ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - הרב שלכם הציל אותי! • סיפור
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
הרב שלכם הציל אותי! • סיפור
קונטרסים (חוברות) של ברסלב

כשהמשכתי לדפדף בדפי החוברת, פתאום הבנתי, רגע, מה אני עושה, לאן אני הולך ומה אני מתכוון לעשות? להרוג מישהו! לרצוח בן אדם! פתאום לא הבנתי איך נפלתי למצב הזה… קלטתי שהנה עוד מעט אני כבר אהיה עצור במשטרה, ומי יודע מה יגזרו עלי...

ט"ו שבט תשע"ב, 09/02/2012

ליד בית הכנסת של חסידי ברסלב ביבנאל עצר רכב. הנהג שבתוכו פתח את החלון ופנה אל שני אברכים מאנשי שלומנו שעמדו שם באותו רגע: "סליחה, איך מגיעים לעפולה?" "תחזור למטה, ובכיכר תפנה שמאלה עד כפר תבור, שם כבר תשאל ויראו לך את הדרך" ענה לו בחזרה אחד מהם.

"תגיד לי, איך קוראים למקום הזה?" המשיך ושאל הנהג. "זו פעם ראשונה שאני פה, ואני מרגיש פה משהו בלתי רגיל, האוירה מיוחדת וגם הנוף מדהים".

האברך ששמע את דבריו, חייך והתקרב אל המכונית. "כאן זה יבנאל עיר ברסלב ויש כאן צדיק גדול מאוד. אם תרצה תוכל להגיע אליו, לראות אותו ולקבל ברכה".

"באמת אני צריך ברכה עבור מישהי. תוכלו להתפלל עבורה?" שאל הנהג. "בוודאי, למה לא? תגיד לי את שמה ונתפלל עבורה".

לאחר שמסר לו את הפרטים, שאל בהתלהבות: "רגע רגע, פה זה המקום של רבי נחמן מברסלב?!" "כן, הרי אמרתי לך שכאן זה יבנאל עיר ברסלב" ענה האברך.

הנהג זז במקומו, והמשיך: "אם כך, אני מוכרח לספר לך סיפור. הרב שלכם הציל לי את החיים!" האברך וחברו, התקרבו לחלון, והבינו שהם עומדים לשמוע משהו מעניין מאוד. "מה קרה? ספר לנו".

"לפני זמן מה גיליתי שהפועל שלי גנב לי סכום כסף גדול. כשבאתי איתו בדברים התפתחה תגרה. לאחר כמה ימים הוא שלח אלי אנשים אלימים שיאיימו עלי ואף יזיקו לי. אחרי שהצלחתי לחמוק מאותם בני בליעל, החלטתי שאני הולך לנקום בו. לא רק להכות אותו, אלא החלטתי להרוג אותו! השגתי אקדח, והתחלתי לנסוע למקום בו ידעתי שאמצא אותו, ואוכל לנקום בו על מה שעשה לי.

בדרך נסיעתי, באחד הצמתים ניגש אלי אחד מהחבר'ה שלכם והציע לי חוברת. בהתחלה לא רציתי, אבל הוא אמר לי מה אכפת לך? קח! אז נתתי לו מטבע לצדקה ולקחתי.

בדרך עצרתי לכמה דקות ואמרתי לעצמי שזה הזמן להציץ בחוברת שקיבלתי. ואיזו חוברת זו הייתה? "רק רגע".

כשפתחתי אותה והתחלתי לקרוא, ראיתי מה שהרב כותב שם, שאדם צריך ליישב את דעתו ולחשוב, מה אני עושה פה בעולם? ושכל אדם צריך לעצור מדי פעם ולהגיד לעצמו "רק רגע" איך אני מתנהג ומה אני עושה? ומה התכלית שבחיים? מדוע אני נמצא פה בעולם? יש בורא ומנהיג לעולם ושום דבר לא נעשה מעצמו, והכל בהשגחת המאציל העליון…

כשהמשכתי לדפדף בדפי החוברת, פתאום הבנתי, רגע, מה אני עושה, לאן אני הולך ומה אני מתכוון לעשות? להרוג מישהו! לרצוח בן אדם! פתאום לא הבנתי איך נפלתי למצב הזה… קלטתי שהנה עוד מעט אני כבר אהיה עצור במשטרה, ומי יודע מה יגזרו עלי, מאסר עולם או שנים ארוכות בכלא…

ואז הבנתי ששלחו אלי מסר מהשמיים, דרך החוברת, שעלי לעצור ואסור לי חס וחלילה לעשות מה שהתכוונתי. ניצלתי ברגע האחרון והחלטתי לחזור הביתה…

שני האברכים שהאזינו לסיפור פעורי פה, לא ידעו מה לומר, כי היו פשוט המומים. הם אמרו לו שהוא מוזמן להגיע לקבל ברכה ולראות את הצדיק שהציל אותו, כדבריו, ולבקר שוב ביבנאל עיר ברסלב.

הם זכו לראות במו עיניהם איך שלכל קונטרס יש כתובת, ולא רק שיש לו כתובת, אלא ש"הדוור" תמיד מביא אותו בזמן המתאים!


עוד בנושא זה:

הגשמת חלום: בית דפוס
לספרי רבנו נפתח בוויליאמסבורג
יבנאל חוגגת 110
אירוע מרשים נערך לרגל החגיגות
חיזוק הדת בברסלב סנטר
ביבנאל

2 תגובות

  • 1.
  • מרגש ומחזק ביותר...
   מאת: אלימלך כהן
  • 2.
  • תוסיפו עוד סיפורים
   מאת: אלימלך
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup