ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - הרב ברנר: "אני כוסף לקבל חיזוק ממוהרא"ש"
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
הרב ברנר: "אני כוסף לקבל חיזוק ממוהרא"ש"
הרב ברנר
הרב ישראל מאיר ברנר

בשיחה עם 'ברסלב סיטי' מספר המשפיע הברסלבי על הימים שבהם פרצה המחלוקת במאה שערים כנגד דרכו של מוהרא"ש ומעיד: "אני לומד הרבה בספריו עד כדי שאני יכול לומר קטעים שלמים בעל פה. לא חושש ולא מתרגש מהמתנגדים"

י"א בחשוון תשע"ה, 04/11/2014 | דן כהן


הרב ישראל מאיר ברנר הוא משפיע צנוע אך מוכר בחסידות ברסלב, יהודי עובד השם מוותיקי ברסלב המשמש כיום כרב בית המדרש "באר שבע" של חסידי ברסלב בשכונת בית ישראל בירושלים.

בשיחה עם 'ברסלב סיטי' חושף הרב ברנר את היכרותו עם כבוד קדושת מוהרא"ש שליט"א ואת ההערכה הרבה שרוכש לספריו ולעצותיו, גם כאשר קמים עליו מתנגדים בעניין. "זכור לי שגם כשחלקו על מוהרא"ש ב'שול' במאה שערים בראש השנה תשל"ט, שמעתי אז מפיו של ר' אשר העשיל פרנקל ז"ל, גיסו של הרב בנימין זאב חשין, שאמר לר' יצחק ברזבסקי ז"ל ש'אם היו יודעים באמת מהגדולה של רבינו בוודאי לא היו מתנהגים כך'", חושף המשפיע ומדגיש כי אם יש לו זכות בעולם, הרי שהוא זוקף זאת לכך שנמנע מלהצטרף למחלוקת בתקופה שהחתימו אברכים נגד דרכו הקדושה של מוהרא"ש וספריו.


"כוסף להסתגר עם מוהרא"ש בד' אמות, לתת פדיון ולקבל חיזוק". הרב ברנר בשיחה לתלמידים

על אותה תקופה סיפר בעבר כבוד קדושת מוהרא"ש שליט"א בעצמו ואמר כי "בשנת תשל"ו פרצה עלי מחלוקת איומה במלוא עוזה. התאספו אנשים, לא סתם 'קטלי קניא באגמא' אלא 'ערליכער אידן', רק שבין אלו ה'ערליכע אידן' התאסף גם אספסוף כדי שתהיינה כמה שיותר חתימות עלי. דיברו עלי וחתמו עלי כמו שהייתי איזה מצורע. סלע המחלוקת היה בגלל הספר שכתבתי והדפסתי בשם 'ארך אפיים' שמדבר ממעלת מידת הסבלנות, שצריך להיות סבלן כלפי כל אחד".

הרב ברנר מספר כי למרות ההתנגדות שהייתה באותם שנים כנגד מוהרא"ש וספריו, הוא המשיך בשלו ותמיד החייה את עצמו עם העצות והספרים. "כמעט בכל שבת אני לומד מהספר 'זאת התורה' של מוהרא"ש על הפרשה, ואני מזכיר את הדברים שכתובים שם בשם אומרם בדרשות שאני מוסר בסעודה שלישית. אני לא מתרגש מאף אחד, יש לי הרבה ספרים של מוהרא"ש בספריה בבית, אני לא חושש ולא מתרגש מהמתנגדים".

"אני לומד הרבה הרבה בספריו של מוהרא"ש עד כדי שאני יכול לומר קטעים שלמים בעל פה", מפתיע הרב. "זכיתי לקבל ממוהרא"ש מכתבים ושלחתי הרבה פדיונות, אני גם מחזק אנשים ללמוד בספריו הנפלאים. השם יעזור שיתגלה אורו של רבינו בעולם, שתתגלה האמת בעולם. אני כוסף להסתגר עם מוהרא"ש בד' אמות, לתת פדיון ולקבל חיזוק".

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


עוד בנושא זה:

מנהיג ברסלב מספר:
"כך התקרבתי לרבינו"

מדוע יש כל כך הרבה מחלוקת
על ברסלב ועל מוהרא"ש בפרט?

כך שאב הרבי מגור חיזוק
מספרי הצדיק מיבנאל

2 תגובות

  • 1.
  • מאת: דוד שדה
   זכיתי לשמוע זאת אישית מהרב ברנר לפני כמה שנים, והוא אמר כמעט בזו הלשון "שאני מחפש בעצמי נקודה טובה, הנקודה הטובה שאני מוצא בעצמי זה שלא חתמתי על ר' אליעזר שלמה שיק, ואתה לא יודע איזה קשה זה היה אז". ולפני כשנה ניכנסתי למוהרא"ש נ"י לחאלקה לבן שלי, וסיפרתי זאת למוהרא"ש ומוהרא"ש חייך.
  • 2.
  • מאת: אוראל
   לפני חצי שנה , בקיץ תשע"ד , הייתי אצל הרב ברנר שליט"א בבית מדרשו הנקרא " באר שבע" בירושלים.
   ביקשתי ממנו ברכה עבור בני הקטן.
   תוך כדי הדברים סיפרתי לרב כי אני ליטאי שהתקרבתי לחסידות ברסלב ואני היום מקורב למוהרא"ש . הרב ברנר החל לדבר בשבחו של מוהרא"ש ואמר לי תדע לך לפני שנים הייתה מחלוקת על הרב שיק שליט"א , ובא אלי אברך ורצה להחתים אותי נגד הרב הצדיק, ואני עמדתי בניסיון קשה , אני עשיתי על כך התבודדות , וה' האיר לי בהתבודדות הזו ונתן לי להבין שלא לחתום.
   ועד היום אני מחייה את עצמי ומחזק את עצמי שלא יצאתי נגדו והכול בזכות אותה התבודדות ל- ה'.
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup