ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - הצוואה של האדמו"ר מזידיטשוב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
הצוואה של האדמו"ר מזידיטשוב
האדמו"ר מזידיטשוב-ספינקא זצ"ל

מה הורה האדמו"ר לבנו לפני פטירתו ואיך זה קשור אל רבי נחמן מברסלב? • וגם: מה ראה בן האדמו"ר שהבהיר לו את הכוח המיוחד של חסידות ברסלב?

כ"ט ניסן תשע"ד, 29/04/2014


לפני למעלה מ-20 שנה, כאשר הנסיעה אל ציון רבינו נחמן מברסלב באומן הייתה כמעט בלתי אפשרית בשל השלטון הקומוניסטי ששלט אז באוקראינה, התבטא כבוד קדושת מוהרא"ש שליט"א ואמר שיבוא היום שמלבד חסידי ברסלב, יסעו אל ראש השנה באומן גם ליטאים מכל החוגים וגם חסידים מכל החוגים. האמרה הזו נשמעה בזמנו כדמיונית לחלוטין, הרי חסידי ברסלב בעצמם, שמספרם אז היה קטן בהרבה, לא חלמו בכלל שיתאפשר להם לנסוע. אבל זמן קצר לאחר מכן הופל מסך הברזל והדרך לאומן נפתחה, מאז החלו לנסוע אלפים בכל שנה אל הציון הקדוש בזרם שרק הולך ומתגבר, וכפי שחזה הצדיק מיבנאל - בין הנוסעים ניתן לראות חסידים וליטאים רבים מכל החוגים שבאים גם הם להסתופף בצל הקודש של רבי נחמן מברסלב.

בשנים האחרונות מצטרפים אל הנסיעה הקדושה גם אדמורי"ם ורבנים מכל הזרמים שרוצים אף הם לטעום מהנחל נובע מקור חכמה ולזכות שישמש עבורם כעורך דין טוב לשנה טובה ומתוקה. לידי 'ברסלב סיטי' הגיע סיפור על האדמו"ר רבי אלתר כהנא מזידיטשוב-ספינקא זצ"ל שציווה על בנו לפני פטירתו: "סע לאומן בראש השנה ותתפלל בעדי".

את הסיפור שמענו מפי הרב מרדכי אלמקייס מהעיר נתיבות, שהיה בן בית אצל האדמו"ר זצ"ל. בנו של האדמו"ר שממלא את מקומו, הגיע לפני זמן מה אל ביתו של הרב אלמקייס בנתיבות וערך שם סעודת מצווה במהלכה גולל בפני הנוכחים את בקשתו המיוחדת של אביו.

וכך סיפר: "בשנה האחרונה לחיי אבי זצ"ל, הוא קרא לי ואמר: 'בני, אני מאוד רוצה לנסוע לראש השנה לאומן ולהשתטח על קברו של הצדיק, אך אני חלש מאוד וקשה עליי הנסיעה מאוד מאוד. לכן אני פונה אליך ומבקש שתיסע אתה לאומן לכבוד ראש השנה ואת כל הוצאות הנסיעה אני אשלם, העיקר שתזכה להגיע למקום הקדוש הזה ולהתפלל שם לפחות פעם אחת בחיים, ותתפלל עליי גם כן באומן".

ביום י"ח בשבט תשס"ט, זמן קצר לאחר הבקשה המיוחדת, הלך האדמו"ר לעולמו. בנו מונה למלא את מקומו ובראש השנה שלאחר מכן נסע לאומן כמצוות אביו.

"התפללתי בציון במקום המיועד לכהנים כי אני כהן ואיני יכול להתקרב אל הציון עצמו" סיפר האדמו"ר, "לידי בתפילה עמד בחור עם שיער מגודל וקוקו ארוך על ראשו, התפלאתי לראות אותו ועוד כדוגמתו משתלבים בתפילה יחד עם חסידים ואנשי מעשה. כשעליתי לברך ברכת כהנים, שמעתי פתאום על ידי קול בכי עצום, יהודי מתייפח בבכי באמצע התפילה... קול הבכי שלו הרעיד את לב המתפללים והזכיר לכולנו שאנו נמצאים בשעות של יום הדין הגדול והנורא בו נחרץ גורלו של כל אחד לשנה הקרובה. הייתי סקרן לדעת מי זה האיש שעומד על ידי ובוכה בקול מרטיט שכזה, וכשסיימתי את ברכת הכהנים הורדתי את הטלית מעל ראשי וראיתי על ידי את אותו הבחור עם הקוקו מנגב את דמעותיו מהבכי הנורא. אז התחוור לי פתאום מהו כוחו של רבי נחמן שאף לאחר פטירתו מצליח לקבץ סביבו קהל של יהודים מכל העדות שבאים להתפלל על ציונו מתוך חרדת קודש ושמחה של מצווה".

"מי שרוצה לראות מה יהיה בימות המשיח מוכרח לבוא אל ציונו הקדוש של רבי נחמן מברסלב בראש השנה ולראות במו עיניו", סיים האדמו"ר.

» לסיפורים ומאמרים נוספים

» לשליחת סיפור אישי למערכת


עוד בנושא זה:

לאחרונה מתקרבים לברסלב אנשים
מכל הזרמים. מה הסיבה לכך?

אברך מחסידות מפורסמת:
"אקרב עוד ועוד לברסלב"

בן האדמו"ר שהתחזק לאחר
שקרא קונטרס ב...שירותים

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup