ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מה שמוהרא"ש נותן אף צדיק בברסלב לא נותן
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מה שמוהרא"ש נותן אף צדיק בברסלב לא נותן


מדוע  הורה, מזכה הרבים הגדול, הרב שלום ארוש שליט"א לתלמידו להפיץ את ספרי מוהרא"ש?

כ"ו באייר תשע"ח, 09/07/2018 | 13:20 | דן כהן


 

יום רביעי כ"א בתמוז תשע"ח, המוני בית ישראל מכל הארץ עושים את דרכם לבית החיים "נחלת יצחק" לפקוד את ציונו של הצדיק משטפנשט זי"ע שביום זה חל יום ההילולא שלו.

שם בין הקהל הרב, ראיתי את ידידי מאיר בן הרוש הי"ו שהוא מפיץ ספרי ברסלב: סידור עת רצון, קונטרסים, אוצר שלום בית, "ונהר יוצא מעדן". מאיר העמיד לו שולחן בפאתי הכביש המוליך לבית החיים עליו הניח ספרי קודש רבים והציע אותם למכירה.

חיזקתי את ידיו ואמרתי לו: "אשריך מאיר, שאתה מזכה את הציבור בספרים היקרים האלו..."

מאיר חייך ואמר: "האמת זה לא קל להיות מפיץ... אך אני תלמידו של הרב שלום ארוש שליט"א ולומד בישיבתו בירושלים. הרב ארוש הי"ו חיזק אותי מאוד בעניין החשיבות של ההפצה. פעם אחת אף הנחה אותי ואמר לי:

"מאיר תפיץ אך ורק ספרים של מוהרא"ש, אין צורך שתפיץ את הספרים שלי, לי יש מספיק מפיצים, מוהרא"ש חסר מאוד מאוד בירושלים, התפקיד שלך להפיץ את הספרים של מוהרא"ש. מה שמוהרא"ש נותן אף צדיק בברסלב לא נותן, זוהי הנקודה שלו שאין לאף אחד".

אשריך, מאיר! אשריך - אמרתי לו- עכשיו אני מבין מניין אתה שואב כוחות לבוא מירושלים, לסחוב מזוודות מלאות בספרים באוטובוסים ולעמוד בשמש הקופחת ולהפיץ את ספרי הצדיק.


» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


עוד בנושא זה:


מי היה רבי נחמן מברסלב?
הרב שלום ארוש: "עם ישראל איבד
גנרל גדול, מצביא גדול"

הרב ארוש בקריאה נוקבת:
"חייבים לעורר את עם ישראל ללכת
בדרכי הצדיק מיבנאל"


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup