה זה בעת שכבוד קדושת מוהרא"ש שליט"א הגיע לביקור במעונו של זקן המקובלים בירושלים. בין השניים שררה ידידות אמיצה והערכה עמוקה, הרב כדורי נהג ללמוד רבות בספריו המחזקים של הצדיק מיבנאל וכן התבטא ואמר שכל מי שילמד בספריו - יחזור בתשובה.

בפגישה זו שוחחו הצדיקים זמן רב בדברי תורה ובענייני השעה שעמדו על הפרק באותה התקופה ומשסיימו, נפרדו לשלום, והמקובל ליווה את הצדיק לעבר היציאה.

רגע לפני שעלה מוהרא"ש אל רכבו, הגיע בריצה אחד מבני ביתו של המקובל שנכח בפגישה ושח בהתרגשות באוזנם של חסידי ברסלב שהיו במקום: "ידוע שהרב כדורי זכה לראות את בעל ה'בן איש חי' ואף קיבל ממנו שלוש ברכות: שתהיה לו אריכות ימים מופלגת, שלא יזדקק למשקפיים ושיזכה לראות את פני משיח צדקנו. שתי הברכות הראשונות התקיימו בבירור, והנה ממש עכשיו כשיצא הצדיק מיבנאל מחדרו של הרב כדורי, אמר לי הרב שזה עתה התקיימה אצלו הברכה השלישית!".

הערת המערכת: אין בהבאת סיפור זה שום כוונה להביע עמדה מסויימת, אלא להביא את דברי המקובל הרב יצחק כדורי כהוויתם לאחר שבדקנו ואימתנו את הסיפור מכלי ראשון. ולסיכום, איננו יודעים מי המשיח ולא אכפת לנו מי הוא, העיקר שכבר יבוא!

לסיפורים ומאמרים נוספים

לשליחת סיפור אישי למערכת

כ"ק מוהרא"ש שליט"א והרב יצחק כדורי זצ"ל בפגישה המסופרת (צילום: יונתן דנינו)

עוד בנושא זה:

המקובל הרב שרעבי הודיע:
הישועה שלך תגיע ממוהרא"ש
נחשפה תמונת הרב כדורי
מעיין ב"אשר בנחל"
קפיצת הדרך
אל הרב עובדיה

3 תגובות

  • 2.
  • מאת: ירדנה
   הכוונה במשיח ע"פ דעתי זה אדם שימשוך אחריו לבבות לבבות של יהודים וישנם כמה וכמה כאלה ושאומרים המשיך כבר כאן כי לאת לאת רבבות רבבות של בני אדם ברוך השם מתחזקים והרוב בזכות המשיחים שהם שליחים של בורא עולם
  • 4.
  • אין ספק
   מאת: ז.מ
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup