ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מה זה מעניין אותי עכשיו, מה עם התרגום!
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מה זה מעניין אותי עכשיו, מה עם התרגום!

הרב ליאור גלזר שליט"א הדרשן המפורסם אשר מחזק את צעירי הצאן מזכיר רבות את מוהרא"ש הצדיק מיבנאל, ובדרשתו השבועית האחרונה (פרשת ויקהל – פקודי ) סיפר את הסיפור הבא:

ב' ניסן תשע"ח, 18/03/2018 11:45


הרב ליאור גלזר שליט"א הדרשן המפורסם אשר מחזק את צעירי הצאן מזכיר רבות את מוהרא"ש הצדיק מיבנאל, ובדרשתו השבועית האחרונה (פרשת ויקהל – פקודי ) סיפר את הסיפור הבא:

עובדא מזעזעת ברבנו הקוה"ט המוהרא"ש זצוק"ל, דבזמן שגילו לו את מחלת הלוקמיה בדם ל"ע, החלו (הרופאים) להסביר לו על דא ועל הא... והוא בנחישות הסביר להם, שעכשיו אינו מעוניין לשמוע, כי יום שישי היום, ועדיין לא סיים לקרוא את התרגום, שמו"ת (שניים מקרא ואחד תרגום)  של אותו שבוע... והוא מבהיל על הרעיון, עד כמה היה חזק בעניין הסדרים וניצול הזמן, עד שבהגיעו עד שערי מוות, גם כן לא ירא ולא יחת מההפרעות והמניעות לסדרים הנ"ל. וכבר דיברנו עד כמה היה זריז בעבודת השי"ת. שהיה מסיים בצעירותו תוך יום את ספר ליקוטי מוהר"ן... כמו כן היה מחלק הרבה ספרים לסיומים שבועיים, חודשיים וכן הלאה.

ואשרי מי שזכה לינוק מהנהגותיו, ולהגות בספריו, ומתוך כך לזכות לעולם עומד לעד לעולם, עוד בהיותו בתוך עולם חולף.
(מתוך העלון השבועי של הרב גלזר שליט"א, פרשת ויקהל פקודי שנת תשע"ח).

 

» לסיפורים ומאמרים נוספים

» לשליחת סיפור אישי למערכת


עוד בנושא זה:

מדוע הרב מדגיש כל כך את
לימוד שניים מקרא ואחד תרגום?
אינני מספיק ללמוד 'שניים מקרא' במשך
היום. האם אני יכול לעשות את זה בערב?

האם צריכים לסיים את הלימוד של
השניים מקרא ואחד תרגום עד יום שישי?

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup