ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - הרופא של מוהרא"ש משחזר: למה הגביה הצדיק את ידיו לפני פטירתו?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
הרופא של מוהרא"ש משחזר: למה הגביה הצדיק את ידיו לפני פטירתו?

"דילגתי את העולם". מוהרא"ש לפני שנה

דוקטור יצחק ראזנברג ממקורבי מוהרא"ש זי"ע שסייע לו רבות בשנותיו האחרונות בענייני רפואה מספר על דיבורים מיוחדים שראה ושמע מהצדיק לפני הסתלקותו

ט"ו באדר תשע"ה, 06/03/2015 | יצחק ראזנברג


■ מוהרא"ש אמר לי בבית החולים שמאז גיל 15 לא זז שם הוי"ה ויום המיתה מלפני עיניו. גם אמר לי שאינו מפחד מהיום הזה, רק "אדרבה, כל ימיי הייתי מוכן להחזיר נשמתי ליוצרי וברוך השם הכנתי את עצמי טוב טוב לכך".

■ כשירד ממדרגות ביתו בבורו פארק לעבר בית החולים בפעם האחרונה בחייו, אמר את הזוהר הקדוש של "חדי רבי שמעון" בפרשת האזינו בשמחה ובבכי.

■ בליל שבת לפני שגילו את המחלה הידועה בדמו הקדוש והוא היה כבר חלש מאוד, אמר לי שהוא יודע שעכשיו הגיע הזמן שיקבל את מחלת הסרטן. כשעניתי "חס ושלום, מה פתאום?!" מוהרא"ש אמר: "אדם צריך להיות מוכן כל הזמן ליום שכולו ארוך וברוך השם כל ימיי התכוננתי היטב ליום הזה", ומוהרא"ש הוסיף שרק דאגה אחת יש לו עכשיו - שבגלל החולשה הגדולה עדיין לא סיים את התרגום של פרשת השבוע, ותיכף ומיד נטל החומש כדי לסיים את התרגום.

■ מוהרא"ש אמר לי שרבי אלכסנדר זיסקינד מהוראדנא בעל ספר המוסר "יסוד ושורש העבודה" הגביה את האצבע שלו קודם פטירתו ואמר ש"דילג את העולם הזה", הוסיף מוהרא"ש ואמר: "כשאני ילך מהעולם אני יגביה את כל העשר אצבעות שלי, לרמוז שדילגתי את העולם הזה ולא נהניתי כלום מזה העולם הגשמי, רק סבלתי צרות יגון ואנחה אבל ברוך השם בכל רגע חיזקתי את עצמי ולא סר הקדוש ברוך הוא ושם הוי"ה מעיניי", וכך באמת היה לפני שמוהרא"ש הלך לעולמו הוא הגביה את כל אצבעותיו הקדושות.


"רצוני רק לשמח אחרים". ד"ר יצחק ראזנברג עם מוהרא"ש זצוק"ל - ערב ראש השנה תשע"ד (צילום: אברהם בוים)

■ אחרי התקפת הלב שעבר בחג הפסח תשע"ב, מוהרא"ש אמר לי שאינו רוצה שיעשו לו שום הלוויה או הספדים, ומוהרא"ש הוסיף פעם אחת שאינו יכול לשער הצער שיש לנפטר כל רגע שנמצא מחוץ לקברו. ואמר בשחוק: "תאמין לי שאם הייתי יכול ללכת בעצמי אחרי הפטירה לחלקת קבורתי, הייתי עושה זאת. הייתי פותח את הוילון ומציץ דרך החלון וברגע שהייתי רואה שאין שום אדם בסביבה הייתי רץ בעצמי אל הקבר". ורק בימים אלו הבנתי שמוהרא"ש כבר צפה אז ברוח קודשו כמה שעות וימים ייאלץ להישאר מחוץ לקברו וכבר הביע אז את כאבו הגדול על כך, שהרי מוהרא"ש נפטר בערב שבת קודש בארה"ב ונטמן בארץ הקודש ביבנאל עיר ברסלב רק ביום ראשון בלילה וגם זה רק לאחר זמן רב מחמת הדוחק העצום שהיה שם.

■ כל החיות של מוהרא"ש הקדוש הייתה לשמח בני אדם. ומוהרא"ש אמר לי בבית החולים שאם נכניס אנשים לבקרו כל מה שיעשה זה רק לחזק אותם ולא לקבל חיזוק מהם, "כי אני" אמר מוהרא"ש, "לא צריך שום התחזקות ממישהו אחר, כבר קיבלתי מרבינו הקדוש המון התחזקות וכל רצוני הוא רק לחזק ולשמח אנשים אחרים".

» למאמרים נוספים של חסידות ברסלב


עוד בנושא זה:תיעוד: מתפללים על ציונו הקדוש
של מוהרא"ש זצוק"ל ביבנאל

הלב שלא נדם: הצדיק מדבר
על אירועי הלב הקשים

וכבוד גדול עשו לו במותו: רבבות ליוו את
הצדיק מיבנאל זצוק"ל בדרכו האחרונה


3 תגובות

  • 2.
  • מבהיל את הרעיון
   מאת: יוסי
  • 3.
  • מאת: שרה שלי
   אי אפשר שלא להתפעל מן הכתוב,אפילו עד לשניות האחרונות שלו דבק בה' יתברך,כמה קדושה באדם.איזה אבידה עצומה לעם ישראל.
  • 4.
  • אשרו ואשרנו שזכינו לראותו
   מאת: מוישי
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup