ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - "הצדיק מיבנאל הציל אותי מלהפוך לעני מרוד"
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
"הצדיק מיבנאל הציל אותי מלהפוך לעני מרוד"
ניצל מלהפוך לעני מרוד

בזכות עצתו של הצדיק מיבנאל משך יוסף את השקעתו במניות של חברה מפורסמת ותוך יום גילה שכך ניצל מלהפוך לעני מרוד

י' אב תשע"ד, 06/08/2014 | דן כהן


נועם פרנקנברג ועמוס גור הינם שני חברים ותיקים, חברי קיבוץ לשעבר שחזרו בתשובה בצעירותם לאחר הרפתקה מרתקת, הם מתגוררים ביבנאל עיר ברסלב שבצפון ועוסקים לרוב בהפצת תורתו של רבי נחמן מברסלב.

באחת הפעמים שבהם יצאו להפיץ את הספרים, הגיעו למושב 'רמות נפתלי' הנמצא במבואות החרמון בגבול ישראל לבנון. אחד הבתים שאליהם נכנסו היה ביתו של יוסף לוי (שם בדוי, השם המלא שמור במערכת), הוא קיבל אותם בסבר פנים יפות אך על פניו ניכר היה שאינו רגוע. מצב רוחו היה קשה בלשון המעטה.

אשתו הסבירה לאורחים הברסלבים כי בעלה עוסק בתחום הרפואה ועקב כך השקיע כסף רב במניות של חברת תרופות ישראלית, אך המניות של החברה נמצאות כעת בשפל קשה, מה שגורם לבעלה למצב רוח דכאוני.

"כל בוקר" סיפרה האשה, "בעלי קם ורץ לבדוק מה קורה בשוק המניות, הרבה כסף הלך לו לטימיון בשבועות האחרונים כשמניות החברה נפלו והוא חושש מאוד מהעתיד. יש לכם אולי עצה בשבילו?" שאלה בתחינה.

נועם ביקש להרגיע את בני הזוג ושוחח איתם בחשיבות האמונה השלימה בבורא עולם, לאחר מכן הציע: "בואו נעשה ניסיון להתקשר ללשכתו של הצדיק מוהרא"ש לקבל עצה ישרה עבורכם כיצד לפעול, אמנם לא בטוח שנצליח לתפוס אותו אך נשתדל".

למזלם הטוב הרים הצדיק את שפורפרת הטלפון. "במה מדובר?" התעניין. נועם סיפר בקצרה היכן הוא נמצא ומה הבעיה של בני הזוג. "אמור ליהודי הזה שאם הוא מעוניין שלא להפסיד יותר כסף, שימכור מייד את כל המניות שלו בחברה", הורה הצדיק.

בני הזוג קיבלו את העצה ונפרדו מהשניים לא לפני שהחליפו מספרי טלפון כדי לשמור על קשר בעתיד. למחרת צלצל הנייד של נועם, על הקו היה יוסף מהמושב. "לא תאמין", הוא סיפר בהפתעה, "אתמול מכרתי את המניות והיום הייתה נפילה חסרת תקדים במניות של החברה, אם לא הייתי מקבל את עצתו של הצדיק מיבנאל - היום היית משוחח עם עני מרוד".

» לסיפורים ומאמרים נוספים

» לשליחת סיפור אישי למערכת


עוד בנושא זה:

הפסדתי חצי מהכסף שהשקעתי
במניות, האם לפרוש או להמשיך?

כך נולדו לנועם פרנקנברג
שני ילדים לאחר כ-10 שנים
המקובל הרב שרעבי הודיע:
הישועה שלך תגיע ממוהרא"ש

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup