ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - הרבי מטאהש על ברסלב: "רבינו נחמן קדוש והתלמידים שלו קדושים!"
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
הרבי מטאהש על ברסלב: "רבינו נחמן קדוש והתלמידים שלו קדושים!"

זקן האדמורי"ם שנפטר לפני שבוע ימים נשא בעבר דרשה נחרצת בעניין חסידות ברסלב ובה גם העיד כיצד הגה יחד עם אביו בספרים הקדושים. וגם: תמונה נדירה מהמפגש של הרבי עם מוהרא"ש זי"ע

ה' באלול תשע"ה, 20/08/2015 | 18:55האדמו"ר מטאהש זצ"ל עם מנהיג ברסלב מוהרא"ש זי"ע בשנת תשנ"א (צילום: ברסלב טאהש)

ביום רביעי בשבוע שעבר הסתלק מן העולם האדמו"ר רבי משולם פיש לאווי מטאהש זצ"ל שהתגורר בקרית טאהש בקנדה ונחשב לאחד מחשובי האדמורי"ם שבדור. בן 94 היה בפטירתו.

רבים מתושבי קרית טאהש שבקנדה נחשבים למקורבים מאוד אל חסידות ברסלב וקבוצה גדולה מהם אף מגיעה מדי ראש השנה אל ציונו הקדוש של רבינו נחמן מברסלב זי"ע באומן.

היו שטענו בעבר כי האדמו"ר עצמו מתנגד אל חסידות ברסלב ואף דיבר בגנות ספרי רבינו הקדוש חלילה, אלא שלידי 'ברסלב סיטי' הגיעה שיחה שנשא האדמו"ר זצ"ל לפני כעשרים שנה - בסעודה שלישית של פרשת וירא בשנת תשנ"ד - ובה הוא מבהיר באופן נחרץ שדעתו היא ההיפך הגמור ממה שפורסם. "אמרו בשמי וגם הדפיסו, דבר שהוא כולו שקר, דברים רעים רחמנא ליצלן, כאילו שאני אמרתי על הספרים של הרבי הקדוש ר' נחמן שאבי וסבא שלי וסבא רבא שלי הרחיקו את הספרים, זה שקר וכזב!" זעק הרבי מטאהש.

האדמו"ר הוסיף והבהיר: "לעולם לא שמעתי על כזה דבר אלא בדיוק להיפך, אני בעצמי כשהייתי בחור למדתי בקאלוב ושם לא היה בנמצא להשיג את ספרי ברסלב, אך אצל הרבי מקאלוב כן היה את הספרים, וזה היה מאוד יפה, אז לקחתי אותם הביתה והייתי לומד את הספרים הללו עם אבי הי"ד בכל שבת בבוקר, ולמדתי בליקוטי מוהר"ן, ואבא שלי היה שומע ובודק איך אני לומד בזה, והיה לו הנאה גדולה, היה לו נחת רוח".

"הדברים שכתבו, כאילו שאמרתי ככה ואמרתי ככה, הם שקר וכזב, זה חילול השם" אמר האדמו"ר בנחרצות. "אם רוצים לשמוע מה שאני אומר, עכשיו יכולים לשמוע: הספרים של רבי נחמן מברסלב, שהיה נכד ותלמיד של הבעל שם הקדוש והיה קדוש ונורא מאוד, הוא קדוש! הספרים שלו קדושים! והתלמידים שלו קדושים! מי שרוצה ללמוד בזה יכול ללמוד, הספרים האלו קדושים, הם קדושים ומי שלומד בהם קדוש!!! זה מה שרוצה אל עליון!!! זו דעתי, זה מה שאני אומר וזה מה שאני מחזיק" (המילים תורגמו מאידיש ללשון הקודש).

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


עוד בנושא זה:האדמו"ר מויז'ניץ חושף:
"למדתי חברותא בספרי ברסלב"

הרבי משומרי אמונים על מוהרא"ש:
"השכינה שורה עליו"

הרבי שהיה ממעריציו הגדולים
של רבינו נחמן מברסלב


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup