ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - הצדיק - סמל ודוגמא לשלום בית
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
הצדיק - סמל ודוגמא לשלום בית

רבים הם הסיפורים אודות הכבוד הגדול שהיה הצדיק מכבד את זוגתו. שלום בית היה אצל הצדיק ערך רב חשיבות ומקודש, שהודגש רבות הן בספריו הרבים והן בשיחותיו ובדרשותיו. לראשונה, אנו חושפים בפני הציבור את ספר התהלים הכרוך בכריכת עור שקנה הצדיק לרבנית, ובו הקדשה בכתב יד קודשו של הצדיק

י"ח סיוון תשע"ז, 12/06/2017 | 19:20 | דן כהן


ספר התהילים הכרוך בכריכת עור שקנה הצדיק לרבנית

מוהרא"ש הצדיק זי"ע – היה סמל ודוגמא לכבוד הבעל כלפי אשתו. 

רבים הם הסיפורים אודות הכבוד הגדול שהיה הצדיק מכבד את זוגתו. שלום בית היה אצל הצדיק ערך רב חשיבות ומקודש, שהודגש רבות הן בספריו הרבים והן בשיחותיו ובדרשותיו.

לראשונה, אנו חושפים בפני הציבור את ספר התהילים הכרוך בכריכת עור שקנה הצדיק לרבנית, ובו הקדשה בכתב י"ק של הצדיק בזו הלשון:

בעזהי"ת י"א שבט התשנ"ז 

לזוגתי הצנועה תחי' מאת בעלך אליעזר שלמה שיק

THILIM-HARABANIT1.jpg (600×450)

בתאריך י"א שבט חל יום הנישואין של הצדיק וזוגתו הרבנית.

נראה כי הצדיק רכש את ספר התהילים הזה והקדישו לרעייתו לרגל יום נישואיהם.

תלמידי הצדיק ספרו שבימי חוליה של הרבנית ע"ה, הירבה הצדיק לקרוא פרקי תהילים מתוך ספר  זה ובפרט בשמיני של חנוכה תשע"ה.

מובאים בזאת מספר ציטוטים מכתבי הצדיק בעניין 'שלום בית', כפי שכתב לתלמידיו ולשומעי לקחו בספרו היקר "אוצר שלום בית":

א. "בני היקר! ראה לכבד ולייקר מאוד מאוד את אשתך, כי האישה היא המתנה שנותן הקדוש ברוך הוא לאדם, ואם הוא זוכה – אזי היא עוזרת לו בגשמיות וברוחניות. ועיקר הזכייה לזכות לזה שתעזור לך הוא על ידי שתכבדה ותייקרה תמיד".(עמ' כט)

ב. בני היקר! ראה שתהיה תמיד פרנסה בביתך, ותיתן לאשתך מכול טוב כדרך שהמלך שנותן למלכה, ותכבדה ותייקרה תמיד, ותקנה לה מתנות, ואל תקמץ בדבר זה, כי זה עיקר גדול בשלום בית ובפתיחת הלב אחד לשני.(עמ' מט)

ג. ראה, אהובי, בני היקר, להרגיל את עצמך לקנות מפעם לפעם מתנה לאשתך, ואפילו דבר קטן. צריך שתדע, שזה מאוד חשוב ויקר בעיניה, ואף שהוא דבר פעוט, עם כל זאת, אם האישה מקבלת משהו מבעלה, זה אצלה שמחה גדולה מאוד. (עמ' קכו)


» רבי נחמן מברסלב

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן

» ציון מוהרא"ש זי"ע הצדיק מיבנאל


עוד כתבות:מאיר דוד פארקאש - ליקוטי מוהר"ן
הניגון של משיח!

יבנאל זו עיר בשבילי
"הישיבה של הצדיק"0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup