ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - הרנטגן: "פטירת מוהרא"ש ביטלה גזרה נוראה מעם ישראל"
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
הרנטגן: "פטירת מוהרא"ש ביטלה גזרה נוראה מעם ישראל"

הרב יעקב ישראל איפרגן ביקר בישיבת 'תפארת מוהרא"ש' ושוחח עם התלמידים על גדולתו של הצדיק מיבנאל. "היו צריכים להיות נהרות של דם בעם ישראל" אמר הרב, "ואז הקב"ה לקח אותו לעולמו". צפו בדברים

י"ח באלול תשע"ה, 02/09/2015 | 16:00


הרב יעקב ישראל איפרגן, המכונה 'הרנטגן', הגיע השבוע להתרשם מהישיבה החדשה 'תפארת מוהרא"ש' שנפתחה בתחילת החודש ביבנאל עיר ברסלב ונשא דברים בפני עשרות תלמידי הישיבה.

בדבריו עורר את הבחורים על גודל הזכות שנפלה בחלקם ללמוד תורה דווקא בעיירה יבנאל שהפכה למקום מקודש בזכותו של מוהרא"ש זי"ע אשר הפריח את השממה באזור. "תדעו לכם שהנשמה של קודש הקודשים מוהרא"ש וודאי חופפת על המקום הזה, אתם זכיתם שהייתם בסביבתו", אמר הרב והזכיר גם את המעלה הגדולה שהתלמידים זוכים להיות סמוכים למקום ציונו הקדוש שמסוגל לישועות גדולות.

הרב איפרגן אמר כי להבנתו "הסוד של מוהרא"ש זה לא רק שהיה קודש קודשים, אלא שלקח את האנשים שבתוך הקליפות והאיר להם דרך, הוא הוציא אותם מאשפתות".

"אנשים אומרים לי שאילולא הספרים הנפלאים שכתב הם היו נשארים בזוהמה", סיפר הרב. "המילים הקדושות שהיה כותב - 'אחי יקירי, אחי אהובי' - הצילו אנשים ממוות, אני יכול להעיד על זה כי אני מכיר לפחות שלושה כאלו שהיו בדרך להתאבד חלילה ובזכות קונטרס שקיבלו החליטו להמשיך לחיות. זה מה שאני יודע, ומה עם אלו שאנחנו לא יודעים?".

לדברי הרב איפרגן, הסתלקותו של מוהרא"ש מן העולם התרחשה במקום אסון כבד שהיה אמור להתרחש חלילה על כלל ישראל: "היו צריכים להיות נהרות של דם, ואמר הקדוש ברוך הוא 'יש לי רק אחד שאני יכול לקחת אותו ולכפר בעד עם ישראל - או כולם, או הוא'. ואז הקב"ה לקח אותו לעולמו".

הרב סיפר גם כי זכה לפני מספר שנים להיכנס אל מוהרא"ש זי"ע באומן בראש השנה לשיחה של מספר שעות באמצע הלילה, שם הבין כי מוהרא"ש שולט באופן מדהים בקבלה אך למרות זאת מסתיר זאת מאוד מעיני בני אדם. "איזה חכמה הייתה לו" תיאר הרב את הפגישה, "אמרתי לו: 'לא ידעתי שכבודו עוסק בסוד', ענה לי: 'קצת, קצת', אבל כל מה שהזכרתי אמר היכן זה מובא והבנתי שבקיא בדרש, רמז וסוד, בכל הפרד"ס. הוא היה אדיר וזכה לכל המאורות הגדולים".

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


עוד בנושא זה:



עושים נחת רוח לצדיק: מעמד
פתיחת ישיבת "תפארת מוהרא"ש"

הדרך לישועה: מסע מופלא אל
ציונו הקדוש של מוהרא"ש ביבנאל

הרב אברג'ל: "מוהרא"ש
היה מלאך ה' צבאות"


1 תגובות

    • 1.
    • מאת: חמראוי פטריסיה
      חבל שאבדנו צדיקים כל כך יקרים זכותם תגן עלינו הרב אלעזר אבוחצירא בינימין בצרי יורם אברג'יל עצוב השאירו ריקנות בדרום ובכלל שפע ברכה והצלחה לממשיכי דרכם
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup