ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - הקשר הרוחני בין הרב שמעון חירארי ע"ה והצדיק מיבנאל זי"ע
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
הקשר הרוחני בין הרב שמעון חירארי ע"ה והצדיק מיבנאל זי"ע

אף שזכיתי ללמוד בכולל של הרב חירארי כאברך מן המניין, מעולם לא ידעתי על הקשר שלו עם הצדיק מיבנאל. רק לאחר  פטירתו של הרב חירארי, ביום י"ט באדר תשע"ה, שאלתי את ר' יצחק, מבאי ביתו של הרב, האם ידוע לו אם היה קשר בין שני הצדיקים הללו

ה' תמוז תשע"ז, 29/06/2017 | 21:20 | דן כהן


מכתב ששלח מוהרא"ש הצדיק מיבנאל אל הרב שמעון חירארי זצוק"ל

קשה עד מאוד  לתאר את גדלותו העצומה של הרב שמעון חירארי ע"ה בתורה בנגלה ובנסתר, את קדושתו העילאית ואת מעשיו הדגולים...

הרב כתב ספרים רבים וקירב רבבות יהודים מהעיר תל אביב ומחוצה לה לעבודת ה' יתברך. הסתיר את עבודת הבורא שלו וחי בצניעות ובפשטות.

אף שזכיתי ללמוד בכולל של הרב חירארי כאברך מן המניין, מעולם לא ידעתי על הקשר שלו עם הצדיק מיבנאל. רק לאחר  פטירתו של הרב חירארי, ביום י"ט באדר תשע"ה, שאלתי את ר' יצחק, מבאי ביתו של הרב, האם ידוע לו אם היה קשר בין שני הצדיקים הללו.

וכך אמר לי: "ידוע לי שהייתה חלופת מכתבים בין השניים  וגם ידוע שכל אחד שלח לרעהו ספרים שחיבר. אך אצל הרב שמעון חירארי לא נשתמרו מכתבים אלו. משום שהצדיק מיבנאל היה מפליג מאוד בשבחו והרב חירארי ע"ה מרוב ענוותנותו לא רצה להחזיק מכתבים אלו בביתו".

בסייעתא דשמיא גדולה מצאנו מכתב ששלח מוהרא"ש הצדיק מיבנאל אל הרב שמעון חירארי זצוק"ל אותו הוא מכנה "הרב הגאון, מופלג ומופלא... מורנו רבי..."

מכתב שנכתב ע"י הצדיק לפני שתים עשרה שנה, בערב שבת, ח' בתמוז התשס"ה מעיד על הספרים שחיבר הרב חירארי ואשר שלחם לצדיק מיבנאל.


» רבי נחמן מברסלב

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן

» ציון מוהרא"ש זי"ע הצדיק מיבנאל


עוד כתבות:הרב שמעון יהושע חירארי זצוק"ל
צפו: המקובל רבי שמעון חירארי
מתפלל על הצדיק מיבנאל
הרב חירארי: "החוברות של הצדיק מיבנאל
יקרות וחשובות מאוד"0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup