ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - הצדיק הגדול מיבנאל / טור פרידה
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
הצדיק הגדול מיבנאל / טור פרידה
גופו הקדוש של מוהרא"ש זי"ע בהלוויה

מוהרא"ש הצליח להגיע ללב של רבבות יהודים ומשם להגביה אותם ברוחניות. וכן, גם בגשמיות. הוא דאג לאנשים מכל הזרמים ממש כמו שאבא טוב דואג לבניו. יהודה ארנס נפרד מהצדיק מיבנאל

כ"ג בשבט תשע"ה, 12/02/2015 | יהודה ארנס


השבוע הייתי בלוויה של הרב אליעזר שלמה שיק - הצדיק מיבניאל זי"ע, פגשתי שם המון אנשים מקבוצות שונות - כיפות סרוגות, חסידים מכל החצרות, תימנים,ליטאים ועוד. לא היה להם שום מכנה משותף חוץ מ...אבא משותף.

מוהרא"ש הצליח להגיע ללב של רבבות יהודים ומשם להגביה אותם ברוחניות. וכן, גם בגשמיות. הוא דאג לאנשים מכל הזרמים ממש כמו שאבא טוב דואג לבניו, ייעץ להם, התפלל עליהם ועודד בלי הפסקה ומעל הכל שימח. הוא תמיד הסביר לחסידיו כמה הכל תלוי בשמחה, ואיך כל הצרות מתגמדות כשאדם מבין ומרגיש שהכל ממנו יתברך, וכל מה שצריך לעשות זה פשוט לדבר איתו ולספר ולבקש על כל דבר קטן וגדול ולהבין שהקב"ה אוהב כל יהודי בלי גבול.

הוא ביקש שלא יספידו אותו, אז לא היו הספדים כמו כל הלוויה, אלא היו אלפי הספדים פרטיים, כל אחד סיפר להוא שלידו מה הוא קיבל ממוהרא"ש. כמה הוא הרגיש בן יחיד אצלו.

המון סיפורים שמעתי שם, שמעתי איך שכל ספר תורני שהיה יוצא לאור עולם, הוא למד מכריכה לכריכה ובביתו יש אלפי ספרים שכולם מלאים בהגהותיו. שמעתי על מסירות נפשו למען עם ישראל, איך הוא ישב שעות על גבי שעות לעשות שלום בית ממש כמו אהרן הכהן.

שמעתי גם איך תמיד הוא דיבר נגד הפירודים בעם ישראל ונגד "הגזענות הארורה" כלשונו. סיפרו שם על החובות הענקיים שלקח כבר בצעירותו כדי להפיץ בעולם את ספרי ר' נחמן מברסלב זי"ע, כמובן שמעתי גם על ישועות שפעל והבטחות שלו שהתקיימו.

אבל יותר מהכל שמעתי שם איך הוא החדיר אהבת תורה בכל אחד, איך אנשים שבקושי פתחו ספר יודעים היום ש"ס, מדרשים, שלחן ערוך ועוד. הוא חזר במשך שנים רבות על אותם נקודות, סיפר ושיכנע כל פעם מחדש כמה חשוב ללמוד כל יום גמרא משנה תוספתא מדרשים הלכה ועוד ועוד לימודים יומיים, לכל אחד גם מי שרוב שעותיו עובד למחייתו, והכל בדרכי נועם בלי הפחדות רק גילה תמיד את המתיקות והשמחה בתורה ובקרבה לה'.

אני הכרתי אותו בעיקר דרך האתר "ברסלב סיטי", שם הוא ענה וייעץ לאלפי שואלים מכל הגוונים, דתיים וחילונים כאחד, ומכל תשובה שם התפעלתי מחדש איך הוא משקיע באנשים שהוא לא מכיר ועונה להם באריכות תשובות מנומקות ומברך ומעודד אותם כאילו היו בני משפחתו ממש.

גם בצוואתו הוא דאג לכלל הציבור והבטיח הבטחה חזקה שכל רווק או רווקה שיאמרו את ספר התהילים על קיברו הוא יעשה כל מה שרק יוכל שימצאו את זיווגם. וכן כתב בצוואה שקיברו יהיה מסוגל לכל הישועות וכל מה שיבקשו שם לומדי ספריו תשמע תפילתם בשמים.

» לסיפורים ומאמרים נוספים

» לשליחת סיפור אישי למערכת


עוד בנושא זה:קינת התלמידים: מקורבו של
מוהרא"ש זצוק"ל בהספד מר

צפו: בונים את קברו הקדוש
של מוהרא"ש זצוק"ל

צוואתו המלאה של כ"ק
אדמו"ר מוהרא"ש זצוק"ל


1 תגובות

    • 1.
    • מאת: shi"z
      אוי אוי אוי שנסתלק הצדיק שהיה מגן לנו. מוהרא"ש החיה פשוטו כמשמעו אלפים ורבבות נשמות עם הקונטרסים שלו המחולקים ברחובות בכל קרן זוית. הוא קרב אותנו לרבנו נחמן ולבורא עולם במתיקות אין קץ. אותנו הוא בפרוש החיה !!! החזירנו לחיים אך יותר מכל ויותר מכל ויותר : הוא החדיר בנו את הקב"ה !!!!! חקק אותו בליבנו על זה אנו חייבים לו את חיינו שהוציאנו מתחתיות . זכינו לדבר עם מוהרא"ש בשיחת טלפון טרנס אנטלנטית לפני למעלה מ 20 שנה וחזינו את רוח קודשו מתקיימת כאשר קיבלנו עצתו . שאלנו אם כדאי לנו לשנות מקום עבודה בו נקבל תפקיד גדול חשוב יותר , והשיב בשיא הרכות והמתיקות שכדאי לנו להשאר במקום שאנו עובדים בו כי שם מכירים אותנו ואנו מתמצאים יותר ! למותר לציין שבמקום עבודתנו החילוני עשינו חיל בהרבה מובנים ובעיקר רוחניים כאשר מקום העבודה הפך למעוז השפעה והרעפה של ספרי וכתבי רבנו , קונטרסים ספרים וחוברות היו זרועים בכל עבר והיו כאבן שואבת ומזור לכל באיו . אשרינו שזכינו לקיים דברי מוהרא"ש ולא שינינו את מקום העבודה ובעקבותיו התברכנו בעוד מעשים. השבח לבורא עולם שזיכנו להדבק בצדיק.
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup