ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - עדות מרגשת: הצדיקים שילבו כוחות והצילו את ארוסתי ממוות
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
עדות מרגשת: הצדיקים שילבו כוחות והצילו את ארוסתי ממוות

לידי 'ברסלב סיטי' הגיע מכתב עם עדות אישית מיוחדת המתארת כיצד התרחש נס פלאי מדהים בזכות הצדיקים. וגם: הרב עובדיה יוסף מספר מה קרה בביתו בעת ביקורו של מוהרא"ש

י"ז באדר ב' תשע"ו, 27/03/2016 | 16:36 | דניאל כ."הצדיקים שילבו כוחות והצילו את ארוסתי ממוות" (צילום: ארכיון ברסלב סיטי)

לכבוד אחינו בית ישראל בכל מקום שהם. רציתי לכתוב בשורות אלו את הניסים שעשה עמנו הקדוש ברוך הוא, בזכותם של גדולי ישראל, ובפרט על כוחם של קדושה וצניעות אשר משנים את כל הטבע.

ברוך ה' למדתי בעיר התורה בני ברק, בישיבה גדולה ומפורסמת. בשנת תשס"ט זכיתי להתארס בשעה טובה ומוצלחת. כשלושה שבועות לפני החתונה, ארוסתי לא חשה בטוב, והחלה להרגיש סחרחורות וכאבי ראש. בבדיקות שעברה בבית חולים, גילו אצלה, לא עלינו, את המחלה הנוראה.

כולנו הזדעזענו וכאב לנו מאוד, כל השמחה נהפכה לתוגה, אבל השתדלנו לקבל הכול באמונה. אבינו שבשמים הוא רחמן וטוב וכל מה שהוא עושה - הכל לטובה!

בבית החולים הודיעו הרופאים למשפחה שעליה לעבור בדחיפות ניתוח מאוד מסובך להצלת חייה. התחלנו לערוך תפילות בכל רחבי הארץ ובהיכלי הישיבות הקדושות. אנשים קיבלו על עצמם קבלות טובות לרפואתה של ארוסתי (כולם זוכרים את שמה שהתנוסס בהיכלי בתי המדרש, אפרת בת רחל תחי').

מכיוון שברוך ה' זכיתי בזמנו להתקרב לחסידות ברסלב, לרבנו הקדוש הנחל נובע מקור חכמה מוהר"ן מברסלב זיע"א, זאת בזכות השיעורים ששמעתי מפיו מפיק המרגליות של הגאון רבי אברהם שושן שליט"א, רב "היכל הקודש" בעירנו בני ברק, בנשיאותו ובדרכו  של הגאון הצדיק מוהרא"ש זיע"א המכונה הצדיק מיבנאל. כבר אז הייתי משתדל להתמיד בספרי האדמו"ר הקדוש מברסלב זיע"א, ותלמידיו הקדושים, אשר ממש מחיים ומחזקים את הנפשות בכל מצב בחיים, וזה מה שבזמן כזה קשה חיזק ועודד אותי, ובפרט כרך כ"ז של ספרו של מוהרא"ש זיע"א "אשר בנחל" שזה ממש היה כמו מים קרים על נפש עייפה.

באותה תקופה קשה, זכינו והצדיק מוהרא"ש זיע"א היה בארץ הקודש. נסעתי לשבות בצילו בשבת קודש. במוצאי שבת היה קבלת קהל, נכנסתי למוהרא"ש וסיפרתי לו שהתארסתי ואי"ה בעוד שלושה שבועות החתונה, ול"ע גילו לארוסתי את המחלה והיא צריכה לעבור ניתוח קשה ומסובך, ביקשתי שכבוד הצדיק יברך אותה. מוהרא"ש זיע"א האזין לדבריי וממש קירב אותי כאילו אני הבן שלו, מעיניו הקדושות זלגו דמעות רותחות והתחיל לחזק אותי שלא להתייאש, מוהרא"ש הסביר לי שכל מה שעוברים בזה העולם זה רק לטובתינו הנצחית. "השם יתברך הרופא כל חולי עמינו בית ישראל ירפא גם את הכלה שלך בקרוב ממש", הבטיח לי הצדיק, "בקרוב ממש תבשר לי שבחסדי הבורא יתברך היא הבריאה. החתונה תתקיים בעיתו ובזמנו לחיים טובים ולשלום, אשתדל גם אני להשתתף בחתונה" - אלו ממש היו דבריו הקדושים.

"קירב אותי כאילו אני הבן שלו". מוהרא"ש בקבלת קהל (צילום: באדיבות ארכיון נחמן מעהל)

מוהרא"ש הוסיף וביקש ממני לקבל על עצמי להתחזק בענייני קדושה ובשמירת העיניים: "בעוונותינו הרחובות מלאים פריצות ואין קץ לשכרו של שומר עיניו ובפרט בדורנו". מוהרא"ש גם ביקש לומר לכלתי שתקבל על עצמה להתחזק בצניעות, ללבוש בגדים ארוכים רחבים וצנועים, כמו שהלכו אימותינו הקדושות בכל הדורות. "תראו שבזכות זה הקדוש ברוך הוא יעשה עמכם ניסים נפלאות" הבטיח הצדיק.

לסיום אמר לי מוהרא"ש שכבר שנים רבות הולך לו בחיים, שכל מי שצריך ישועה בכל עניין בחיים, ומבקש ממנו ברכה, הוא אומר לו להתחזק כמה שיותר בענייני קדושה וצניעות, שזה ממש תריס מפני הפורענות. והוסיף שכבר כתב על זה כמה וכמה קונטרסים במהלך השנים. ואמר: "תתחזק כמה שיותר, בפרט במידת השמחה".

לפני שיצאתי מחדרו הציע הצדיק שאלך לקבל את ברכתו של גדול הדור מרן הראשון לציון, רבנו עובדיה יוסף זצוק"ל, שכוחו גדול בשמיים.

למחרת, ביום שני, הלכתי להתפלל תפילת שחרית עם מרן הראשון לציון רבנו עובדיה יוסף זיע"א. זכיתי לאחר התפילה להיכנס לחדרו של מרן זיע"א ואמרתי לו שהצדיק מיבנאל מוהרא"ש שלח אותי אל כבוד הרב, שיתפלל על ארוסתי שזקוקה לרחמי שמים מרובים. כששמע את כל הסיפור הקשה, זלגו מעיניו הקדושות דמעות וחיזק אותי ועודד אותי וקירב אותי, ומאוד התרגש לשמוע שמוהרא"ש שלח אותי אליו, ואמר לי במילים האלו: "זכית שאתה מקורב לגאון הגדול הצדיק מוהרא"ש שיק, הוא ממש מרא דכולא תלמודא, בקי עצום בכל חלקי התורה, ועל הכול מלבשתו ענווה ויראת חטא, כל ספריו וחיבוריו הקדושים מלאים זיו ומפיקים נוגה, ובפרט שכל משנתו ערוכה וסדורה על פי משנתו של האדמו"ר הגאון הקדוש, מופלא שבסנהדרין, אשר כל רז לא אניס ליה, מוהר"ן מברסלב בעל הליקוטי מוהר"ן זכותו תגן עלינו".

"אני מאוד אוהב ומכבד את מוהרא"ש", אמר לי מרן, "כשהוא מגיע לכאן, הבית מתמלא באור. אשריך שזכית! בעזרת ה' יתברך אני מבטיח לך, לכלה שלך אין כלום והחתונה תתקיים בזמנה לחיים טובים ולשלום, ואף אני אשתדל להגיע לחתונה".

"הבית מתמלא באור". הרב עובדיה מנשק את זקנו של מוהרא"ש (צילום: ארכיון ברסלב סיטי)

מרן זיע"א הוסיף אף הוא וביקש שאומר לכלתי שתקבל על עצמה להתחזק בצניעות כמה שיותר, שהצניעות גורמת נחת רוח מאוד גדולה לקדוש ברוך הוא. ואמר לי שתורה חייבת להיות עם קדושה, ולכן שאקבל גם אני על עצמי להתחזק כמה שיותר בהתמדה בלימוד תורתנו הקדושה, ובד בבד כשאני יוצא לרחוב, לשמור על העיניים בקדושה, (וממש פלא שמרן זיע"א כיוון בדבריו הקדושים למה שאמר לי הצדיק הקדוש והנורא מוהרא"ש זיע"א). יצאתי מביתו של מרן בהתרגשות גדולה ומחוזק מאוד מברכתו ומדבריו.

שיתפתי את כלתי בדבריהם של גדולי הדור בעניין הצניעות וגם אני התחזקתי בהתמדה בלימוד התורה ביחד עם קדושה, השתדלתי ממש לשמור על העיניים בקדושה.

ביום חמישי, עוד באותו השבוע, ארוסתי הלכה לעשות בדיקות אחרונות לפני הניתוח. הרופאים עשו צילומים, ולאחר מכן ממש צעקו: "נס! נס רפואי! זו לא אותה בחורה!! הכל נקי, נעלם כל הגידול!!!". הם שאלו לאיזה רופא הלכנו, הסברנו להם שהקדוש ברוך הוא שלח אותנו לצדיקים גדולי הדור, והם שבירכו אותה ונתנו לנו עצה ותושייה. וממש היה שם קידוש ה' גדול.

זכינו שמרן רבנו עובדיה יוסף זיע"א סידר לנו חופה וקידושין, וזכינו שגם הצדיק אור חיינו, מוהרא"ש זיע"א הגיע להשתתף בשמחתנו. וב"ה הייתה שמחה אמיתית.

תודה רבה לבורא עולם על כל החסד שעשה עימנו, ובפרט ששלח לנו כאלו צדיקים.

הכותב בהתרגשות, דניאל כ. ממרכז הארץ.

השתתפו בהכנת הידיעה: נחמן מעהל ודן כהן

» למאמרים נוספים של חסידות ברסלב

המכתב ששלח דניאל כ. למערכת האתר (לחץ להגדלה)
אחת המודעות שפורסמו בזמנו ברחבי העולם בקריאה להתפלל על הכלה
מוהרא"ש זי"ע משתתף בשמחת החתונה
הרב עובדיה זי"ע משתתף בשמחת החתונה
הרב עובדיה זי"ע משתתף בשמחת החתונה

עוד בנושא זה:מה שלא ידעתם על מסירות
הנפש הנדירה של מוהרא"ש

הדרך לישועה: מסע מופלא אל
ציונו הקדוש של מוהרא"ש ביבנאל

נחשפו ספרי ברסלב
של הרב עובדיה יוסף


3 תגובות

  • 1.
  • מאת: גבי
   מאוד מחזק
   גם תתחילו פרויקט המשך לשו"ת ברסלב שיענה כבוד הרב לעזער שליט"א
  • 2.
  • ממש מרגש
   מאת: אחת
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup