ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - הרב אבינר: "רבי נחמן מברסלב שייך לכלל ישראל"
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
הרב אבינר: "רבי נחמן מברסלב שייך לכלל ישראל"

למרות התבטאויות קודמות של הרב אבינר בעניין חסידות ברסלב, כעת הוא מבהיר במכתב מיוחד שאף בעיניו רבינו הקדוש שייך לכלל ישראל

י' בסיון תשע"ה, 28/05/2015 | 12:40"רבי נחמן שייך לכלל ישראל". הרב שלמה אבינר (צילום: פייסבוק)

דעותיו של הרב שלמה אבינר בנוגע לחסידות ברסלב מורכבות - בעבר הוא התבטא מספר פעמים כנגד דבריו של רבינו הקדוש ואף תקף את הנסיעה לאומן בראש השנה בטענות שונות. יש מתלמידיו המסבירים כי דעתו השלילית על ברסלב נבעה מהסתכלות על קבוצות שוליות בחסידות זו המתנהגות שלא בדרך התורה וההלכה ופוגעות בשמה הטוב והטהור של החסידות.

כך או כך, החודש פרסם הרב אבינר מכתב ובו הוא כותב מפורשות כי "רבי נחמן שייך לכלל ישראל"את הדברים כתב במכתב המלצה לסרטו החדש של צבי פישמן על סיפורי המעשיות של רבינו הקדוש.

"לזאת חיכינו זמן רב: סרטים כשרים וטהורים לעבודת השם", כותב הרב בהמלצתו ומשבח את יוצר הסרט פישמן שהיה בעבר תסריטאי מוצלח בהוליווד וחזר בתשובה: "בהוליווד תמיד היו מוכנים לקבל אותו בחזרה, אך הוא סירב להפיק סרטים לא כשרים. בעלייתו לארץ הוא כתב ספרים רבים, ועתה בא תור הסרטים. סרטים כשרים, מילים כשרות, תוכן כשר, מנגינות כשרות, תוכן כשר, אין שם אפילו אשה אחת, אפילו ילדה אחת, הכל צנוע, הכל טהור, הכל נקי. והנה הוכתב שסרט יכול להיות כשר ויחד עם זה יפה, מעניין ומושך. הוא בחר כמה סיפורים של רבי נחמן: החכם והתם, האינדיק, האוצר תחת הגשר, ומעשה מבטחון".

"הרב צבי פישמן אינו חסיד ברסלב", מבהיר הרב אבינר ומדגיש: "אבל רבי נחמן שייך לכלל ישראל, וידוע ומפורסם - מכל סיפור של רבי נחמן אדם מתמלא יראת שמים והרהורי תשובה".

הרב שלמה אבינר הינו רבה של שכונה א' בבית אל, מהבולטים שברבני הציונות הדתית וראש ישיבת 'עטרת ירושלים' בירושלים.

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


עוד בנושא זה:האם ציוויו של רבי נחמן לבוא לאומן
נאמר לכל אדם או רק לתלמידיו?

חיזוק ממוהרא"ש: "מוכרחים
להתבטל לרבינו הקדוש"
האזינו: חתנו של הרב עובדיה
מדבר על השיטה של רבי נחמן


2 תגובות

  • 1.
  • לא חייב להסכים על הנסיעה אחר ההסתלקות וגם לא על שאר דברים; ר נחמן זיעא כמו כל צדיקי האמת לא צריך איש
   מאת: בעז אוהב אתכם
  • 2.
  • מאת: קטנציק
   רבינו צווה לבוא איליו לראש השנה חד ןחלק ואמר שמי שסר למשמעו שיבוא מכלל הן אתה שומע לאו מי שלא בא לא מאמין בו באמת
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup